dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza

    tylko czy "słynne" F16 /gdyby je odesłac/ dały by rade dolecieć ...

    tam, skąd przyleciały
    Jednym zdaniem można skomentować Twój post. Nie masz bladego pojęcia o tej technice.

    Fenix a słyszałeś historię o Gripenie, który sam katapultował bez powodu pilota podczas lotu?

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Fenix999
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Silesia Superior
    Posty
    3.859
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    A możesz podać zródło ? Poważne. Bo ja informacje czerpie z zagłębia lobbystów jak to się nasz pożal się boshe minister mówi.


    Co do przetargu, to pisze to , chodzi mi również o tzw offset (nieudany) .Podejrzewam że w stosunku do partnerów z Europy nie było by takich prób (beszczelnych moim zdaniem) zaliczania do ofsettu inwestycji już zrealizowanych wcześniej lub stosowania jakiś fikuśnych przeliczników=mnożników ich wartości .


    p.s. rozumie ktoś coś z tego bełkotu powyżej . No ja też nie

  3. #43
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fenix999


    p.s. rozumie ktoś coś z tego bełkotu powyżej . No ja też nie
    to w skrócie wyłoże

    W XX wieku, po raz pierwszy w historii, Ameryce udało się opodatkować świat nie wprost - za pośrednictwem inflacji. Zamiast bezpośrednio domagać się podatku, jak czyniły to wszystkie poprzednie imperia, USA rozprowadziły po świecie, w zamian za towary, własną walutę bez pokrycia - dolary - z zamiarem późniejszego doprowadzenia do ich inflacji i dewaluacji. To z kolei umożliwiało odkupienie każdego następnego dolara za mniejszą ilość dóbr - właśnie owa różnica [między ilością dóbr importowanych a eksportowanych] stanowiła imperialny podatek spływający do Stanów Zjednoczonych

    Gdy coraz wyraźniej było widać, że rząd USA nie zdoła wykupić swych dolarów płacąc za nie złotem, zawarł on w latach 1972-73 żelazną umowę z Arabią Saudyjską: USA będą wspierać władzę królewskiej rodziny Saudów, a w zamian za to kraj ten będzie sprzedawał ropę wyłącznie za dolary. Śladem Arabii Saudyjskiej miała podążyć reszta państw OPEC. Ponieważ świat musiał kupować ropę od arabskich krajów naftowych, utrzymywał rezerwy dolarowe, aby mieć czym za nią płacić.

    Człowiekiem, który faktycznie zażądał za ropę zapłaty w euro był, w 2000 r., Saddam Hussein. W pierwszej chwili jego życzenie zostało wyśmiane, później było lekceważone, ale kiedy stawało się coraz jaśniejsze, że jego zamiary są poważne, zaczęto wywierać na niego polityczną presję, aby zmienił zdanie. Kiedy również inne kraje, takie jak Iran, zażyczyły sobie zapłaty w innych walutach, przede wszystkim w euro i w jenach, dolar znalazł się w realnym niebezpieczeństwie. Taka sytuacja wymagała akcji karnej ...

    a my jesteśmy /byliśmy?/ nalepszymi przydupasami amerykanów
    stąd ten "napad na Iran"

    więcej w artykule Dlaczego USA muszą zbombardować Iran?

    p.s.

    F16 ma podobno faktycznie doskonale fotele wyrzucane

  4. #44

    Domyślnie

    brzoza, b.dobry post

    żeby było jeszcze krócej / prościej, napiszę to "w wersji dla blondynek",

    USA ma jeden jedyny towar eksportowy czyli dolara, do tego ten towar opiera się na ropie naftowej,
    Stany zrobią wszystko, żeby zachować to status quo, z wojenką z kimkolwiek włącznie,

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    USA ma jeden jedyny towar eksportowy czyli dolara, do tego ten towar opiera się na ropie naftowej,
    dawno się tak nie uśmiałem

    Fenix999 rozczaruję Cię, bo informację tą zaczerpnąłem z zachodniej prasy. Nie była to "chęć czepienia się" a raczej ciekawostka

  6. #46
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    brzoza, b.dobry post

    a dziękuję, dziękuję

    Jacekp
    mam cicha nadziej, ze obietnice Pana Radosława /dotyczące zwiększenia kontyngentu wojsk polskich w Afganistanie - dane Amerykanom/ pozostana wyłącznie obietnicami Pana Radosława ...
    mam nadzieje , ze rżad polski nie podzieli stanowiska jednego ministra, który tak ochoczo chce przelewac krew polskich żółnierzy
    i staje na głowie aby sie przypodobac Bidenowi zwanemu "Wielkiea Gęba"

  7. #47

    Domyślnie

    A historia lubi się powtarzać,

    juz kiedyś pomagaliśmy innym( Operacja "Dunaj") , i co z tego wyszło???
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  8. #48
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    A historia lubi się powtarzać, ...
    Jalta * siodmego lutego 1945 roku.
    Oswiadczenie Roosevelta w obecnosci Stalina i Churchilla: "Mnie [polskie] granice nie obchodza. Nie obchodzi mnie tez kwestia kontynuacji [polskiego] rzadu na emigracji ..."

    Maria Dąbrowska zapisała w dzienniku słowa, które oddawały zbiorowe polskie uczucia:

    "To, co teraz zrobiono z Polską, przechodzi wszystko, co znane jest w dziejach jako cynizm i narzucenie narodowi obcej woli przemocą. I pomyśleć, że ten nieszczęsny naród po pięciu latach tak straszliwych ofiar, takiej niezłomnej walki i pracy podziemnej przeciw Niemcom nie ma nawet tej satysfakcji, żeby historię tej cudownej walki, pracy, ofiar ujawnić i laurem uwieńczyć. Bo tę naszą krew i walkę opluto, zbezczeszczono, przekreślono ... "

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Fenix999
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Silesia Superior
    Posty
    3.859
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    Nie rozumiem tego zdziwienia . Przecież od dawna wiadomo że Roosevelt to znany miłośnik Stalina i Rosji Sowieckiej . Bo wiecie , on miał takie marzenia że po wojnie , razem że swoim bratem Józkiem , będzie decydował o . postwojennym świecie (w skali globalnej).

  10. #50

    Domyślnie

    Eeech, czy znajdzie się u nas jakiś polityk z jajami, który pokazałby wała Wielkiemu Bratu? Nie sądzę...
    Jak każdy o sobie pomyśli, to będzie o wszystkich pomyślane...
    Moje ogłoszenie

  11. #51

    Domyślnie

    Sikorski.....??????

    Nazwisko zobowiązuje.....
    "Nigdy nie dyskutuj z idiotą...najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony