dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Kotwy do murłaty

    Witam!
    Rozglądam się za gotowymi kotwami do mocowania murłaty. Sprzedawcy polecają mi gwintowane pręty, proponują ich zagięcie ewentualnie przyspawanie poprzeczki i ma być. Ja natomiast szukam takich oto kotew.

    Może ktoś z Państwa kupował takie/podobne kotwy w sklepach jakiejś sieci? Doradźcie coś. Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie Re: Kotwy do murłaty

    Cytat Napisał A_dam
    Witam!
    Sprzedawcy polecają mi gwintowane pręty, proponują ich zagięcie ewentualnie przyspawanie poprzeczki i ma być. Ja natomiast szukam takich oto kotew.
    [
    A dlaczego szukasz czegoś takiego?
    Czym to się ma różnić od gwintowanego zagiętego pręta z zaspawną podkładką i nakrętką ?

    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  3. #3

    Domyślnie

    W pierwszym sklepie sprzedawca tłumaczył mi, że tego gwintowanego pręta nie wygnę, bo pęknie. Nie bardzo w to wierzę. Powiedział mi, że są takie gotowe, ale oni nie mają, bo nikt takich nie kupuje. Radził ciąć na dwa/trzy i spawać od spodu. W trzech następnych nic nie mieli mi do powiedzenia.W piątym sklepie powiedział mi, że mają czasami takie zaginane elki. Więc rozpocząłem poszukiwania (szkoda, że tak późno) po internecie. I znalazłem takie, jak pokazałem na rysunku. Uważam, że są właściwe i dlatego chce je mieć. Mam rozumieć, że mogę je zrobić z tych gwintowanych prętów?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Faktycznie cięzko wygiąć te prety gwintowne, nie wiem czy wszystkie ale spotkałem sie z takimi co pękały. Najprościej nie giąc z na końcu tym do betonu dac nakrętke i dużą podkałdke. Nie ma szans że wyjdzie z betonu.

  5. #5

    Domyślnie

    jajmar - jakiej średnicy pręty dawałeś? Ja myślałem o 1,6 cm, ale jak zobaczyłem te grubaśne pręty, to wydaje mi się, że 1,4 cm wystarczy.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał A_dam
    Mam rozumieć, że mogę je zrobić z tych gwintowanych prętów?
    U mnie zrobili z gwintowanych - zagieli zaginarką jaka używali do robienia zbrojenia dodatkowo podkładka i nakretka i master to jeszcze w domu zaspawał.
    KB twierdził że proste tylko z nakręcona nakretką tez by w 100% starczyły.

    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  7. #7

    Domyślnie

    Ok.
    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Czy każda kotwa powinna być osadzona w środku słupków żelbetowych?
    Bardzo dużo mi tych słupków wyjdzie.
    Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    ja mam pręty gwintowane (nie pamiętam czy 14 czy 16mm) zakotwione w słupkach żelbetowych (co ok. 0,9-1,1m), na końcu pręta osadzonego w słupku nakrętka-podkładka-nakrętka, podkładka największa jaka była do tych nakrętek w sklepie coś ok 4-5cm średnicy

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał A_dam
    jajmar - jakiej średnicy pręty dawałeś? Ja myślałem o 1,6 cm, ale jak zobaczyłem te grubaśne pręty, to wydaje mi się, że 1,4 cm wystarczy.
    fi 16mm

  10. #10

    Domyślnie

    ja mam dokladnie tak samo jak Edde - ważne, aby podkladka byla poszerzana - czyli jak najszersza. Wszystko trzyma idealnie. Moi murarze robili już tak na conajmniej kulkudziesięciu domach - i wszystko jest ok.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    spokojnie mozna zagiac pret fi 14 a nawet fi 16 mm zakladajac na koniec rurke i ciagnac w gore i nic nei peka (ja sie przynajmniej nei spotkalem)

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał brachol
    spokojnie mozna zagiac pret fi 14 a nawet fi 16 mm zakladajac na koniec rurke i ciagnac w gore i nic nei peka (ja sie przynajmniej nei spotkalem)
    tyle że znacznie wygodniej i lżej jest nakręcić nakrętkę niż giąć rurkami pręta (tak, wiem, że za to drożej )

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    Cytat Napisał brachol
    spokojnie mozna zagiac pret fi 14 a nawet fi 16 mm zakladajac na koniec rurke i ciagnac w gore i nic nei peka (ja sie przynajmniej nei spotkalem)
    tyle że znacznie wygodniej i lżej jest nakręcić nakrętkę niż giąć rurkami pręta (tak, wiem, że za to drożej )
    ja giąłem bo uważam że tak jest lepiej niż z nakrętką i podkładką

  14. #14

    Domyślnie

    Giąłeś fi 16 mm?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    to ja zadam pytanie z serii głupich:
    kotwy zamocować w wieńcu przed zalaniem czy wkładać je na bieżąco w trakcie lania betonu i dopiero je stabilizować?

  16. #16

    Domyślnie

    Widze że autor robi z igły widły, laik jak podejzewam, zwykły pret 16 gwintowany wkładasz w imadło nakładasz rurke stalowa i gniesz, oczywiescie nie przy samym chwycie imadła bvo wtedy pret peknie lecz troche nalej, po drugie samego preta gwintowanego bez zagiecia bys nie wyjoł z betonu.Parodia dosłownie.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    tyle że znacznie wygodniej i lżej jest nakręcić nakrętkę niż giąć rurkami pręta (tak, wiem, że za to drożej )
    Faktycznie, kilkadziesiąt sztuk nakrętek fi16 to jakaś makabryczna oszczędność będzie, przy której mozolne gięcie kilkudziesięciu grubachnych prętów to praca niewarta wspomnienia nawet

    J. (i kotwy do murłat w formie gotowych, zgiętych na końcu prętów kupione w pierwszym z brzegu składzie budowlanym, takie same potem, a znacznie tańsze wypatrzyłem w Castoramie)
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał A_dam
    Giąłeś fi 16 mm?
    na fi 16 trzeba miec dluzsza rurke

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ja kupiłem - "L" zwany w sklepie jako łącznik budowlany 44 szt Q16 z gwintem na długości 15cm długość pręta 500mm do tego nakrętka i podkładka poszerzana
    całość ważyło bodajże 17kg200g za co zapłaciłem 376,-
    Zakupy dokonane były w sklepie z maszynami rolniczymi i budowlanymi "Agromasz" znane w całej Polsce.

    Robotnicy wkładali to w wieniec -strop tuż po wylaniu - wcześniej pomierzyli sobie i zaznaczyli kredą na szalunkach i potem we dwóch z drabiną ustawili idealnie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  20. #20

    Domyślnie

    CityMatic coś w tym rodzaju ?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony