dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1

    Domyślnie Sufit podwieszany - czy będzie pękać?

    Jestem właśnie na etapie poszukiwania ekipy od sufitów,mam 3 kosztorysy w sumie nawet podobne cenowo ale nie o to chodzi, sa 3 sposoby montażu 1 -pełna systemowość Lafarge- łacznie papierem,2 to płyta GK i cała powierzchnia pojechana flizeliną.... 3 to na łaczeniach flizelina, który system wybrać? który nie bedzie pękac??? jak myslicie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Nawet jak gdzieś się ryska pokaże (a zapewne się pokaże) to nie warto zaprzątać sobie tym głowy.
    Są poważniejsze problemy w życiu.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  3. #3

    Domyślnie

    Nawet jak gdzieś się ryska pokaże (a zapewne się pokaże) to nie warto zaprzątać sobie tym głowy.
    Są poważniejsze problemy w życiu.
    za takie odpowiedzi to ja dziekuję...........

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    jak ekipa do d..... to żaden nie pomoże a jak dobra to przy najtańszej nic się nie stanie

    czy na flizelinie całościowo położonej będzie gładź akrylowa jak tak i stać cię na ten system to ok
    pozostałe 2 są podobne więc jeden pies
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    mowa jest o jednym kpl. wykonaniu i o dwoch niewiadomych sposobach procz wykonczenia powierzchni plyt.
    czy wykonawca nie moze sie zdecydowac na wersje?

  6. #6

    Domyślnie

    wykonawca sam nie wie co wybrac żeby sufit pózniej nie popękał

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy
    wykonawca sam nie wie co wybrac żeby sufit pózniej nie popękał
    hmmm nie, no bez "jaj" strzelilem tylko, ze moze te oferty sa od jednego wykonawcy .
    fllizelina po calosci, no coz nie mozna dyskredytowac tego rozwiazania (przepraszam systemu ) bo pelno tu obroncow zwierzat.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Nawet najlepszy system wykończeniowy (siatki, spoinówki czy fliza) nie uratują przed pękaniem jeśli błędy będą pod spodem czyli stelaż i płytowanie.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  9. #9

    Domyślnie

    Nawet najlepszy system wykończeniowy (siatki, spoinówki czy fliza) nie uratują przed pękaniem jeśli błędy będą pod spodem czyli stelaż i płytowanie.
    nie ma jak to konkretna odpowiedz i dalej jestem w kropce a skąd inwestorzy maja wiedziec czy ekipa spieprzy czy nie??? a sa 3 rozne ekipy i kazda mowi ze jest najlepsza, za groma nie wiem ktora brac...

  10. #10

    Domyślnie

    minimalne rysy i pęknięcia będziesz miał zawsze
    dom pracuje, całość wysycha, nie ma, że boli
    jak napisął andre, są poważniejsze problemy w życiu

  11. #11

    Domyślnie

    minimalne rysy i pęknięcia będziesz miał zawsze
    dom pracuje, całość wysycha, nie ma, że boli
    jak napisął andre, są poważniejsze problemy w życiu
    guzik prawda widziałem sufit z płyty gk u kumpla co sie wybudował 5 lat temu zero pęknieć, ale fachowcy w irlandii.....

  12. #12

    Domyślnie

    taa, widziałem u kumpla, wujek kuzyna kolegi słyszał, niech wypowie się właściciel, który ma zabudowę sufitów z GK i z ręką na sercu może powiedzieć, że nie ma ani jednej rysy. Osobiście nie znam, a w paru domach w życiu byłem

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziemo
    a w paru domach w życiu byłem
    Ooo! Kolega ziemo widac światowiec! W paru domach był... i wszędzie sufit pękał!

    Jak słyszę takie pierdoły że "musi pękać bo dom pracuje". że "zawsze pęka i nie ma bata" to mnie szlag trafia i krew zalewa... Takie pierdoły wygaduja najczęściej ekipy którym "nie wyszło" i nie chce sie poprawiać, albo takie które jeszcze nie zaczęły ale że żadko im to wychodzi to wolą się zabezpieczyć....


    Więc kolego ziemo oświadczam Ci że u mnie nie ma żadnej ryski i to zarówno na sufitach na poddaszu jak i sufitach podwieszanych w salonie i kuchni.
    Po pierwszych partaczach, którzy robili mi zabudowę gk na poddaszu oczywiście popękało i też słyszałem przytaczane tu przez Ciebie pierdoły Później wziąłem inną ekipę która od razu zauważyła partactwo... przez miesiąc wszystko poprawili i jest super... a co było źle? Płyty przykręcone ze zbyt małym przesunięciem... zero siatki, taśmy tzw "kanadyjskiej" ani fizeliny (choć za wszystko płaciłem i podobno było dawane). Za to panowie w każde łaćzenie płyt dawali akrylu ile tylko wlezie... Trzeba było wszystko wsykrobać i zrobić jak należy...

    Browar

  14. #14

    Domyślnie

    może nie właściciel ale mieszkaniec, od 1998 roku, na żadnym suficie nie ma ani jednej ryski

  15. #15

    Domyślnie

    zadne wujek... widziałem na własne oczy bo przyniosłem sobie halogena z budowy i sprawdzałem , jak ktos komus sufit spieprzy to nieznaczy ze ma tez byc spieprzony u mnie.... pytałem sie własciciela ale on niewiedział jaka technikę stosowali ,a wykonawcy sa w irlandii ,, wiec jednak sie da zrobić porządny sufit tylko jak??

  16. #16

    Domyślnie

    Po pierwsze prawidłowo wykonany stelaż. Płyty przykręcone z prawidłowym przesunięciem. Na łączeniach płyt u mnie szła siatka +masa szpachlowa z włóknami, na narożniki taśma bodajże Arch-flex ( nie jest tania ale super się sprawdza) i to wszystko.... Ważne zeby się nie spieszyć i zrobić dokładnie .

    Browar

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Browar
    Za to panowie w każde łaćzenie płyt dawali akrylu ile tylko wlezie...
    też dawałam akryl - osobiście i nie żałowałam .... i psińco .... ale u mnie inna historia i wiem dlaczego pęka , więc swojej budowy za przykład nie stawiam ...

    a w szczególe - widziałam jeden jedyny dom w którym nie było pęknięć w zabudowie poddasza ... dom stawiany na płycie zbrojonej , dach deskowany , na nim dachówka ...

    pozostałe kilka/naście domów moich znajomych ,rodziny, klientów - mają pęknięcia ....minimalne bo czasem tylko na styku ściana -płyta ... ale są ....
    chyba nie chcecie mi powiedzie, że na świecie jest tylko kilka ekip które potrafią położyć tak, żeby nie było pęknięć ... bo coś tu nie halo na kilometr.....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy
    Nawet najlepszy system wykończeniowy (siatki, spoinówki czy fliza) nie uratują przed pękaniem jeśli błędy będą pod spodem czyli stelaż i płytowanie.

    nie ma jak to konkretna odpowiedz
    i dalej jestem w kropce a skąd inwestorzy maja wiedziec czy ekipa spieprzy czy nie??? a sa 3 rozne ekipy i kazda mowi ze jest najlepsza, za groma nie wiem ktora brac...
    A co ja mam ci powiedzieć? Czy ja wiem jak te ekipy robią? To że stosują profile CD60 i UD30 do tego płyty i spionują to wiem .... ale raczej większość ekip robi z tych samych materiałów i jak zauważyłeś jednym pękają a innym nie... nie w materiale siedzi diabeł tylko w prawidłowym ich użyciu. A tego nie gwarantuje żaden system!

    ...szkoda że to dzisiaj niedziela bo bym sobie troszkę poklnął na tych co twierdzą że na poddaszu płyty zawsze muszą pękać.... no chyba że ktoś chce mieć zrobione tanio i szybko - to się zgodzę
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  19. #19

    Domyślnie

    Browar,
    w paru domach byłem, wiesz, może dlatego mnie zapraszają, że nie udaję, że zjadłem wszystkie rozumy
    a Twój sufit pękał więc się nie odzywaj, po poprawkach sie nie liczy

  20. #20

    Domyślnie

    Dorzucę swoje spostrzeżenia. Zauważyłem kiedyś, ze jedną z przyczyn pekania łączeń regipsów jest gwałtowna zmiana ciśnienia podczas zamykania lub otwierania drzwi. Czasem aż to słychać. Są to zapewne skutki błędów wykonawczych, ale ja robiąc u siebie dałem podwójnie regips gkf z przesunięciem, przy okazji znacznie przedłużając ogniotrwałość z jedynych 0,5h. Pęknięć brak pomimo braku taśmy. Polecam.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony