dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 379
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 8399

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    My też ruszamy w marcu ostro z budową Oriona II z podwójnym garażem.
    Mamy już wykonane fundamenty. Wprowadziliśmy trochę zmian: powiększyliśmy balkon nad wykuszem w jadalni, dodatkowe okno w pokoju na górze i kilka innych.

  2. #2

    Domyślnie

    Znalazlem realizowana budowe oriona pod wroclawiem. Wiem ze klada juz dachwke, wiec sie tam wybieram i zobacze jak orion wyglada.
    My wydluzylismydom po obu stronach o 1,5 m i podnieslismy dach o 50 centow.

  3. #3

    Domyślnie Orion

    JESTEM NA ETAPIE WYBORU PROJEKTU. ZASTANAWIAM SIĘ ORION CZY SATURN. JEŚLI KTOŚ BUDUJE PROSZĘ O PRZESŁANIE ZDJĘĆ, INFORMACJI, KOSZTÓW ZWIAZANYCH Z BUDOWĄ. POZDRAWIAM. WOJTEK

  4. #4

    Domyślnie

    tez bym chetnie zobaczyła jakąś budowe oriona, bo wprowadzilismy trochę zmian, szczególnie podniesienie ścianki kolankowej mnie nurtuje, czy dom nie straci swoich ładnych proporcji.
    teraz sie dopatrzyliśmy, że okno w kuchni jest za duże choć dość długo to wsześniej analizowaliśmy i i pozmienialiśmy inne okna, a to nie.
    na zdjęciach na razie mam fundament, więc trochę za wczesnie na przesyłanie.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam nadzieje że podniesienie scianek kolankowych o 50 centow nie zburzy bryly bo generalnie wydluzylismy dom o 1,5 m z kazdej strony oraz wydluzymy w dol dach.
    Zona rozmawiala z Domusem o ewentualnych realizacjach oriona na dolnymslasku i mamy jeden adres pod Wrocławiem gdzie ukladaja dach wiec moze sie tam w sobote wybiore i zobacze domek na zywo.
    Moze bede mial aparacik wiec zrobir zdjecia.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam nadzieje że podniesienie scianek kolankowych o 50 centow nie zburzy bryly bo generalnie wydluzylismy dom o 1,5 m z kazdej strony oraz wydluzymy w dol dach.
    Zona rozmawiala z Domusem o ewentualnych realizacjach oriona na dolnymslasku i mamy jeden adres pod Wrocławiem gdzie ukladaja dach wiec moze sie tam w sobote wybiore i zobacze domek na zywo.
    Moze bede mial aparacik wiec zrobir zdjecia.

  7. #7

    Domyślnie ORION

    No bardzo ładny projekt wybraliśmy, bo tak teraz mogę napisać. Ja też po dłuugich poszukiwaniach i nie ukrywam również po poradach zasięgniętych na forum, zamierzam "walczyć" z ORIONEM. Dlaczego jednak wszyscy budują się tak daleko ode mnie. Bardzo zależy mi na zobaczeniu na żywo ORIONA. Widok na Śnieżkę ma, zdaje się, moja imienniczka (pięknie!), ja mam zaś bliżej do jeziora. Kto podjął wyzywanie na Warmii, Mazurach, czy też nawet 200-250 km od "krainy tysiąca jezior"? Pozdrawiam.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marzena i Paweł

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Opole Lubelskie
    Kod pocztowy
    24-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witamy serdecznie wszystkich orionowiczów. My również jesteśmy posiadaczami tego wspaniałego domku, a dokładnie Oriona III- bez garażu. Mieszkamy w województwie lubelskim, a dokładnie okolice Opola Lubelskiego. Przyznam się, że już od jakiegoś czasu czytamy forum i oglądamy wasze wspaniałe domki. Niestety jednak z braku czasu nie jesteśmy na bieżąco, więc na pewno jeszcze w wielu kwestiach będziemy podpytywać i oczywiście w miarę możliwości również służymy pomocą.Obecnie jesteśmy na etapie wykończenia tj. kanalizacja, ogrzewanie, tynki, posadzki- już na szczęście za nami. Może w wolnej chwili postaram się dodać jakieś zdjęcia- oczywiście jak mi się uda Chyba jak większość orionowiczów zachwycił nas domek Pablito, ale nie tylkoJuż piszę co my zmieniliśmy w naszym domku:
    1) Podwyższyliśmy ścianę kolankową o 2 pustaki,
    2) Mamy podpiwniczenie pod częścią mieszkania, a dokładnie pod łazienką i gabinetem.
    3) w miejscu garderoby zrobiliśmy schody do suteryny i oczywiście jest również drugie wejśćie z dworu.
    4)Na dole zrobiliśmy większą łazienkę, kosztem pomieszczenia gospodarczego i mamy dzięki temu jedno okno , tak jak w kuchni.
    5) Wymiary okien na dole troszkę zmieniliśmy, a na górze nie robiliśmy okien dachowych, tylko w facjatach. Mamy tylko 1 dachowe w małym pokoju. W gabinecie zrobiliśmy zwykłe okno- nie balkonowe jak w projekcie.
    6) jak większość nie robiliśmy spiżarki, dzięki temu mamy większą kuchnię.
    To by było chyba na tyle z takich grubszych zmian, być może o czymś jeszcze zapomniałamale mniejsza z tym., w razie pytań służymy pomocą i mamy nadzieję, że przyjmniecie nas do tak licznego grona orionowiczówPozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie.

  9. #9

    Domyślnie

    Witamy Was bardzo serdecznie Jesteśmy na bardzo zblizonym etapie bo u nas za tydzien wylewka posadzek Pózniej ostateczny montaz pieca i wreszcie wykonczeniówka Pani architekt niebawem ma przygotowac wizualizacje parteru wiec juz bedze wiedziala jak to bedzie wygladac Pozdrawiam

    P.S. My poza standardowymi zmianami powiększylismy lazienke na dole kosztem "pseudo garderoby", ktora przenosimy na gore.Dzieki temu mamy tez ogromna kotlownie, ktora zastopi nam takze spizarke. Ponadto w pomieszczeniu nad garazem (2 stanowiska) wstawilismy 4 okna połaciowe ale 2 po jednej stronie i 2 po drugiej dzieki czemu uzyskalismy fantastyczny, jasny pokój, ktory prawdopodobnie przeznaczymy na salon multimedialny
    Ostatnio edytowane przez Marta&Marek- ; 28-02-2011 o 13:31

  10. #10

    Domyślnie aranzacja wnetrz

    Moi drodzy

    Czy mozecie polecic jakiegos dekoratora wnetrz z Wroclawia lub okolic? Nasza dekoratorka nie spisuje sie zbyt dobrze, ignoruje nas i chyba bedziemy musieli znalezc sobie kogos nowego.

    Czy macie kogos godnego polecenia?

    Pozdrawiam

    Ula

  11. #11

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szafran77
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    151
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    grzegorz.ziobro1
    Śliczne zdjęcia. Schody są cudne. Pozdrawiam.

  13. #13

    Domyślnie

    Grzegorz super wnętrze.

    Ale teraz trochę odbiegnę od naszego tematu i poproszę Was drodzy Orionowicze o oddanie głosu na http://100latnivea.pl/glosowanie/plac/392

    Co do prac budowlanych jestem na etapie wymurowania dwóch warstw pustaka i zalania wieńca. Teraz czekam na ścianki wewnętrzne, szczyty i dokończenie prac. Trochę powstrzymują mnie osobiste tematy ale tym już was nie będę truł. W miarę możliwości postaram się wkleić kiedyś jakieś fotki.

    Pozdrawiam i nie zapomnijcie o głosowaniu

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz.ziobro1 Zobacz post
    http://foto.onet.pl/fbqss,611ofo4ca4fd,u.html ja też sie pochwale nowym nabytkiem
    No pięknie - gratuluję! A przy okazji nawiążę do mojego wątku ze strony 363- jakie masz wymiary okna w kuchni? Możesz podesłać fotkę wyglądu domku z zewnątrz.
    Jestem na etapie decydowania o wymiarach okien np. w kuchni - i okna od strony frontowej sprawiają mi kłopot - jakie macie wymiary Drodzy Orionowicze??? - help!

  15. #15

    Domyślnie

    Witam. Napiszcie proszę jaką macie wysokość pomieszczeń na parterze - projektowaną 2,71?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz.ziobro1 Zobacz post
    http://foto.onet.pl/fbqss,611ofo4ca4fd,u.html ja też sie pochwale nowym nabytkiem
    Schody pierwsza klasa - są piękne - gratulacje.
    --
    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie Re: Orion

    Proszę budujących Oriona o przesłanie zdjęć z budowy. Bardzo interesuje nas jak wyglada w rzeczywistości, bo przedstawiony w projekcie jest superrr! Pozdrawiam.

  18. #18

    Domyślnie

    Popoludniu jade ogladac Oriona. Niestety aparacik do mnie nie dotarl wiec zdjec nie bedzie, ale zabieram kamere. Jak wroce to podziele sie moimi uwagami

  19. #19

    Domyślnie ORION

    Z niecierpliwością czekamy na wiadomości na temat Oriona. Czy jest mozliwość, żebyś mógł przesłać mi film lub zdjęcia z Orionem? Pozdrawiam.

  20. #20

    Domyślnie

    Byłem i widziałem. Domek w stanie surowym, firma robiła więźbę Inwestorzy bardzo mili i oprowadzili nas po budynku, opowiadając co zmienili. Pierwsze wrażenie to „O boże jak on mały” (z zewnątrz) i prawdę mówiąc zwątpiłem, że taki mały domek wybraliśmy (mam już pozwolenie wiec się nie mogę wycofać). Ale to tylko takie wrażenie.
    W środku jest tak jak sobie wyobrażaliśmy. Wykusze w jadalni powodują ze jest gdzie postawić stół, zaś w salonie można postawić małą komódkę lub duże kwiaty (a żona chciała zlikwidować wykusz w salonie, ale teraz jest zadowolona ze tego nie zrobiła). Salon może trochę nie ustawny, inwestorzy nie wiedza Np. gdzie postawić sprzęt audio-video, i rzeczywiście tak jest. Kuchnia według mnie troszeczkę za mała, spiżarka jest ok. spełni swa funkcje. Pokój na dole tez ok. Przedsionek nie jest duży, ale trzy osoby mogą się tam swobodnie rozbierać, wiec ok. Łazienka na dole w sam raz (kabina + ubikacja), kotłownia może trochę za mała, ale ja planuje tam trzymać sprzęt ogrodniczy). Garaż chyba trochę za mały (samochód wejdzie, ale jakiś stół warsztatowy już chyba nie. Tyle, jeżeli chodzi o parter.
    Piętro spełniło nasze wyobrażenia. Pokoje duże łazienka jak na mój gust potężna. Niestety balkoniki małe, jedynie nad wejściem trochę większy. Generalnie góra spoko

Strona 2 z 379

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony