dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 420
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 8399
  1. #21

    Domyślnie Orion

    JESTEM NA ETAPIE WYBORU PROJEKTU. ZASTANAWIAM SIĘ ORION CZY SATURN. JEŚLI KTOŚ BUDUJE PROSZĘ O PRZESŁANIE ZDJĘĆ, INFORMACJI, KOSZTÓW ZWIAZANYCH Z BUDOWĄ. POZDRAWIAM. WOJTEK

  2. #22

    Domyślnie

    tez bym chetnie zobaczyła jakąś budowe oriona, bo wprowadzilismy trochę zmian, szczególnie podniesienie ścianki kolankowej mnie nurtuje, czy dom nie straci swoich ładnych proporcji.
    teraz sie dopatrzyliśmy, że okno w kuchni jest za duże choć dość długo to wsześniej analizowaliśmy i i pozmienialiśmy inne okna, a to nie.
    na zdjęciach na razie mam fundament, więc trochę za wczesnie na przesyłanie.

  3. #23

    Domyślnie

    Mam nadzieje że podniesienie scianek kolankowych o 50 centow nie zburzy bryly bo generalnie wydluzylismy dom o 1,5 m z kazdej strony oraz wydluzymy w dol dach.
    Zona rozmawiala z Domusem o ewentualnych realizacjach oriona na dolnymslasku i mamy jeden adres pod Wrocławiem gdzie ukladaja dach wiec moze sie tam w sobote wybiore i zobacze domek na zywo.
    Moze bede mial aparacik wiec zrobir zdjecia.

  4. #24

    Domyślnie

    Mam nadzieje że podniesienie scianek kolankowych o 50 centow nie zburzy bryly bo generalnie wydluzylismy dom o 1,5 m z kazdej strony oraz wydluzymy w dol dach.
    Zona rozmawiala z Domusem o ewentualnych realizacjach oriona na dolnymslasku i mamy jeden adres pod Wrocławiem gdzie ukladaja dach wiec moze sie tam w sobote wybiore i zobacze domek na zywo.
    Moze bede mial aparacik wiec zrobir zdjecia.

  5. #25

    Domyślnie ORION

    No bardzo ładny projekt wybraliśmy, bo tak teraz mogę napisać. Ja też po dłuugich poszukiwaniach i nie ukrywam również po poradach zasięgniętych na forum, zamierzam "walczyć" z ORIONEM. Dlaczego jednak wszyscy budują się tak daleko ode mnie. Bardzo zależy mi na zobaczeniu na żywo ORIONA. Widok na Śnieżkę ma, zdaje się, moja imienniczka (pięknie!), ja mam zaś bliżej do jeziora. Kto podjął wyzywanie na Warmii, Mazurach, czy też nawet 200-250 km od "krainy tysiąca jezior"? Pozdrawiam.

  6. #26

    Domyślnie Re: Orion

    Proszę budujących Oriona o przesłanie zdjęć z budowy. Bardzo interesuje nas jak wyglada w rzeczywistości, bo przedstawiony w projekcie jest superrr! Pozdrawiam.

  7. #27

    Domyślnie

    Popoludniu jade ogladac Oriona. Niestety aparacik do mnie nie dotarl wiec zdjec nie bedzie, ale zabieram kamere. Jak wroce to podziele sie moimi uwagami

  8. #28

    Domyślnie ORION

    Z niecierpliwością czekamy na wiadomości na temat Oriona. Czy jest mozliwość, żebyś mógł przesłać mi film lub zdjęcia z Orionem? Pozdrawiam.

  9. #29

    Domyślnie

    Byłem i widziałem. Domek w stanie surowym, firma robiła więźbę Inwestorzy bardzo mili i oprowadzili nas po budynku, opowiadając co zmienili. Pierwsze wrażenie to „O boże jak on mały” (z zewnątrz) i prawdę mówiąc zwątpiłem, że taki mały domek wybraliśmy (mam już pozwolenie wiec się nie mogę wycofać). Ale to tylko takie wrażenie.
    W środku jest tak jak sobie wyobrażaliśmy. Wykusze w jadalni powodują ze jest gdzie postawić stół, zaś w salonie można postawić małą komódkę lub duże kwiaty (a żona chciała zlikwidować wykusz w salonie, ale teraz jest zadowolona ze tego nie zrobiła). Salon może trochę nie ustawny, inwestorzy nie wiedza Np. gdzie postawić sprzęt audio-video, i rzeczywiście tak jest. Kuchnia według mnie troszeczkę za mała, spiżarka jest ok. spełni swa funkcje. Pokój na dole tez ok. Przedsionek nie jest duży, ale trzy osoby mogą się tam swobodnie rozbierać, wiec ok. Łazienka na dole w sam raz (kabina + ubikacja), kotłownia może trochę za mała, ale ja planuje tam trzymać sprzęt ogrodniczy). Garaż chyba trochę za mały (samochód wejdzie, ale jakiś stół warsztatowy już chyba nie. Tyle, jeżeli chodzi o parter.
    Piętro spełniło nasze wyobrażenia. Pokoje duże łazienka jak na mój gust potężna. Niestety balkoniki małe, jedynie nad wejściem trochę większy. Generalnie góra spoko

  10. #30

    Domyślnie

    A teraz o zmianach, które moim zdaniem sa niezbędne do wprowadzenia, aby w środku bylo ok.
    1. Wydłużyć dom z obu stron (ja zrobiłem to po 1,5 m z obu stron) – salon jest większy bardziej ustawny, kuchnia robi się większa, jadalnia również, a z drugiej strony pokój na dole i pomieszczenie gospodarcze większe. To o ile wydłużyć to już decyzja należy do was, jednak mogę stwierdzić, ze budynek nie traci na swoim wyglądzie zew., a środek staje się bardziej funkcjonalny.
    2. Garaż jednak należało o ok. 1m poszerzyć (nie zrobiłem tego – żałuje),
    3. W pokoju na dole zlikwidować drzwi balkonowe (ja to zrobiłem i inwestorzy tez to zrobili).
    4. Inwestorzy postawili ściankę miedzy jadalnia a schodami, ja tego nie zrobię.
    5. Ściankę kolankową podniosłem o 50 cm, (inwestorzy o 1 warstwę porothermu na 3 warstwy – jest ok), a ja się zastanawiam czy nie za dużo podnoszę będę miał cztery.
    6. Pokój nad garażem podzieliłem (inwestorzy tez), przy łazience będzie suszarnia, przy pokoju garderoba.
    7. Należy powiększyć balkoniki nad wykuszami (teraz jak staną dwie osoby to już jest tłum).

    Tyle moich wrażeń.
    Niestety kamerki nie miałem więc filmu nie mam sorki.
    Ale domek jest po drodze do wrocka gdzie czasem jestem i umówiłem się b. miłymi inwestorami, że będę zajeżdżał podglądać jak będzie wykańczany. (może będzie już aparacik to będą zdjęcia).
    Macie jakieś pytanka chętnie odpowiem.
    Pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie ORION

    Szkoda że nie zrobiłeś zdjęć ani filmu. Jesteśmy przed decyzją zakupu projektu domu. Zastanawiamy się nad wyborem Orion czy Saturn. Projekty są właściwie takie same różnią się jedynie konstrukcją dachu. Orion- duspadowy (tańszy), natomiast Saturn- kopertowy (droższy). Nas interesuje Orion bez garażu. Garaż zbudujemy osobno. Dlatego zależało nam na tym aby zobaczyć Oriona "w rzeczywistości". Rufio czy możemy porozmawiać telefonicznie lub na GG? Wysłałem do Ciebie maila w tej sprawie. Serdecznie pozdrawiam.

  12. #32

    Domyślnie

    Na Twoim gg jest info o kontakcie ze mna, a takze masz maila na interii.
    Rufio

  13. #33

    Domyślnie

    dzięki za informacje z wizji lokalnej oriona.
    napiszę jakie my wprowadziliśmy zmiany do projektu(orion II z podwójnym garażem, odbicie lustrzane), a wygląda na to, że jeszcze coś się zmieni:
    - podniesienie ściany kolankowej o 30 cm + cegła
    - drzwi wejściowe 90cm bez naświetla, balkon w salonie też 90cm
    - drzwi balkonowe w pokoju na dole trochę przesunęlismy i będą przesuwane
    - przesunelismy schody w stronę jadalni =120cm przejścia
    - dodatkowe drzwi do garażu, bok domu
    - powiększylismy wiatrołap
    pietro:
    - przedłużylismy balkon nad wykuszem w kuchni i dorobiliśmy wyjście na ten balkon z pokoju
    - przejście do pokoju nad garażem z sypialni, nie z łazienki
    - powiększylismy hol kosztem jednego pokoju aby zrobic mały salonik z aneksem kuchennym
    Na pewno dopasujemy jeszcze otwory okienne do standardowych i zmniejszymy okno w kuchni, bo jest za długie, a kuchnia dość mała, co rufio potwierdził

  14. #34

    Domyślnie

    rufio, mam serdeczną prośbę o info, np. na priv gdzie ta budowa się znajduje, bo przy okazji wyjazdu do Wroclawia moglibysmy podjechac
    Pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    Rufio i Ewa G. proszę o kontakt. Mój GG 2810702. Chcę porozmawiać na temat Oriona. Pozdrawiam.

  16. #36

    Domyślnie

    ok, wieczorem, wcześniej nie mam mozliwości gg

  17. #37

  18. #38

    Domyślnie

    Witajcie zwolennicy ORIONA. Po waszych opiniach upewniłam się, że dokonałam słusznego wyboru, pomimo, że nie widziałam domu na żywo. Lada dzień zakupię projekt. Nurtuje mnie jeszcze kwestia finansowa przy budowie tego domu. Wcześniej rozważałam Feniksa (jest prostszy), tym samym pewnie niższe koszty, ale...Może napiszecie coś o kosztach przy Orionie. Pozdrawiam

  19. #39

    Domyślnie

    zrobilismy fundamenty 76 mb - 13,800zł
    nasze prognozy co do reszty:
    sciany (bloczki keramzytowe 24+ocieplenie) - ok. 12,000
    strop - 15,000, dach - 12,000, okna 18,000, dalej liczymy
    na pewno sam orion bez garażu lub z pojedynczym będzie taniej
    dużo zależy od tego z jakich materiałów bedzie się budować

  20. #40

    Domyślnie

    Rozumiem, że są to koszty budowy systemem gospodarczym. Sami kupujecie materiały, negocjujecie ceny, a buduje ekipa?

Strona 2 z 420

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony