dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie zabezpieczenie szlunków stropowych

    Rozmawiałem juz z kilkoma osobami i słyszę dwie różne wersie, a mianowicie chodzi mi czy można zabezpieczyć deski szalunkowe po strop folią budowlną? Szkoda mi troche pobrudzić je betonem bo z pewnoscią jeszcze sie przdadzą
    Podobno po położeniu foli beton bedzie miał zbyt gładka powierzchnie i bedą problemy z tynkowaniem?
    I nie wiadomo czy folia odstanie od betonu?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: zabezpieczenie szlunków stropowych

    Cytat Napisał --grzesiek--
    Rozmawiałem juz z kilkoma osobami i słyszę dwie różne wersie, a mianowicie chodzi mi czy można zabezpieczyć deski szalunkowe po strop folią budowlną? Szkoda mi troche pobrudzić je betonem bo z pewnoscią jeszcze sie przdadzą
    Podobno po położeniu foli beton bedzie miał zbyt gładka powierzchnie i bedą problemy z tynkowaniem?
    I nie wiadomo czy folia odstanie od betonu?

    Trochę prawdy w tym jest, ale tylko trochę. Jak masz już ekipę od tynków to ich zapytaj. Jak potwierdzą to szukaj takiej ekipy, której to nie będzie przeszkadzać.

  3. #3

    Domyślnie

    Nad garażem kładłem folię i nie polecam. Strop aż odbijał światło, betonkontakt załatwił jednak sprawę. Gorsze było to, że mimo wszystko folia ułożyła fałd i weszła w strop, podcinając go lekko. W tym miejscu do dziś strop się rysuje. Fałd musiał powstać od zalewania pompą betonu. Deski, a raczej płyta OSB i tak była usyfiona mleczkiem, które wnikało pod folię jakimiś nieszczelnościami. Ogólnie pomysł do bani.

  4. #4

    Domyślnie

    Przed zbrojeniem posmaruj deski jakimś olejem.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Odpowiem z perspektywy zalewania bez folii. U nas część desek "pobrudzonych" betonem poszła na deskowanie dachu. Ten "brud" nie jest taki straszny, no ale boazerii to już raczej się z tego nie zrobi.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał labas1
    Przed zbrojeniem posmaruj deski jakimś olejem.
    To dopiero wtedy nic nie będzie się trzymać takiego betonu
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a może dwie pieczenie na jednym ogniu?
    znaczy się preparat do impregnacji przeznaczony do natrysku + antyadhezyjny do betonu i tak wespółzespół
    folia jest be
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  8. #8

    Domyślnie

    Juz wiem, że folia i olej odpadaja kupie preparat antyadhezyjny, nie jest to wcale takie drogie, dzieki serdecznie za pomoc.
    A czym poutykać dziury w szlunkach, w sumie nie są one duże ale deski nie wszedzie były idealnie dopasowane i gdzie niegdzie sa na prawie 0,5 cm?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony