dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 214
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 4264
  1. #1021

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie a raczej kilka:
    Jakie rynny wybieraliście i dlaczego?Ja mam wycenę na Rynny PCV Nicoll za 1200 netto i ogólnie mam mętlik w głowie czy je brać czy nie a i owszem rynny stalowe ładniej wyglądają ale po prostu ich nie chcę a chciałbym dobre i bezproblemowe PCVPoradźcie coś.

    Okna dachowe:tutaj chyba okna wszystkie fakro standard 78x118 i też proszę o radę i co zakładaliście na swoje daszki i dlaczego?
    Myślałem o 2 oknach z funkcją preSelekt Fakro ale nie ma chyba sensu dopłacać za coś z czego się nie będzie prawie korzystać?
    Pozdrawiam i dzieki za odpowiedź.

  2. #1022

    Domyślnie

    Witam wszystkich fanów Z34. Jestem jeszcze na etapie poszukiwania projektu, ale wybór zawęża się do Z34 lub Zachwytka ze Studia Atrium. W związku z tym mam pytanie, czy ktoś buduję Z34 w okolicach Białegostoku (tak do 250km) i miałby ochotę zaprezentować swój domek? Na pewno pomogłoby to w ostatecznej decyzji.

  3. #1023

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Witam
    Mam pytanie a raczej kilka:
    Jakie rynny wybieraliście i dlaczego?Ja mam wycenę na Rynny PCV Nicoll za 1200 netto i ogólnie mam mętlik w głowie czy je brać czy nie a i owszem rynny stalowe ładniej wyglądają ale po prostu ich nie chcę a chciałbym dobre i bezproblemowe PCVPoradźcie coś.

    Okna dachowe:tutaj chyba okna wszystkie fakro standard 78x118 i też proszę o radę i co zakładaliście na swoje daszki i dlaczego?
    Myślałem o 2 oknach z funkcją preSelekt Fakro ale nie ma chyba sensu dopłacać za coś z czego się nie będzie prawie korzystać?
    Pozdrawiam i dzieki za odpowiedź.
    witam

    ja mam rynny plastikowe kolor miedź i też wyszły 1200

    co do okiem to kupowałem 78x140 zwykłe tanie i nic im nie brakuje

    http://allegro.pl/okna-dachowe-optil...243086628.html

    a do łazienki 78x140 ale plastikowe :d

    pozdrawiam

  4. #1024

    Domyślnie

    Dzięki Świrku za odp.
    Myślałem nad tymi samymi oknami co Ty .Jednakże taka dostałem niewielka różnicę w cenie,że jednak wybiorę Fakro
    Mam pytanie Kominy powinny mieć 1 dymny i 3 wentylacje?

  5. #1025

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Dzięki Świrku za odp.
    Myślałem nad tymi samymi oknami co Ty .Jednakże taka dostałem niewielka różnicę w cenie,że jednak wybiorę Fakro
    Mam pytanie Kominy powinny mieć 1 dymny i 3 wentylacje?
    witam

    rozumiem że mówimy o rozmiarze 78x140 ?

    do
    kotłowni to jeden dymowy i dwie wentylacje (jeden do kotłowni drugi do łazienki) do kominka to jeden dymowy i dwie wentylacje (jedna do salonu druga np do okapu kuchennego)

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez swirek100 ; 04-04-2012 o 16:56

  6. #1026

    Domyślnie

    A ja mam w projekcie oba kominy z 3 wentylacjami hmm...Musze z Kierownikiem porozmawiać.
    Co do okien to pozostaniemy przy mniejszych 78x118.
    ZDROWYCH ŚWIĄT wszystkim życzę.

  7. #1027

    Domyślnie

    Witajcie po świętach.
    Dzięki Świrkowi mam zestawienie materiałów , ale będę budować z Potothermu a nie z bloczków komórkowych i nie wiem jak przeliczyć ilości. Czy ktoś mógłby mi pomóc i podać ilość Porothermu jaka mu poszła na budowę Z-etki ?

  8. #1028

    Domyślnie

    Cytat Napisał miłek Zobacz post
    Witajcie po świętach.
    Dzięki Świrkowi mam zestawienie materiałów , ale będę budować z Potothermu a nie z bloczków komórkowych i nie wiem jak przeliczyć ilości. Czy ktoś mógłby mi pomóc i podać ilość Porothermu jaka mu poszła na budowę Z-etki ?
    witam - prosze bardzo

    jeśli chodzi o porotherm to trzeba by było obliczyć suporeksów poszło 900

    7 solbetów na metr 2 ... 900 sztuk / 7 sztuk na metr2 = 128,5 m2 * 11 porothermów na metr2 = 1413,5 sztuk porothermu na z34

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez swirek100 ; 12-04-2012 o 14:27

  9. #1029

    Domyślnie

    Witam budujacych Z34 i nie tylko

    ja buduje tzn projekt zakupiony - formalnosci w toku... Z113.

    mam do was takie pytanie a mianowicie chodzi o okna - widze ze na proj Z34 tarasowe drzwi sa dosc duze ponad 4 m. Ja planuje w swoim projekcie pare zmian m.in. zrezygnowac z wykuszu i jednego okna na tej scianie i wstawic dwu drzwiowe przesowne drzwi tarasowe o wymiarze 3,6. Wasze drzwi tarasowe sa drewniane czy PCV? jak sie sprawuja i jakiej wysokosci sa?

    pozdrawiam

  10. #1030

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100 Zobacz post
    witam - prosze bardzo

    jeśli chodzi o porotherm to trzeba by było obliczyć suporeksów poszło 900

    7 solbetów na metr 2 ... 900 sztuk / 7 sztuk na metr2 = 128,5 m2 * 11 porothermów na metr2 = 1413,5 sztuk porothermu na z34

    pozdrawiam
    Dzięki bardzo . Ja nadal siedzę i czekam na pozwolenie , a w między czasie liczę i liczę a co z tego będzie to się zobaczy

  11. #1031

    Domyślnie

    Witam.
    Ja mam pytanie odnośnie ocieplenia dachu, ile i jaką wełnę najlepiej dać i jaki jest koszt tego?

  12. #1032

    Domyślnie

    Cytat Napisał auka Zobacz post
    Witam
    mam do was takie pytanie a mianowicie chodzi o okna - widze ze na proj Z34 tarasowe drzwi sa dosc duze ponad 4 m. Ja planuje w swoim projekcie pare zmian m.in. zrezygnowac z wykuszu i jednego okna na tej scianie i wstawic dwu drzwiowe przesowne drzwi tarasowe o wymiarze 3,6. Wasze drzwi tarasowe sa drewniane czy PCV? jak sie sprawuja i jakiej wysokosci sa?

    pozdrawiam
    w projekcie z tego co pamiętam okno tarasowe ma 3,60 ja mam 3,60 - 3 tafle, ramy pcv bez poprzeczek, środkowe przesuwane, suwa się już przeszło dwa lata i nie zamienił bym go na żadne inne


    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez swirek100 ; 14-04-2012 o 21:06

  13. #1033

    Domyślnie

    Cytat Napisał miłek Zobacz post
    Dzięki bardzo . Ja nadal siedzę i czekam na pozwolenie , a w między czasie liczę i liczę a co z tego będzie to się zobaczy
    będzie dobrze i to szybciej niż myślicie

  14. #1034

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniek 11 Zobacz post
    Witam.
    Ja mam pytanie odnośnie ocieplenia dachu, ile i jaką wełnę najlepiej dać i jaki jest koszt tego?
    witam

    jeśli chodzi o wełnę to im mniejszy współczynnik tym lepsza, ale za tym idzie złoty polski
    ja mam ISOVER Uni-Mata gr. 15cm współczynnik przewodzenia ciepła λD ≤ 0,039 W/mK + wełna mineralna Rockwool Superrock 50 mm Izolacja 0,035W/m-k na przekładkę

    pozdrawiam

  15. #1035

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100 Zobacz post
    w projekcie z tego co pamiętam okno tarasowe ma 3,60 ja mam 3,60 - 3 tafle, ramy pcv bez poprzeczek, środkowe przesuwane, suwa się już przeszło dwa lata i nie zamienił bym go na żadne inne


    pozdrawiam
    dzieki wielkie za odp. mozesz jeszcze napisac cos wiecej o tych drzwiach tarasowych? czyli jaki profil, wspolczynnik przenikania ... itd. jestem narazie na poczatku orientowania sie o okna/drzwiach tarasowych.. i przy takich duzych rozmiarach mam watpliwosci co dobre a co nie. Rozumiem ze ze szczelnoscia tez nie ma problemu ?
    pozdrawiam !

  16. #1036

    Domyślnie

    Cytat Napisał auka Zobacz post
    dzieki wielkie za odp. mozesz jeszcze napisac cos wiecej o tych drzwiach tarasowych? czyli jaki profil, wspolczynnik przenikania ... itd. jestem narazie na poczatku orientowania sie o okna/drzwiach tarasowych.. i przy takich duzych rozmiarach mam watpliwosci co dobre a co nie. Rozumiem ze ze szczelnoscia tez nie ma problemu ?
    pozdrawiam !
    witam

    okna mam z firmy drutex model iglo5 , są bardzo dobre za wszystkie takie jak w projekcie - kolor złoty dąb obustronnie, barwiony w masie, drzwi tarasowe przesuwane wyszło 7000 zł

    http://www.drutex.pl/pl/oferta/okna/...vc-iglo-5.html

  17. #1037

    Domyślnie

    Witajcie

    Coś cicho ostatnio na forum.Czyżby już wszyscy się wybudowali i po prostu sobie mieszkają a tu już nie zaglądają. Napiszcie co się u Was dzieje to zawsze dodaje otuchy. Pozdrawiam

  18. #1038

    Domyślnie

    Cytat Napisał miłek Zobacz post
    Witajcie

    Coś cicho ostatnio na forum.Czyżby już wszyscy się wybudowali i po prostu sobie mieszkają a tu już nie zaglądają. Napiszcie co się u Was dzieje to zawsze dodaje otuchy. Pozdrawiam
    też się nad tym zastanawiam u mnie po staremu, wczoraj przycinałem drzewka owocowe

    pozdrawiam

  19. #1039

    Domyślnie

    Cicho? Raczej tyle się dzieje,że nie ma czasu na forum
    Dziś zalaliśmy przeponę i teraz czekamy aż płyta podeschnie i ciągniemy mury.
    Miałem dylemat z czego robić mury i po długich przemyśleniach padło na porotherm 25 P+W.
    Ile macie styropianu na podłodze pod podłogówką?Mi wykonawca mówił iż 10cm wystarczy tak jak mam w projekcie(takie pytanie na przyszłość)

  20. #1040

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Ile macie styropianu na podłodze pod podłogówką?Mi wykonawca mówił iż 10cm wystarczy tak jak mam w projekcie(takie pytanie na przyszłość)
    witam

    na parterze 3 x 5 cm na przekładkę na poddaszu 2 x 4 cm na przekładkę

Strona 52 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony