dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 214
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 4264
  1. #1041

    Domyślnie

    Dzieki za odp.Świrku Mnie przekonuje nadal iż te 10 cm wystarczy oby sie nie mylił :/
    Dla budujacych na szkodach górniczych info: stan zerowy sama robocizna bez materiału 15-17k
    w tym taras i 2 razy schody(wejściowe i z kotłowni)Na ściany i strop wydamy 13k i na dach 10k razem 40 tys.Jak tylko pogoda się nie pochrzani to jedziemy ze ścianami od czwartku.Wkleje foty po południu obecnego stanu.
    Pozdrawiam

  2. #1042

    Domyślnie

    Tyle na razie
    Myślę ,że za miesiąc bedzie co pokazać?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	070412 (10).jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	113968   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0020.jpg
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	113969   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0110.jpg
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	113970  

  3. #1043

    Domyślnie

    witam!

    my jesteśmy w trakcie kupowania działki i tak oglądamy projekty, co któryś to nam się bardziej podoba. Ale powiem szczerze, że z34 spełnia nasze oczekiwania. jest praktycznie idealny. więc jeśli tylko będziemy mogli go wybudować, to będzie ten właśnie projekt. Bardzo fajne te Wasze domki, aż miło się patrzy. Na stronie z500 pojawiła się wizualizacja tego projektu. dla mnie w idealnych kolorach, aż chciałoby się wejść i zamieszkać.Nam jak się wszystko uda, to i tak ruszymy nie wcześniej z budową jak w przyszłym roku. Pozdrawiam

  4. #1044
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wirach

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Oleśnica Śląska
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam!
    Ile Wam weszło ton (m3) piasku w fundamenty?

  5. #1045

    Domyślnie

    Cytat Napisał wirach Zobacz post
    Witam!
    Ile Wam weszło ton (m3) piasku w fundamenty?
    witam

    wszystko zleży jakie wysokie masz fundamenty ?
    ja mam lekki spadek na działce i moje fundamenty mają 1.20 m wysokości więc weszło piasku więcej
    jeśli potrzebujesz m3 to należy przeliczyć 7m x 10m x wysokość np 1m = 70m3

    pozdrawiam

  6. #1046
    Puri
    Guest
    Puri

    Domyślnie

    Hej, pojawily sie realizacje wnetrz w 3D do Z34 na stronie! Bardzo ladne ralizacje.
    http://www.z500.pl

    PS: A my nadal tkwimy (od 6 miesiecy) w procedurze zezwolenia na budowe Aktualny termin rozpoczecia budowy: koniec czerwca 2012...
    Pozdrawiam.

  7. #1047
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barpas

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Katarzynki
    Kod pocztowy
    62-006
    Posty
    33

    Domyślnie

    hej! do tych co juz mieszkają i jeszcze zaglądają - czy drzwi wejściowe zrobiliście otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz? mam dylemat a drzwi zamawiam w tym tygodniu...

  8. #1048

    Wink

    Cytat Napisał barpas Zobacz post
    hej! do tych co juz mieszkają i jeszcze zaglądają - czy drzwi wejściowe zrobiliście otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz? mam dylemat a drzwi zamawiam w tym tygodniu...
    witam

    ja mam otwierane na zewnątrz, sprawują się dobrze

    pozdrawiam

  9. #1049

    Domyślnie

    Witam

  10. #1050

    Domyślnie

    Witam ,mam pytanie do swirka ,na starych zdjęciach widoczne są długie pręty lub śruby słabo widać.Chodzi mi o połączenie dach garażu z budynkiem ,co ile były wmurowane?

  11. #1051

    Domyślnie fotka

    fotka
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images34.jpeg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	15,0 KB
ID:	116227  

  12. #1052

    Wink

    Cytat Napisał domek2011 Zobacz post
    Witam ,mam pytanie do swirka ,na starych zdjęciach widoczne są długie pręty lub śruby słabo widać.Chodzi mi o połączenie dach garażu z budynkiem ,co ile były wmurowane?
    witam

    wychodzi na to że mam 7 prętów gwintowanych



    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez swirek100 ; 17-05-2012 o 15:28

  13. #1053
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martusha

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam wszystkich !!!
    Śledzę ten wątek już od dłuższego czasu i bardzo podoba mi się omawiany projekt jak również państwa pomysły na adaptacje. Na razie jesteśmy na etapie wyboru działki. Nie wiadomo kiedy i przede wszystkim czy zdecydujemy się na budowę. Obawiamy się żeby koszta budowy w trakcie nas "nie zżarły" : ) Zastanawiamy się jak kształtowałyby się one w tym roku. I tu prośba jak zwykle do P. Irka o przesłanie zestawienia materiałów. : ) [email protected]
    Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim już budującym dużo cierpliwości i wytrwałości !

  14. #1054

    Domyślnie

    Cytat Napisał martusha Zobacz post
    Witam wszystkich !!!
    I tu prośba jak zwykle do P. Irka o przesłanie zestawienia materiałów. : ) [email protected]
    Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim już budującym dużo cierpliwości i wytrwałości !

    witam

    oczywiście zachęcam na budowanie z34 bardzo fajny, mały, tani w budowie i użytkowaniu domek , co do kosztów to nie ma podczas budowy z34 żadnych niespodzianek mi wystarczyło 197.000 zł w 2009-2010 z tego co obserwuję to materiały są teraz lekko tańsze.
    Zestawienie poszło na podany mail

    pozdrawiam

  15. #1055

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100 Zobacz post
    witam

    oczywiście zachęcam na budowanie z34 bardzo fajny, mały, tani w budowie i użytkowaniu domek , co do kosztów to nie ma podczas budowy z34 żadnych niespodzianek mi wystarczyło 197.000 zł w 2009-2010 z tego co obserwuję to materiały są teraz lekko tańsze.
    Zestawienie poszło na podany mail

    pozdrawiam

    same materialy czy cala budowa do wprowadzenia ?

  16. #1056

    Domyślnie

    Cytat Napisał groove Zobacz post
    same materialy czy cala budowa do wprowadzenia ?
    197.000 - z wprowadzeniem (+ garść mebli i oczywiście nowy tv ), z wiatą , ogrodzeniem z tym że wykończenia wewnątrz robiłem sam

    z34 jest tani w budowie

    pozdrawiam

  17. #1057

    Domyślnie

    Co do aktualnych kosztów to spokojnie poniżej 100.000 za stan surowy otwarty(dach kompletny+taras + schody zewn i wewnętrzne betonowe+2 kominy) można zejść nie kiwając nawet palcem przy budowie
    A jak się samemu buduje z pomoca rodziny bez pomocy fachowców to śmiem twierdzić że za 50.000-60.000 a nawet mniej Dom mozna samemu wybudować!(przykład Świrka)
    Ja owszem przekroczę te kwotę 100.000 o ok.15.000 ale robiłem na szkodach górniczych a to podnosi koszty(bedzie i tak zwrot z KWK)Oraz świadomie dołozyłem do droższych niektórych materiałów oraz zrobiłem sobie odwiert na wodę.

    Buduje się domek bardzo szybko 6 kwietnia ruszyły roboty ziemne a dziś już mamy strop wylany
    Na połowę czerwca liczymy koniec budowy SSO.
    Na początku czerwca obiecuje fotki już z dachem

    Mam pytanie do Świrka:
    Do czego stosujesz schowek który zrobiłeś u góry obok schodów i czy jesteś z niego zadowolony?
    Myślimy właśnie czy będzie nam potrzebny i ile miejsca zabierze z pokoju?
    Oraz czy nie odczuwasz brak podpiwniczenia przynajmniej części budynku?(Ja tez zrobiłem bez piwnicy ale może komuś będzie uwaga pomocna?)
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 19-05-2012 o 07:24

  18. #1058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Mam pytanie do Świrka:
    Do czego stosujesz schowek który zrobiłeś u góry obok schodów i czy jesteś z niego zadowolony?
    Myślimy właśnie czy będzie nam potrzebny i ile miejsca zabierze z pokoju?
    Oraz czy nie odczuwasz brak podpiwniczenia przynajmniej części budynku?(Ja tez zrobiłem bez piwnicy ale może komuś będzie uwaga pomocna?)
    witam

    schowek na górze jest na: odkurzacz, torby podróżne, bombki itp
    miejsca zabrał 2m2 ten pokój i tak miał wnękę, tak że wcale nie czuć że zabrał miejsce *jestem z niego cholernie zadowolony
    nigdy nie miałem piwnicy to mi jej nie brakuje, obecnie planuję zabudować wiatę by rowery nie stały na deszczu i powstanie taka przysłowiowa piwnica , czasy gdy w piwnicy trzymało się węgiel, tonę ziemniaków minęły teraz wszystko dowiozą na miejsce i jest pod dostatkiem

    p.s ja nie budowałem domu ja go "tylko" wykończyłem

    pozdrawiam

  19. #1059

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100 Zobacz post

    p.s ja nie budowałem domu ja go "tylko" wykończyłem

    pozdrawiam
    Jak dla mnie budowałeś bo organizacja,pomysł na rozwiazania i zabezpieczenie materiałowe są tak samo ważne jak i budowa
    Budowlaniec ma tylko robić

    Uważajcie na zasady BHP na budowie bo czasem mała nieuwaga może sporo kosztować!
    Przy zbrojeniu stropu wybił jeden drugiemu 2 jedynki drutem zbrojeniowym i dobrze ,że tylko się na takich obrażeniach skończyło !
    Kosztowało mnie to 8h pracy za rannego aby przed betonowaniem zdążyć ze zbrojeniem.Więc naprawdę uważajcie!

  20. #1060
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sylwii.p

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    małopolskie
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    54

    Domyślnie

    U nas do dnia dzisiejszego poszło ok. 160 000 zł są wszystkie instalacje, tynki, gładzie, wylewki, położone płytki w łazienkach, na całym dole (oprócz pokoju) i kotłownia. Tyle, że też dużo robi mój mąż. Co do schowka to zobaczyłam go u swirka100 i też tak zrobiła i uważam, że jest to super rozwiązanie. U mnie to będzie mini spiżarka (trochę to nieporęczne bo kuchnia na dole - no ale lepsze to niż nic). Odkurzacz, walizki itp. będą w garderobach, których nie likwidowała i uważam, że są SUPER!!!!

Strona 53 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony