dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Błąd w posadowieniu ławy czy brak doświadczenia w ocenie?

    Czy ktoś się spotkał z takim problemem, a może wręcz tak zbudował. W projekcie domu z piwnicą są drzwi do piwnicy szerokości 240 cm i podłoga piwnicy tuż nad samą ławą fundamentową. Ten fragment - wraz z małym odcinkiem ściany fundamentu - nie będzie zasypany z zewnątrz ziemią. Moim zdaniem to spowoduje, że na tym fragmencie (połowa ławy tej ściany, a za razem 1/8 całej ławy) nie będzie odpowiednio głęboko posadowiona. I jeżeli mam rację w rozumowaniu, to co TERAZ można zrobić, aby wyjść z tej sytuacji - ława wylana...
    Mam fotke, ale nie wiem jak pokazać, za co przepraszam.

  2. #2

    Domyślnie

    podciągam, bo pilne...

  3. #3
    Guest

    Domyślnie Re: Błąd w posadowieniu ławy czy brak doświadczenia w ocenie

    Cytat Napisał krzyss
    ... jeżeli mam rację w rozumowaniu, to co TERAZ można zrobić, aby wyjść z tej sytuacji - ława wylana...
    wg mnie masz racje w rozumowaniu
    co zrobic ? zapytac tego co tak zaprojektował ...

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie jest podobnie, garaz jest w piwnicy i wjazd do niego jest praktycznie na lawie. Na projekcie byla narysowana w tym miejscu (tam gdzie lawa jest nie przysypana) pod lawa podbicie z betonu z B10: http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink ale moj kierownik zmienil to na lawy o wysokosci 1m zamiast 30 cm w tym miejscu.

    Pozdrawiam

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał wozio
    ... moj kierownik zmienil to na lawy o wysokosci 1m zamiast 30 cm w tym miejscu ...
    bo Ty pewno zatrudniłes kierownika przed wylaniem ław ...

  6. #6

    Domyślnie

    pikanterii sprawie dodaje fakt, że dom ma stać na granicy Mazur i Suwalszczyzny... jeśli chodzi o strefę przemarzania ...

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    w najlepszym przypadku te drzwi do piwnicy zimą nie będą sie domykac ...

    p.s.
    projektant zapewne liczył na to , ze będziesz leniwy i nie będziesz odgarniał sniegu wokół tych drzwi ....

  8. #8

    Domyślnie

    Tak, jest to jeden ze sposobów zaradzenia
    Ja zaproponuję (to dom kolegi - mój jest w białołęce i zdecydowanie bez piwnicy!!!!) Aby położył przed ławą, poziomo, 1 metr styropianu 10 cm grubości, zalał betonem, zasypał te pozostałe 50 cm ziemią - wtedy wydaje się, że stworzy podobne warunki jak przy posadowieniu o metr nżej. Co myślicie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony