dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 22
Pokaż wyniki od 421 do 427 z 427

Temat: POMPA CIEP?A

  1. #421
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rafał_
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    143

    Domyślnie

    W sobotę było na liczniku 998kWh (z pompami obiegowymi). W domu utrzymuję 14st.C z histerezą 1st. Spadek o 1st. trwa ok. 14godzin przy ok. 0st.C na zewnątrz. Domek ocieplony 20cm styropianu pod płytą i na ścianach, 38cm wełny na poddaszu, okna zwykłe, reku. Wydaje mi się, że jak zamieszkam to będzie lepiej, dojdą zyski bytowe i drzwi wewnętrzne, pierwszy sezon grzewczy.
    Płyta jak na razie się sprawdza. Jakimś cudem rurki przez te 20cm betonu grzeją Pompa wyłącza się przy temperaturze zasilania 21st. C (temp. wewnątrz wtedy osiąga 14st.C).
    A książkę polecam. Sporo ciekawych informacji w niej jest łącznie z rozdziałem poświęconym budowie pompy samodzielnie.

  2. #422

    Domyślnie

    Do Rafal_ Nie masz sterownika pogodowego ? Masz dodatkowy sterownik w gniazdku 230V.

  3. #423
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rafał_
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    143

    Domyślnie

    Nie mam pogodówki. Steruję termostatem pokojowym. Docelowo będą 2 - na górze i na dole bo rozdzieliłem obwody góra-dół i dałem 2 pompy obiegowe. Przy sterowaniu pokojowym i histerezie 1st.C pompa włącza się 1 raz na dobę, chyba przy pogodówce nie miał bym lepiej i nie muszę się męczyć z przesunięciami, podbijaniem krzywych, a dodatkowo termostat pokojowy wyłapie zyski od słońca i bytowe.

  4. #424

    Domyślnie

    Rafał jak tam twoja pompa ? od czasu włączenia juz troche przeszła robiąc pompe 2 raz zmienił byś coś ? mierzyłeś jaki osiągnąłeś COP ?

    Pozdrawiam

  5. #425
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rafał_
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    143

    Domyślnie

    Jeszcze działa, właśnie przeszła chrzest bojowy przy mrozach dochodzących do -25stC i pomimo za małej mocy (moje celowe działanie) temperatura w domu nie spadła poniżej 20stC, ale to dzięki temu że było dużo słońca. Dzisiaj oprogramowałem włączanie grzałki na wypadek gdyby miały wrócić mrozy i słońca nie było
    Ogólnie jestem zadowolony, za styczeń poszło 507kWh razem z CWU. Jak bym robił jeszcze raz to dałbym nowszą wersję sterownika (ma więcej możliwości) i dał o rozmiar większe wymienniki i to nie ze względu, że mają za małą moc ale dla tego, że mają duże opory przepływu. Przy następnym domu spróbuję sił z czystym prądem

  6. #426

    Domyślnie

    Ja planuję sterownik zrobić na Atmega.

  7. #427

    Domyślnie

    Mam swoją PC polutowaną. Będzie to wersja z BP.

Strona 22 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony