dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Fundamenty czy jeszcze w tym roku

    Witam
    Zastanawiam się czy zaczynać jeszcze w tym roku (kopara zamówiona na sobotę) czy poczekać z fundamentem na wiosnę. Proszę o opinie zamierzałem wykonać fundament na gotowo z ociepleniem i płytą (tzw stan zero) mam aczkolwiek wątpliwości. Budowa na południu. Nocą zdarazją się przymrozki. Jednakże obok na działce sąsiad walczy (zaczął w zeszłym tygodniu)

  2. #2

    Domyślnie

    Nie odpuściłbym sąsiadowi i pokazał kto ma jaja.

  3. #3

    Domyślnie

    no tak, ale czy nie wyjdę na tym jak popularny "Zabłocki na mydle"?

  4. #4

    Domyślnie

    Rób i się nie zastanawiaj.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam
    Fundamenty warto zrobić. Na wiosne można wcześniej wejść.
    Fundamenty obsypać z zagęśzczeniem .Nie robić płyty "0"

  6. #6

    Domyślnie

    czyli wrzucic piachu ile sie da, zagescic obłożyć folią i czekać na wiosnę? i wtedy z kopyta ruszyć w górę?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Nie trzeba foli.
    Beton wylany do ławy ma swoja masę i wydziela sam ciepło . Do - 5 -8 nic mu nie będzie.
    Oczywiście prac nie należy prowadzić na jesień ślamazarnie , ja mówię "ogień w butach".

  8. #8

    Domyślnie

    ale pozakończeniu prac już jak zostaną wykonane ściany z bloczków i wnetrze zasypane piachem wtedy oblozenie folia i zabezpieczenie przed sniegiem ma sens?

  9. #9

    Domyślnie

    ja nie odpuszczam , kopie w przyszłym tyg

    ..czy w betoniarni można zamówić beton, który ma jakieś lepsze parametry ze względu na ewentualny mróz ? ile to więcej kosztuje i jak taki dodatek się nazywa ?

  10. #10

    Domyślnie

    Ja też już raczej koparki nie odwołam- w sobote ruszamy oby nie lało, jak narazie zzaadnej opinni na nie, a argument o szybkim starcie na wiosne bezcenyy - w zimowym czasie zalatwic kredyt i z kopytka ruszyc wiosną

    tylko zastanawiam sie nad zabezpieczeniem fundamentów po ew wykonanej pracy

  11. #11
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolek30
    ja nie odpuszczam , kopie w przyszłym tyg

    ..czy w betoniarni można zamówić beton, który ma jakieś lepsze parametry ze względu na ewentualny mróz ? ile to więcej kosztuje i jak taki dodatek się nazywa ?
    Rób i się nie oglądaj.

    Ja zacząłem wylewać fundamenty i budowę domu w Listopadzie i przez całą zimę mury w górę rosły.

    Do ścian dodawałem plastyfikatorów. Jedna saszetka na betoniarkę a z tego co się orientuję w betoniarniach też dokładają do betonu ten specyfik.

    W moim nie uzupełnionym dzienniku są zdjęcia z początku. Wejdź sobie i zobacz jaka była pogoda

  12. #12

    Domyślnie

    Ja też jestem za. Koniecznie jeszcze w tym roku zacznij. U mnie w październiku zaczęłam i jeszcze postawili dwie ściany zanim śnieg spadł. Potem na wiosnę można było wejść na budowę jak tylko ciepło się zrobiło, a tak musisz czekać, aż poziom wody spadnie.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał copec
    ale pozakończeniu prac już jak zostaną wykonane ściany z bloczków i wnetrze zasypane piachem wtedy oblozenie folia i zabezpieczenie przed sniegiem ma sens?
    Nic nie trzeba

  14. #14

    Domyślnie

    coolibeer - przekonales mnie oglądałem Twój dziennik i nie mam juz watpliwości

  15. #15
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    Cytat Napisał copec
    coolibeer - przekonales mnie oglądałem Twój dziennik i nie mam juz watpliwości
    Im wcześniej zaczniesz tym szybciej się wprowadzisz

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pajogor
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    WGM
    Posty
    449
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    coolibeer ma rację.
    Zaczynaj zaczynaj, toż to dopiero koniec października
    My pierwszą łopatę wbiliśmy 4 grudnia a już przed świętami Bożego Narodzenia mieliśmy stan "0".
    Wprawdzie sąsiedzi się trochę dziwnie patrzyli, że ktoś zaczyna budowę w grudniu ... ,
    ... no ale to już inna historia.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony