dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał helixwroclaw2005
    CityMatic coś w tym rodzaju ?

    OO tak jak moje(nie widać długości i średnicy-ale takie jak napisałem)
    identyczne -i naprawdę szukałem i wyszło dużo taniej na wagę niż sztuki
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #22

    Domyślnie

    CityMatic to jest akurat zdjęcie z aukcji na allegro ale takie kotwy powszechnie stosowane są przy budowach we wsch. części Wrocławia. W swoim domu zastosowałem zwykłe gwintowane pręty 16 zaginane na zginarce do zbrojenia. Te Twoje na pewno są bardzo solidne
    http://www.allegro.pl/item757440263_...m16_40_cm.html

  3. #23

    Domyślnie

    Dzięki za odzew!
    Próbowałem zagiąć gwintowany drut fi 14 - niestety drut pękł. Więc kupiłem do tych prętów nakrętki i podkładki. I ma być. Druty włożone w przyszłe słupki czekają na zalanie betonem.
    Pozdrawiam.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał A_dam
    Czy każda kotwa powinna być osadzona w środku słupków żelbetowych?
    Bardzo dużo mi tych słupków wyjdzie.
    Pozdrawiam.
    Nie muszą być w słupkach.
    A ile słupków przewiduje projekt ?
    U mnie na 11 projekt przewidywał 4 - KB zaopiniował o dogęszczeniu do 6 , na owych 11 mam 11 szpilek do murłaty - powiązane są albo ze zbrojeniem słupka, albo z wieńcem.
    Dodatkowo projekt nie przewidywał wieńca na ścianach szczytowych - został "dorobiony" z jednej i drugiej strony na ok 1,5 metra.

    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  5. #25

    Domyślnie

    Mój projekt nie przewidywał słupków. Na ścianie nośnej zaprojektowany jest wieniec dachowy. Dziś wykonaliśmy te słupki - tyle, ile ma być kotew mocujących murłatę do wieńca dachowego.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Darek G
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    pod opolem
    Posty
    276

    Domyślnie

    Nawet lekkie wygięcie pręta wystarczy aby nie wyszedł, nie musi to być 90 stopni. Nakrętka-podkłada-nakrętka jest też jak najbardziej OK.
    Od biedy prosty pręt gwintowany bez niczego też będzie ok - ale oczywiście tego nie polecam. Niestety ja tak mam. Dach już jest, żadnej kotwy mimo usilnych prób nie dało się nawet zruszyć. Mój przypadek szerzej opisany w tym wątkuhttp://forum.muratordom.pl/nie-wygie...ty,t169855.htm
    Buduje Dom w Groszku 2

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał helixwroclaw2005
    CityMatic to jest akurat zdjęcie z aukcji na allegro ale takie kotwy powszechnie stosowane są przy budowach we wsch. części Wrocławia. W swoim domu zastosowałem zwykłe gwintowane pręty 16 zaginane na zginarce do zbrojenia. Te Twoje na pewno są bardzo solidne
    http://www.allegro.pl/item757440263_...m16_40_cm.html
    Solidne są bo dach jest duży i ciężki.
    Sumowałem ilość jaka opiera sie na murłacie, wyszło 22 tony to bardzo dużo, ale dach dachówka ceramiczna 340m2
    Ja dałem takie jak dał projektant(projektantka) zmieniłem tylko to, ze dałem grubszą papę pod murłatę, wcześniej smarując Dysperbitem DN pas pod nią- robiłem to osobiście, bo zostało mi pół wiaderka ,a na zimę nie mógł zostać więc się tam przydał

    Uważam jednak, ze najważniejsze dla śruby murłaty jest to aby się nie wysuwała z wieńca czy słupka(betonowego) bo nawet jak się obraca to można uchwycić ponad już wkręconą nakrętką i dociągnąć natomiast jak się wyciąga to już gorzej- I tak, jeśli ktoś ma możliwość to po wyschnięciu więźby warto jest nakrętki jeszcze dokręcić bo nieznacznie się luzują
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #28

    Domyślnie

    Wyginania tych prętów gwintowanych bym aż tak nie polecał.
    Gwintowany to gwintowany po przez gwintowanie jego konstrukcja jest osłabiona, a do tego stal z ktorego są wykonywane też nie jest aż tak mocna z tego co wiem, wygięcie powoduje osłabienie jego wytrzymałości na ścinanie.

    Ja u siebie dałem stalowe kotwy, które mają gwint tylko na koncu, takie jak na fotkach powyżej( no może podobne), do tego dodatkowo zastosowałem gięty pręt gwintowany, ale tylko dodatkowo!!

    Dlaczego zatem nie? Otóż mój kolega zastosował polecany przez was "system" giecia pręta gwinotwanego, chata stoi od zeszłego roku od grudnia, i do tej pory ścięło mu już chyba 2 sztuki. Dach ok 300m2 wieć sam jego ciężar jest dość spory, dodajcie sobie jakiś większy opad śniegu i...

    Choć i tak pewnie ekonomia zwycięży z rozsądkiem prawda, chociaż przy takiej inwestycji, te 500zł wiecej to dużo?

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Darek G
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    pod opolem
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał diabel200
    Dlaczego zatem nie? Otóż mój kolega zastosował polecany przez was "system" giecia pręta gwinotwanego, chata stoi od zeszłego roku od grudnia, i do tej pory ścięło mu już chyba 2 sztuki. Dach ok 300m2 wieć sam jego ciężar jest dość spory, dodajcie sobie jakiś większy opad śniegu i...
    Co rozumiesz przez "ścieło"? W którym miejscu nastąpiło ścięcie? Na styku wieniec murłata?

    Jakoś nie mogę powiązać wyginania pręta ze ścięciem, ale może moja wyobraźnia jest za słaba.
    Buduje Dom w Groszku 2

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał diabel200
    ..z tego co wiem, wygięcie powoduje osłabienie jego wytrzymałości na ścinanie...
    ...
    Otóż mój kolega zastosował polecany przez was "system" giecia pręta gwinotwanego, chata stoi od zeszłego roku od grudnia, i do tej pory ścięło mu już chyba 2 sztuki. ..
    A jak sila ścinająca ma zadziałać na materiał zatopiony w betonie ???
    Gdzie koledze ścieło w meijscu ugięcia zatopionym w betonie - rozkruszyło mu wieniec że to stwierdził ?


    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał diabel200

    Dlaczego zatem nie? Otóż mój kolega zastosował polecany przez was "system" giecia pręta gwinotwanego, chata stoi od zeszłego roku od grudnia, i do tej pory ścięło mu już chyba 2 sztuki. Dach ok 300m2 wieć sam jego ciężar jest dość spory, dodajcie sobie jakiś większy opad śniegu i..
    Mam wrażenie że piszesz, a nie wiesz o czym.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony