dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie zabezpieczenie więżby dachowej przed zimą

    witam
    mam pytanie do forumowiczów
    otóz zastanawiam się jak zabezpieczyć swoją budowę przed zimą
    mam założoną więżbe dachową, dachowki niestety nie damy razdy zalozyc, poniewaz ja reklamujemy i niestety to troche potrwa.
    Zastanawiam się nad przykryciem więzby plandeką- zakupilam dwie duze na allegro tylko sie troche boję, że przy wiekszej wichurze zerwie mi więżbe...
    O strop tez sie martwie, bo jesli nic na dachu nie zalozymy to moze mi go rozmrozic
    Prosze o rady

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie Re: zabezpieczenie więżby dachowej przed zimą

    Nie wiem czy Ci pomogę ale widziałem coś takiego w ubiegłym roku

    Folia paro-przepuszczalna na to łaty i kontr-łaty-tak jak mają być pod dachówkę i na to czarna gruba folia budowlana mocowana zszywkami-wiosną było ok-zakładano dachówkę i pomimo opadów śniegu nawet wiatru bo wiało ubiegłej zimy-nic się nie zniszczyło-folię wiem, że wykorzystano do niszczenia chwastów na działce
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuje, moze to i dobry pomysl ))

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    wiezbe mam heblowana, malowana lakierobejcą, ale i tak sie o nia obawiam no i o strop

  6. #6

    Domyślnie

    Powiem tak,nie spotkalo mnie to,ale...nie wydawalbym kasy na folie i laty,zeby cos zrobic tymczasowo...Jesli mialbym na to srodki,to owszem....Wg. mnie,nic nie powinno sie stac....

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    Powiem tak,nie spotkalo mnie to,ale...nie wydawalbym kasy na folie i laty,zeby cos zrobic tymczasowo..
    Łaty były i są te które obecnie są pod dachówką-nie było nic tymczasowego prócz folii
    A, autora wątku rozumiem jeśli strop zamoknie, a potem kilkakrotnie zamarznie to jemu może się coś stać-więźbie raczej nic sie nie stanie-piszę "raczej" gdyż jeśli drzewo namoknie -a przyjdą duże mrozy do -20*C to i drzewo popęka
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    Tak,teraz doczytalem...o ktora folie chodzi....Sytuacja nietypowa....Czy folia wytrzyma wiatr,napor sniegu,czy ochroni strop?Sporo pytan,a jaka zima bedzie?

  9. #9

    Domyślnie

    ja sie zastanowie nad tym jak radzi CityMatic, mysle ze to dobry pomysl dzieki

    [/img]

  10. #10

    Domyślnie

    racja, sytuacja nietypowa
    tak nas zalatwili z dachowka z creatona, przyjechala uszkodzona, spedza mi to sen z powiek
    http://img402.imageshack.us/gal.php?g=p1030366b.jpg

  11. #11

    Domyślnie

    Nie zazdroszcze...Pmaietaj,jeszcze wiele przed Toba...Uwazam,ze bejca ,wiezba przejdzie chrzest-i tak musi wytrzymac skrajne warunki pod pokryciem-latem i zima.Drewno,lakier,wszystko i tak oberwie...Strop-niejedn dom stal kilka lat bez dachu....PO kilkunastu pewnie zjadlo go slonce i pogoda...Ale jedna zima wiele nie zdziala,no chyba,ze bedzie wylewany w grudniu
    PS.A co z ta dachowka sie stalo?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał rozyczka1191
    racja, sytuacja nietypowa
    Ale widzę, ze masz bardzo blisko las wiec folia da radę ochroni Ci więźbę, a koszt ok 200m2 też nie będzie tak znaczący przy mogących nastąpić uszkodzeniach-no i lepsze samopoczucie.
    Otoczenie domu chroni go przed naporem wielkich porywistych wiatrów-to nie to co pustkowie i szczere pola
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #13

    Domyślnie

    Zgadza się, za sobą i przed sobą mam las
    Zastanowię się teraz tylko nad wyborem membrany

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony