dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    toomas08

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Brama uchylna z automatem - regulacja

    Witam.
    Mam bramę uchylną Wiśniowskiego z napędem Optimum. Nie mogę sobie poradzić z ustawieniem tego cholerstwa. Napęd zamontowałem zgodnie z instrukcją ale mam problem:
    1. Nie mogę tak tego ustawić aby automat odblokował rygle - nie wiem może szyna za nisko? Linka niby naciągnięta....
    2. Automat nie jest w stanie zatrzasnąć bramy. Może sprężyny za mocne - da się je jakoś regulować?

    Macie może jakieś sugestie? Już nie mam siły bo walczę z tym od paru dni.

  2. #2

    Domyślnie

    Proponował bym zadzwonić do działu technicznego producenta lub jego serwisu.
    Zazwyczaj potrafią pomóc.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Wygląda, że masz zbyt duży naciąg sprężyn. Dlatego automat zamiast pociągnąć za linkę rygla "ucieka" tylko przed bramą. Za to przy zamykaniu opór sprężyn jest traktowany jako przeciążenie. Musisz trochę zluzować naciąg sprężyn. Naciąg zmieniasz przekładając koniec sprężyny w kolejne otwory.
    Brama przeznaczona do pracy z automatem powinna mieć raczej tendencję do opadania niż do samoczynnego podnoszenia się!

  4. #4

    Domyślnie

    a po co Ci te rygle .. jak jest brama z napędem to napęd trzyma po zamknięciu i choćbyś się bardzo starał nie otworzysz bramy z zewnątrz. Za to jeśli strzeli linka rygle będą zatrzaśnięte a Ty uruchomisz napęd to możesz go spalić... co prawda w Optimum jest czujnik przeciążeniowy ale..

    Zablokuj rygle w poz otwarte , krańcówkę w napędzie tak wyreguluj żeby Ci dobrze domykał bramę i po sprawie.. Rygle możesz odblokowac jakby prądu nie było...

    jeśli jednak koniecznie chcesz mieć te rygle to odkręć większość kotew u dołu i po bokach i tak przebijaj na klinach futrynę bramy samym dołem żeby rygle bez problemu łapały. Jak już bedzie łąpać jak trzeba to wtedy wiercisz i przykręcasz i pianujesz gdzie trzeba.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    toomas08

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki za porady.
    Też myślałem aby sprężyny poluzować ale prawdę mówiąc bałem się za to brać bo dokładnie nie wiem jak się to robi.
    Regulacja ościeżnicy odpada bo brama zamontowana już chwilę temu a automat dopiero teraz dokładany i wszystko jest otynkowane.
    O rezygnacji z rygli też myślałem ale jakoś nie wiem czy to dobry pomysł. W końcu automat przewidziany jest do odblokowania tych rygli. Jakby ich nie trzeba było to producent chyba by napisał w instrukcji aby je wywalić podczas montażu automatu.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adams6

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, mam również bramę uchylną Wiśniowskiego i napęd optimum (od kilku dni). Moja brama także się nie domyka, ale z tym sobie już po waszych poradach chyba poradzę. Drugi to taki, że brama podczas podnoszenia i przełamania z pionowego ruchu w poziomy bardzo podskakuje na prowadnicach. Przyczyną jest prawdopodobnie źle dobrane mocowanie bramy do napędu, które obsługuje też odryglowanie (jest tam owalny otwór dzięki któremu linka podnosi rygle). Czy możecie podesłać opis lub fotki swojego mocowania bramy do napędu optimum ?

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    toomas08

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    U mnie już sprawa załatwiona. Przyjechali panowie z serwisu z Nowego Sącza, tu podgięli tu puknęli i działa pięknie. Wszystko w ramach gwarancji.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adams6

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Pewnie u mnie też się tak skończy, co do zamykania mam nadzieję że regulacja sprężyn wystarczy. Jednak cały czas nurtuje mnie mocowanie bramy do napędu. Jak to jest rozwiązane w pięknie działającej bramie ?

  9. #9

    Domyślnie

    Cześć, mam podobny problem jak adams6, czyli brama bardzo podskakuje mi podczas otwierania w momencie gdy sprężyny pomagają w otwarciu, brama uderza w fasolce i skacze wtedy w prowadnicach. Popuszczenie sprężyn nic nie pomogło. Co uczynić dalej. Dzięki za pomoc.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mario-MTG

    Zarejestrowany
    Jan 2024
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-410
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Mam problem z wyregulowaniem bramy uchylnej Normstahl główna przyczyna to że brama nie dochodzi dołem a dochodziła.
    Siłownik dociąga górną część bramy można powiedzieć maksymalnie ale dół nie chce dojść do progu
    I robi się przerwa.
    W związku z tym zatrzaski boczne też się nie domykają.
    W Płocku nie ma serwisu który by się chciał podjąć regulacji tej bramy dlatego pytam tu na forum który element podgiąć lub jakiś sposób przeregulować żeby Dolna Poprzeczna belka bramy dociągała dół?
    Regulacja sprężyn nie ma wpływu na domykanie dołu bramy
    więc prosze o sugestie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony