dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie odkurzacz centralny - kabel zalaczajacy w peszli?

    Witam,

    mam zainstalowane rury odkurzacza centralnego w podlodze w 15 cm wartswie styropianu. Czy kabel zalaczajacy odkurzacz ktory idzie wraz rurami musi byc schowany w peszlach podobnie jak kable od elektryki 230V, czy bezpiecznie jest jesli jest puszczony luzem, podczepiony do rur odkurzacza opaskami zaciskowymi?

    Pozdarwiam,
    dbandmax

  2. #2

    Domyślnie

    ja u siebie ciągnąłem bez peszli - przyklejałem dość gęsto taśmą makgajwera do rury. przed wylewkami robiłem testy, po wylewkach jeszcze się nim nie bawiłem, ale mam nadzieję, że będzie działać
    ...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

  3. #3

    Domyślnie Re: odkurzacz centralny - kabel zalaczajacy w peszli?

    Cytat Napisał dbandmax
    Witam,

    mam zainstalowane rury odkurzacza centralnego w podlodze w 15 cm wartswie styropianu. Czy kabel zalaczajacy odkurzacz ktory idzie wraz rurami musi byc schowany w peszlach podobnie jak kable od elektryki 230V, czy bezpiecznie jest jesli jest puszczony luzem, podczepiony do rur odkurzacza opaskami zaciskowymi?

    Pozdarwiam,
    dbandmax
    Kabel posiada izolacje wiec jest ok

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli kabel ma podwójną izolację to spokojnie można go dać bez peszli.
    Ja dałem w peszlach ale tylko dlatego że stosuję dwa przewody jednożyłowe z pojedyńczą izolacją.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawlom
    Jeżeli kabel ma podwójną izolację to spokojnie można go dać bez peszli.
    Ja dałem w peszlach ale tylko dlatego że stosuję dwa przewody jednożyłowe z pojedyńczą izolacją.
    to jest ryzyko, ktorego nie radzę. Zaoszczędzić 2,40 PLN i mieć całe lata wiszącą groźbę dewastacji podłogi i posadzki... brrrrrrr....
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    to jest ryzyko, ktorego nie radzę. Zaoszczędzić 2,40 PLN i mieć całe lata wiszącą groźbę dewastacji podłogi i posadzki... brrrrrrr....
    oj zdradź, zdradź!
    ...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

  7. #7

    Domyślnie

    to jest ryzyko, ktorego nie radzę. Zaoszczędzić 2,40 PLN i mieć całe lata wiszącą groźbę dewastacji podłogi i posadzki... brrrrrrr....
    Nawet jeżeli będą peszle to i tak marna szansa na wymianę kabla, jakoś tego nie widzę. A poza tym tam jest tylko 12 lub 24V.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony