dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Graiger

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Pompa ciepła i rekuperacja

    Witam...

    Ostatnio natknąłem się na firmę, która buduje ściany i przywozi je na tirach. Następnie w ciągu 4 dni stawiają w dom... Dom jest jest energooszczędny i posiada w swojej ofercie pompę ciepła i rekuperator. Trochę o tym czytałem, więc mniej więcej wiem jak to działa. Podobno koszt utrzymania, czyli ciepła woda + ogrzewanie to ok. 100 zł/miesięcznie. Aha, w lecie to działa podobno też jako klimatyzator (coś podobnego oczywiście)... Ma ktoś takie cudo w domu?

  2. #2

    Domyślnie Re: Pompa ciepła i rekuperacja

    Cytat Napisał Graiger
    Witam...

    Ostatnio natknąłem się na firmę, która buduje ściany i przywozi je na tirach. Następnie w ciągu 4 dni stawiają w dom... Dom jest jest energooszczędny i posiada w swojej ofercie pompę ciepła i rekuperator. Trochę o tym czytałem, więc mniej więcej wiem jak to działa. Podobno koszt utrzymania, czyli ciepła woda + ogrzewanie to ok. 100 zł/miesięcznie. Aha, w lecie to działa podobno też jako klimatyzator (coś podobnego oczywiście)... Ma ktoś takie cudo w domu?
    Dom z prefabrykatów to nic nowego, ale może być tani i się sprawdzić. Ile chcą za całość? i co wchodzi w wycenę?

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pan&PaniSmith
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    749
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    są oferty pomp
    poszukaj firm. Ja znalazłam, tyle, że koszty wykonania są ogromne..

  4. #4

    Domyślnie

    Faceon, chodzi Ci o domy? Poczytaj sobie www.schwabenhaus.pl Ceny mają różne, w zależności od wykończenia i metrażu...

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Czyżby ktoś z podwójną osobowością (Graiger / bind)? Odpowiadają na zadane komu innemu pytania, różnią się numerem użytkownika o 8, pewnie konta rejestrowane jednocześnie...

    Marketing szeptany my ass!
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony