dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    perzykt

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    5

    Domyślnie grzyb na ścianie

    Witam,

    Mam problem z niewielkim grzybem na ścianie w kuchni. Otóż pojawił się on na rogu dwóch ścian zewnętrznych. Podejrzewam że przyczyną jest miejsce gdzie jest zbyt słaba cyrkulacja powietrza - jest to za szfką kuchenną przy posadzce, nie ma w kuchni żadnego ogrzewania (podłogówki też niestety nie posiadam). Myślę że to nie przyszło z zewnątrz.
    Teraz pytanie jak to zwalczyć - planuję osuszyć to, potraktować jakimś śrokiem antygrzybicznym i na koniec zaimpregnować jakimś specyfikem ścianę (ściana za szfką jest surowa - tylko otynkowana).
    Co wy na to, czy to wystarczy, czy można jakoś przekonać się że to nie jest problem słabo zaizolowanej ściany, itp.

    Proszę o pomoc!!!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Moim zdaniem chcesz walczyć z objawami zjawiska a nie z przyczyną...
    Problemem jest chyba zła wentylacja pomieszczenia i brak ogrzewania...
    WARTO? WARTO!

  3. #3

    Domyślnie

    jak kolega pisze zaczynaj od początku a nie końca. Wymieniałeś okna w kuchni że tak się zrobiło, kupiłes i ktoś zamalował aby nie było widać. Napisz więcej bo pomocy nie uzyskasz. Sprawdź wilgotność powietrza w pomieszczeniu.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    perzykt

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    jak kolega pisze zaczynaj od początku a nie końca. Wymieniałeś okna w kuchni że tak się zrobiło, kupiłes i ktoś zamalował aby nie było widać. Napisz więcej bo pomocy nie uzyskasz. Sprawdź wilgotność powietrza w pomieszczeniu.
    Oczywiście masz kolego rację, a więc zaczynam.
    Dom jest nowy - 3 letni - a mieszkam w nim 2 lata. Okna są plastikowe i często otwierane. Oczywiście teraz kiedy jest chłodniej - czyli od jakiegość 1 miesiąca - rzadziej są otwierane. Nie wiem dokładnie kiedy ten grzybek wszedł na ścianę ale podejrzewam że niedawno.
    Grzybek znajduje się za kuchenną szafka w odległości ok 3 cm od poziomu podłogi - przyjżałem się w miarę dokładnie i wygląda na to że nie wychodzi to z pod podłogi. Jest to plama wielkości 10 cz x 7 cm. Nie wiem co znajduje się za samą szafką bo jeszcze jej nie odsunąłem ale mam naqdzieję że jest OK.
    Stawiam na to że ten grzybek zrobił się z powodu moim zdaniem braku ruchu powietrza za szafkami. I to jest problem który muszę rozwiązać na przyszłość - nie mam żadnego ogrzewanania w kuchni ale kuchnia jest otwarta i połączona z salonem który jest już ogrzewany. No ale niestety podłoga w kuchni jest zimna i to może być powód zwiększonej wilgoci za szafkami.
    Na powrawę wentylacji mam pomysł polegający na tym żeby pod szafkami zrobić kratki którymi będzie wpadać powietrze i to może spowoduje ruch powietrza za szafkami. Co ty na to?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał perzykt
    Stawiam na to że ten grzybek zrobił się z powodu moim zdaniem braku ruchu powietrza za szafkami. I to jest problem który muszę rozwiązać na przyszłość - nie mam żadnego ogrzewanania w kuchni ale kuchnia jest otwarta i połączona z salonem który jest już ogrzewany.
    No niby diagnoza słuszna ten brak ruchu powietrza. Ale recepta na ozdrownie zła, wg mnie musisz ogrzewac kuchnie. Zamiast dziur w ścianie pomyśl na kaloryferem.
    Co to za pomysł nie robić C.O w kuchni ?

  6. #6

    Domyślnie

    Ja bym na 99% obstawiał źle zaizolowaną ścianę. Lepiej weź kogoś, kto może to ocenić i pozbądź się problemu raz a skutecznie.

    Pozdrawiam,
    Krzysiek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony