dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 214
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 4264
  1. #81

    Domyślnie

    Ola najpewniej da sie namowic ale chyba nie wczesniej jak po nowym roku.

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał fruziaczek
    Ola najpewniej da sie namowic ale chyba nie wczesniej jak po nowym roku.
    jak to po nowym roku w tym miesiącu nie zdążysz ?

    w przyszłym roku wzrasta opłata za zwiedzanie

  3. #83

    Domyślnie

    no kurcze nie dam rady. Jestem teraz w Szczecinie pare dni i mam urwanie glowy z zalatwianiem papierow. A nastepnym razem bede dopiero przed swietami na dwa dni. No i jakbym nie robila i jakbym nie chciala to nie dam rady

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał fruziaczek
    no kurcze nie dam rady. Jestem teraz w Szczecinie pare dni i mam urwanie glowy z zalatwianiem papierow. A nastepnym razem bede dopiero przed swietami na dwa dni. No i jakbym nie robila i jakbym nie chciala to nie dam rady

    w takim razie zaczekam

  5. #85

    Domyślnie

    spadliśmy na druga stronę ???? nie może być

    fajnie ze piszecie z czego budowaliście lub planujecie budować. Dla mnie informacja jak znalazł bo właśnie się nad tym zastanawiam. Piszcie piszcie piszcie

    Irek czy ja dobrze kojarzę ze zmieniałeś strop ? Jeżeli tak to dlaczego?

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał fruziaczek

    Irek czy ja dobrze kojarzę ze zmieniałeś strop ? Jeżeli tak to dlaczego?
    tak zmieniłem strop na żelbetowy bo

    - taniej - (nie potrzebowałem stempli, betonu do zalania, budowlaniec policzył mniej za robotę )

    - szybciej - (zamówiłem płyty przyjechał dźwigi w godzinkę poustawiał i roboty budowlane szły dalej )

    - i ponoć mniej pęka sufit


  7. #87

    Domyślnie

    Irek, wysłałam info. Sprawdź czy dostałeś.

    Dzięki

  8. #88

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał fruziaczek
    Podnoszę
    a co to - nie śpimy czy rozmyślamy murowany czy szkielet ?


  10. #90

    Domyślnie

    Ano nie śpimy

    Murowany czy szkielet już zdecydowane. Jednak murowany. Teraz mam inny dylemat . Działkę mam z wjazdem od południa i zastanawiam się czy będę mogla postawić dom prostopadle do wjazdu. Wiem wiem, warunki zabudowy się kłaniają ale na to jeszcze mam czas. I tak sobie dumam co ja zrobię jak nie pójdzie po mojej myśli. Inny projekt? Nie chce...

    Tak sobie myślę czy wstawienie dodatkowego okna w salonie uratuje sprawę i czy pomimo to nie będzie za ciemno z tarasem od północy i tym dodatkowym oknem na zachód. A jak jest u Was?

    Nie miała baba problemów to sobie wymyśliła ze zbuduje dom

    A w ogóle to dzień dobry wszystkim.

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał fruziaczek
    Ano nie śpimy

    Murowany czy szkielet już zdecydowane. Jednak murowany. Teraz mam inny dylemat . Działkę mam z wjazdem od południa i zastanawiam się czy będę mogla postawić dom prostopadle do wjazdu. Wiem wiem, warunki zabudowy się kłaniają ale na to jeszcze mam czas. I tak sobie dumam co ja zrobię jak nie pójdzie po mojej myśli. Inny projekt? Nie chce...

    Tak sobie myślę czy wstawienie dodatkowego okna w salonie uratuje sprawę i czy pomimo to nie będzie za ciemno z tarasem od północy i tym dodatkowym oknem na zachód. A jak jest u Was?

    Nie miała baba problemów to sobie wymyśliła ze zbuduje dom

    A w ogóle to dzień dobry wszystkim.
    dzień dobry

    ktoś już budował z 34 z dodatkowymi oknami w kuchni

  12. #92

    Domyślnie

    Dobry wieczór wszystkim

    Cytat Napisał fruziaczek
    ... Działkę mam z wjazdem od południa i zastanawiam się czy będę mogla postawić dom prostopadle do wjazdu. Wiem wiem, warunki zabudowy się kłaniają ale na to jeszcze mam czas....
    Faktycznie masz z tym kłopot. Duży kłopot
    Jeśli już złożyłaś wniosek o wz, jeśli nie jest za późno, możesz zaznaczyć aby w decyzji nie określano kierunku kalenicy dachu względem drogi dojazdowej.

    Cytat Napisał fruziaczek
    ... Tak sobie myślę czy wstawienie dodatkowego okna w salonie uratuje sprawę i czy pomimo to nie będzie za ciemno z tarasem od północy i tym dodatkowym oknem na zachód. A jak jest u Was?
    Taras i duże okna od północy to w "klimacie podszczecińskim" duży błąd. Wiem co piszę - jestem z "wichrowego" Koszalina i na szczęście mamy działkę z wjazdem od północy. Jeśli od północy nie masz lasu lub czegoś co Cię uchroni przed zimnymi północnymi wiatrami to odradzam takie rozwiązanie. Proponuję usytuowanie domu kalenicą prostopadle do południowej granicy działki z wejściem od wschodu.
    Gdybyś się uparła rozwiązaniem może być przeprojektowanie wnętrza aby kuchnia była od północy, ale to będzie trudne...

    A tak... niedługo odbieramy pozwolenie na budowę

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał dacek
    Dobry wieczór wszystkim


    Taras i duże okna od północy to w "klimacie podszczecińskim" duży błąd. Wiem co piszę - jestem z "wichrowego" Koszalina i na szczęście mamy działkę z wjazdem od północy. Jeśli od północy nie masz lasu lub czegoś co Cię uchroni przed zimnymi północnymi wiatrami to odradzam takie rozwiązanie. Proponuję usytuowanie domu kalenicą prostopadle do południowej granicy działki z wejściem od wschodu.
    Gdybyś się uparła rozwiązaniem może być przeprojektowanie wnętrza aby kuchnia była od północy, ale to będzie trudne...

    Tak mi się właśnie marzy- kalenica prostopadle do wjazdu z wejściem od wschodu. Nie składałam o WZ ponieważ dla tej działki jest ustalony PZP.Wiec chyba nie muszę WZ? A PZP jeszcze nie wyciągnęłam bo z papierami dopiero zacznę walczyć w przyszłym roku a nie wiem ile wyrys i wypis z PZP jest ważny. Wiec na razie sobie gdybam. A co do przeprojektowania to chyba kosztowo mija się to z celem. Wydaje mi się ze będzie za drogo i już lepiej będzie zmienić projekt. Na razie jestem dobrej myśli

    A tak... niedługo odbieramy pozwolenie na budowę
    No to gratuluje

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał fruziaczek

    Tak mi się właśnie marzy- kalenica prostopadle do wjazdu z wejściem od wschodu. Nie składałam o WZ ponieważ dla tej działki jest ustalony PZP.Wiec chyba nie muszę WZ? A PZP jeszcze nie wyciągnęłam bo z papierami dopiero zacznę walczyć w przyszłym roku a nie wiem ile wyrys i wypis z PZP jest ważny. Wiec na razie sobie gdybam. A co do przeprojektowania to chyba kosztowo mija się to z celem. Wydaje mi się ze będzie za drogo i już lepiej będzie zmienić projekt. Na razie jestem dobrej myśli
    Jak na ten obszar jest MPZP to możesz mieć szczęście - odpada czasochłonny (kilkumiesięczny) proces uzyskiwania decyzji o WZ.
    Wypis i wyrys z planu jest ważny w zasadzie bezterminowo czyli do czasu zmiany tego planu. Koszt wypisu i wyrysu to maksymalnie 70 zł a czas oczekiwania zależy od urzędu - w jednym od ręki a w drugim tydzień. Za to bezpłatnie można sobie zajrzeć do tego planu w urzędzie miasta/gminy? jeśli nie jest publikowany na stronie internetowej tegoż urzędu. Warto to zrobić aby sprawdzić czy MPZP nie narzuca jakichś ograniczeń względem lokalizacji kalenicy dachu (prostopadle lub równolegle).

  15. #95

    Domyślnie

    NO chciałem się ujawnić trochę później, jak już będą okna wstawione ale widze że został wywołany wątek usytuowania względem stron naszego pięknego świata...
    U mnie PZP i jest jak jest: wejście od południa, co wymusiło trochę zmian w projekcie. Od północy w salonie ściana i tylko ściana...



    Będą okna to podrzuce więcje fotek - nie bedzie chałupinka dziurami świeciła

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał raVcio
    ..


    raVcio, nie wiem jak pozostali ale ja nie widzę fotki. Możesz wrzucić jeszcze raz?

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał fruziaczek
    Cytat Napisał raVcio
    ..


    raVcio, nie wiem jak pozostali ale ja nie widzę fotki. Możesz wrzucić jeszcze raz?
    no proszę, ledwo się pojawił, a już o pomoc woła: niech mi ktoś wyłoży, jak normalnie wkleić fotke w treść, bo póki co jedyne na co wpadłem to wklejanie linka... na forum samochodziarskim to wystarczyło, wklejałem linka i było widac fotke...

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał raVcio
    Cytat Napisał fruziaczek
    Cytat Napisał raVcio
    ..


    raVcio, nie wiem jak pozostali ale ja nie widzę fotki. Możesz wrzucić jeszcze raz?
    no proszę, ledwo się pojawił, a już o pomoc woła: niech mi ktoś wyłoży, jak normalnie wkleić fotke w treść, bo póki co jedyne na co wpadłem to wklejanie linka... na forum samochodziarskim to wystarczyło, wklejałem linka i było widac fotke...
    link musi wyglądać tak




  19. #99

    Domyślnie







    dzięki Irek za pomoc, jednak czasem trzeba poszukać odpowiedniego linka na stronie, a nie wklejać pierwszego z góry...

    co do zmian w domu, to tyle z zewnątrz - odbicie lustrzane.

    pozdrawiam i cały czas czekam na okna, żeby zamknąć przed zimą

  20. #100

    Domyślnie

    Witam wszystkich ...
    A u mnie salon szlify łapie dotarła szafka tv i zasłony z firanami



    niby drobiazgi a jak cieszą
    A z innych spraw to u nas pierwszy sezon grzewczy -walka z wiatrakami ?- trzeba bestię czyli piec poznać, zbadać coby nie żarł za dużo
    [/code]

Strona 5 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony