dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 14
Pokaż wyniki od 261 do 268 z 268
  1. #261
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Akurat do okapu kuchennego idzie wentylacja w scianie i mad dach kominkiem. Tak przynajmniej jest w projekcie i o ile projekt pod wzgledem technicznym (sciany, stropy, zbrojenia itp) jest wykonany fajnie i czytelnie tak wentylacja to czarna magia i sam niestety musze to opanowac
    Dziś późna pora i umysł już nie ten Postaram się jutro coś doradzić.
    W swoim domu opanowałem tę WG na tyle, że żyje mi się z nią ...nieźle, więc podzielę się swoimi doświadczeniami

  2. #262
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinollosso

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    SMI
    Posty
    115

    Domyślnie

    Fachowcy radza poupychac sensownie rury pcv i co sie da to do kominow went, a reszta kominkami mad dach.
    Czytając to zdanie można tylko sobie wyobrazić co to za "Fachowców" masz na swojej budowie. Ja bym odrazu gonił takiego...
    Powiem ci szczerze że pierwszy raz spotykam się z kimś kto planuje zmianę WM na WG
    Z Twoich kombinacji nic dobrego nie wyniknie, rób WM (wcale nie musi być z reku) i ciesz się sprawną wentylacją w domu. Zrobisz ją w tych samych pieniądzach co WG a masz sprawność cały rok. Swoją drogą spójrz na cenę kominków do dachówki którą masz/ będziesz miał na dachu i zacznij liczyć...

  3. #263
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Chyba, że ktoś mi sensownie doradzi co teraz w mojej sytuacji począć.
    Najpierw się zorientuj, czy te planowane kominy wentylacyjne, ich ilość
    i układ odpowiadają wymaganiom WG zawartym w tych przepisach (w dziale dotyczącym wentylacji):
    http://www.ciop.pl/5544.html
    Co do okapu, to tylko (z praktyki) mogę ci podpowiedzieć, że powinien mieć klapę zwrotną w pionowym odcinku rury wylotowej, bo inaczej może upierdliwie "kłapać". Dobrze też by było, aby ta "klapka" była ręcznie blokowana (na czas postoju), bo w określonym położeniu komina
    (w stosunku do szczytu dachu), może nadal "kłapać", jeśli nawet będzie umieszczona w odcinku pionowym rury wylotowej.
    Sprawdź więc najpierw, jakie są w projekcie wymiary (przekroje) tych kanałów wentylacyjnych, lub sprawdź, czy tam się zmieszczą te wymagane przepisami, a potem się zastanowimy, co robić dalej.

  4. #264
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinollosso Zobacz post
    Czytając to zdanie można tylko sobie wyobrazić co to za "Fachowców" masz na swojej budowie. Ja bym odrazu gonił takiego...
    Powiem ci szczerze że pierwszy raz spotykam się z kimś kto planuje zmianę WM na WG
    Z Twoich kombinacji nic dobrego nie wyniknie, rób WM (wcale nie musi być z reku) i ciesz się sprawną wentylacją w domu. Zrobisz ją w tych samych pieniądzach co WG a masz sprawność cały rok. Swoją drogą spójrz na cenę kominków do dachówki którą masz/ będziesz miał na dachu i zacznij liczyć...
    Doszedlem do tego zaraz jak przeczytalem kilkaset postow o WG i rowniez o WM. Zalozylem juz tez watek o WM i wyceniam ile mnie ten nowy wynalazek bedzie kosztowal jesli sie zdecyduje. Nie chce zasmiecac nie w tym temacie, ale podobno oryginalny projekt WM, ktory mam wpiety w projekt domu, to o dupe rozbic i i tak bede musial poglowic sie sam.

    @JTD
    Jesli chodzi o przepisy to wiem ze nie powinno sie robic wentylacji rura pcv, ale tak jak mowie - za szybko poszla budowa do gory i nie przemyslalem kompletnie wentylacji,a w sumie nawet nie wiem do kogo moglbym miec w tym temacie pretensje poza soba oczywiscie..

  5. #265
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    @JTD
    Jesli chodzi o przepisy to wiem ze nie powinno sie robic wentylacji rura pcv, ale tak jak mowie - za szybko poszla budowa do gory i nie przemyslalem kompletnie wentylacji,a w sumie nawet nie wiem do kogo moglbym miec w tym temacie pretensje poza soba oczywiscie..
    Mnie nie chodziło o wentylację przy pomocy rur z PCW, bo to "oczywista oczywistość" , tylko o ocenę sytuacji. Załączony przez ciebie projekt jest niewyraźny i musisz (niestety) samemu ocenić, czy to, co zaproponował projektant, da się zaadaptować do celów WG

  6. #266
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Chcac zrobic to zgodnie ze sztuka i przepisami - nie da sie. Dlatego chyba zrobie WM tyle ze sam. Wentylacja jest dla mnie kluczowa kwestia - nie mam zamiaru ogladac wody na oknach i grzyba w rogach w nowym domu

  7. #267
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Planuje dom parterowy z WG.

    Bolączka pierwsza.

    Usprawniać czasowo wentylację przy pomocy wentylatorów łazienkowych czy zostawić kratkę i tyle.

    Jeśli usprawniać to:

    1. Zamontować na jeden kanał kratkę i wentylator wraz z zapadką?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AWENTIS_1_rys4[1].jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	53,5 KB
ID:	366348

    2. Wybudować dwa kanały jeden kratka, drugi wentylator?

    3. Jeden kanał i wentylator uruchomiony w trybie ciągłym (lub prawie ciągle), ale nie taki typowy łazienkowy 100-150 m3/h tylko cichy, na prąd stały z regulacja przepływy 15-65 m3/h np. coś takiego:
    http://www.went-dom.pl/produkty/went..._ecoair/#t_0_2

    Bolączka druga.

    Czy w łazienkach kanały wywiewne powinny być zlokalizowane z grubsza po przeciwnej stronie drzwi (aby powietrze zebrało co ma zebrać przelatując przez całe pomieszczenie) czy nie ma to znaczenia i może być w pobliżu drzwi?
    Pierwsze rozwiązanie brzmi dość logiczne, ale w przypadku parterówki drugie rozwiązanie zagwarantuje wysokie kanały wentylacyjne a zatem i lepszy ciąg.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #268
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Czy kominki wentylacyjne to naprawdę takie zło? Piszę o takich wyższych z pół metra a nie szczelinie w dachówce.

    Czy jest taka różnica czy ponad dachem mam murowany komin i otwory "na przestrzał"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zabezpieczenie-kominow-siatkami-przed-ptakami[1].JPG
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	25,7 KB
ID:	366658
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	afrodyta_HSP200[1].jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	366659

    czy też mogą być wysokie kominki wentylacyjne?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek-wentylacyjny-wirovent-plus-firmy-wirplast[1].jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	69,2 KB
ID:	366660
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RAL8019[1].jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	28,2 KB
ID:	366661
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 14 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony