dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 420
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 8399
  1. #41

    Domyślnie

    tak, buduje murarz z pomocnikiem/ami
    rozmawialiśmy z różnymi ekipami i ceny za samą robociznę stanu surowego były od 50tys do 20tys

  2. #42

    Domyślnie

    A co z kierownikiem budowy? Rolę ispektora nadzoru sami spełniacie?

  3. #43

    Domyślnie

    nie, mamy kierownika budowy,
    a nie zatrudnialiśmy ekipy do wszystkiego, bo wolelismy wziąc solidnego murarza, cięślę, dekarza itd. tzn. nie trafiliśmy na porządną i niedrogą ekipę co by miała wolne terminy na poczatek tego roku

  4. #44

    Domyślnie

    Zgadza się. Trudno o solidną i tanią ekipę budowlaną. Też będziemy dobierać fachowców do poszczególnych etapów. Kierownik budowy przydałby się taki, który połączyłby funkcję inspektora. Zadbałby o nas. To się niestety jednak kłóci, bo to inspektor reprezentuje interesy inwestora, a nie kierownik budowy. Inspektor jednak kosztuje i jak tu zadbać o jakość prac, jak człowiek nie zna się na budowaniu. Oj, będzie ciężko. Ale, kto powiedział, że ma być lekko.

  5. #45

    Domyślnie Orion

    Bardzo proszę o przesłanie zdjęć z budowy Oriona!

  6. #46

    Domyślnie Orion

    A co myślicie o połączeniu Oriona z Feniksem?
    1. Elewacja Oriona (ładniejsza).
    2. Wnętrze Feniksa (parter, poddasze- prattyczniejsze rozwiazania).
    3. Wydłużenie Oriona 1,5m z każdej strony (jak zauważył Rufio).
    4. Zamiana okien dachowych na okna w ścianach bocznych.
    Co o tym myślicie?
    pozdrawiam

  7. #47

    Domyślnie

    musisz to sobie rozrysować i poproś o przesłanie rysunków technicznych wnetrza feniksa i oriona oraz przekrojów. po wydłużeniu oriona pewnie będzie możliwe zastosowanie wnętrza feniksa, bo bez tego, to nie byłoby miejsca na pokój/gabinet gdyby schody przeniść z środka pod ścianę boczną. również poddasze się wtedy powiększy, dodatkowo i tak wypadałoby podnieść ścianę kolankową
    my ostatnio wpadliśmy na pomysł, zeby łazienkę na pietrze zamienić miejscami z pokojem na wprost (jak w saturnie). tego pokoju w ogóle może nie być, bo zrobimy tam salonik z kominkiem, z łazienki natomiast będzie wyjscie na balkon
    trudno jest wybrać projekt gotowy, bo jak podoba się wygląd domu, to wnętrze trzeba pozmieniać i na odwrót
    pozdrawiam

  8. #48

    Domyślnie

    Ewo, dziękujemy za wszystkie wskazówki i porady. Pozdrawiamy.

  9. #49

    Domyślnie

    wydawało mi się, ze był tu jeszcze szmaragdowy post? obejrzeliśmy tamten domek i pewne zmiany co do okien są tam na plus: połączone okno dla łazienki i pom gosp na parterze (pomysł męża, ale nie dałam się na to namówić, bo myslałam, że będzie brzydko wyglądać, ale jednak tak zrobimy), krótsze okna w wykuszach (my też zmniejszymy i dopasujemy do typowych), okno kuchenne też mniejsze.
    jak się zdecydujecie to napiszcie co wybraliscie
    pzdm

  10. #50

    Domyślnie

    Tak, był taki post. Podobny domek do oriona to Szmaragd na www.krajobrazy.com.pl
    Chcemy tak wybrać projekt, aby później było jak najmniej przeróbek. Balansujemy pomiędzy Orionem, Feniksem, Szmaragdem (w każdym nam się coś podoba). Wybierzemy projekt "z kazdego po trochę"...+ uwagi forumowiczów. Dziekujemy za cenne uwagi. Pozdrawiamy.

  11. #51

    Domyślnie

    A, co to się dzieje? Wszyscy porezygnowali z ORIONA? Ja jestem bliska zrobienia tego po konsultacji z architektem, który zanegował obecność tego projektu na mojej działce. Mam spadek w terenie. Czy Wy macie idealnie równe działeczki? Podobno pod takie są gotowe projekty. Ja się na tym nie znam, ale chyba można rozwiązać problem spadku terenowego. Nie chcę piwnicy, co mi sugerował architekt. Ja chcę ORIONA!
    Jak Wasze budowy?

  12. #52

    Domyślnie

    niektórzy nie moga zrezygnować bo dostali juz pozwolenie na budowę oriona i załatwiaja materiały budowlane, więc siedza i liczą
    u nas spadek jest około 20-30 cm, co sie okazało jak wykopaliśmy fundament, bo na oko to było równo, w sumie niespadek
    teraz inne problemy, bo duzo okien, i co z roletami: zrobic na dole czy tylko z tyłu domu, czy w ogóle nie robić?

  13. #53

    Domyślnie

    Jak już policzycie koszty budowy ORIONA , bo pewnie, to taki czas liczenia, to dajcie znać, zawsze to jakieś odniesienie .

  14. #54

    Domyślnie

    Jedni siedza i licza koszty inni w tym czasie wypoczywaja na nartach. Właśnie sobie wrociłem z desek i ostro zabieram sie do roboty.
    Wybralem juz wykonawce, zdecydowalem sie na material na sciany i tylko jak sniegi znikna ruszam.
    Nadal oczywiscie odpowiem na wasze zapytania. Służę radami.

  15. #55

    Domyślnie

    bylismy w sobote na targach budowlanych w Łodzi i wielu wystawców z oknami proponowało spore rabaty, do 30% w porównaniu z cenami jakie były na koniec 2004, poza tym niektórzy robia okna na wymiar i licza według zuzycia, ogólnie myslimy, zeby moze jednak nie dopasowywac do typówki, bo nieduża różnica w cenie
    zamówiliśmy pustaki na ściany (keramzyt) i równiez czekamy na znikniecie sniegu.
    pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    Pozdrawiam. My też ruszymy z ORIONEM, a już bylismy blisko rezygnacji z powodu spadku terenu. Architekt patrząc na mapę powiedział, że jest kiepsko i najlepiej szukać indywidualnego projektu. Zmieniliśmy architekta. Ten obejrzał działkę na żywo i stwierdził, że spadek terenu nie jest taki zły i da się to rozwiązać, więc ulżyło nam. Na razie czekamy na zezwolenie .
    ORION górą!

  17. #57

    Domyślnie

    Pozdrawiam zainteresowanych ORIONEM z Domusa . Dylemat wyboru poza mną, adaptacja w trakcie, tylko pozwolenia brak. Zaczynam także liczyć koszty, wybierać materiały. Może ktoś ma to już za sobą? Jakieś podpowiedzi?

  18. #58

    Domyślnie

    Myslę, że dobry wybór, bo naprawdę ładny domek można z tego projektu zbudować. My z niecierpliwością czekamy az śniegi stopnieją, zeby ruszać dalej, bo fundamenty juz są i materiały na sciany też czekają.
    Koszty liczymy cały czas i ciagle wprowadzamy oszczędności. materiały na sciany i stropy juz zamówiliśmy, bo teraz lepsze ceny. Wybieramy okna. Według naszego harmonogramu powinniśmy się wprowadzić do końca roku.
    Chętnie udziele podpowiedzi, powiedz tylko co chcesz wiedzieć. U was pewnie więcej materiałów pójdzie na fundament ze względu na spadek terenu.

  19. #59

    Domyślnie

    Pisałaś wcześniej o kosztach, ale może teraz wiesz już dokładniej, ile wyniesie Cię stan surowy otwarty (w rozbiciu robocizna, materiały). Ja oczekuję w napięciu na swoją wycenę (jutro będę wiedzieć). Kosztorys robi firma, dlatego chcę wiedzieć, czy może rzeczywiście lepiej samemu zaopatrywać się w materiały. Z samodzielnymi zakupami i zgrywaniem robocizny może być u nas problem czasowy, ale przeważy cena (firma liczy nam materiały na 7% vacie, kupując samodzielnie zapłacimy przecież 22). Wymieńmy się doświadczeniami. Inni niech też się wymienią . Pozdrawiam

  20. #60

    Domyślnie

    Materiały kupujemy sami, mamy większą możliwość negocjacji cen i pewność, że to co kupujemy jest dobrej jakości. Firmy rzeczywiście doliczą 7%vat, ale sprawdź, czy nie będzie to więcej jakbys kupiła z 22%, bo biorą najwyższe ceny, poza tym często są to materiały wybrakowane, okazują się potem większe odpady, większe zuzycie, bo przy okazji komus jeszcze się wybuduje, znam troche przypadków zlecania zakupów firmom.
    Budujemy z bloczków keramzytowych Keramix Optiroca, po wyliczeniu zapotrzebowania otrzymaliśmy cenę 6,40 brutto z transportem i rozładunkiem, wyjściowa cena była 7,70, a i tak większośc kupiliśmy za 5,45 brutto, bo mieli z zeszłego sezonu. Zuzycie 8 szt/m2. Kupujemy też bezpośrednio u producentów, a tam można najwięcej utargować.
    Dokładne wyliczenie bede miała na dniach, to przeslę, mąż jeszcze mysli i liczy. Nie wiemy tez, czy docieplać wełną czy styropianem. W poniedziałek zaczynamy akcję okna. Mamy juz wytypowanych producentów.
    Do końca marca chcemy kupić (ile kasy wystarczy) lub zamówic materiały.
    Dach na razie też jest zagadką. Dachówka raczej odpada, bo wokół sa wysokie drzewa i mech szybko sie pojawi, na goncie tez, ale dużo tańszy, moze blachodachówka. Przede wszystkim zobaczymy na co kasa pozwoli.
    To na razie tyle, pozdrawiam

Strona 3 z 420

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony