dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 168
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie A może fundacja?

    Namnożyło się potrzeb i próśb o pomoc do forumowiczów. I za każdym razem zabiegi organizacyjne pochłaniają mnóstwo czasu. I ponadto każda chęć niesienia pomocy wymaga trochę zachodu, co niektórych zniechęca, a czasem po prostu zapominają, zabiegani.
    Więc myslę, że nadszedł stosowny moment, aby Redakcja forum wraz z forumowiczami utworzyli Fundację charytatywną, albo inna strukturę, gdzie pomoc pieniężną można by wnosić SMS-ami. Myślę, że darczyńcow byloby znacznie więcej.
    Oczywiście, nie przekreśla to dotychczasowych form.
    Piszcie, czy to miałoby sens.
    A może ktoś zna koszty uruchomienia takiej linii?
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę,że miałoby sens i powodzenie ...a kosztów nie znam . Byłaby to jedna z prostszych form gromadzenia pieniędzy i tylko kwestie organizacyjne + podziału środków byłyby trochę trudniejsze .Jak nie fundacja , to stowarzyszenie- coś co jest łatwe do kontrolowania i prowadzenia...
    I tu Retro mógłbyś się w pełni wykazać..........

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINA1
    I tu Retro mógłbyś się w pełni wykazać..........
    A gdzież tam! Ja bardzo lubię... pieniądze... na kasjera się nie nadaję...

    http://www.lex.com.pl/bap/notariusz/...01.79.855.html
    Prawo o stowarzyszeniach
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Retro .... rewelacyjny pomysł - REWELACYJNY !!!!!!!!

    Ja jestem "za" , ponieważ faktycznie ludzie zabiegani , nie każdy ma czas tudzież chęć iść do banku wpłacić kasę ....

    Oczywiście jestem "za tym" , żeby pozostały na forum takie formy pomocowe jak dotąd , czyli świąteczna licytacja fantów - co roku komuś pomagamy - no i Nam dostarcza wiele radości (no bo licytacja, adrenalinka , fajne fanty można wylicytować ) czy pomoc Bacikom ( bo w końcu jest a forum grupa ludzi którzy tam się angażują i tego pilnują).

    Natomiast fajnie by było mieć taką fundację - i przeznaczyć pieniążki potrzebującym - na przykład raz w roku możemy wybrać wspólnie głosowaniem jakiś potrzebujący dom dziecka i pieniążki przekazać oficjalnie .
    Fundacja przydatna byłaby również w takich momentach jak nagła pomoc potrzebującemu forumowiczowi ( wspomnijmy choćby Tomka)...... nie trzebaby zakładać co rusz nowego konta na każdy cel .... kasa do fundacji i fundacja przekazuje.

    Bardzo fajny pomysł , Retro .... tylko ja też nie wiem "z czym to się je" .... jakie formalności, jakie koszty , kto miałby się tym zająć bo roboty pewnie z tym trochę jest ....

    ale generalnie pomysł mi się BARDZO PODOBA ..... bardzo ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #5

    Domyślnie

    Nie jako kasjer rzecz oczywista.... - pracy byłoby tam dużo i jakaś funkcja no problem...... tylko wtedy pewnie opuściłbyś wątek ,, Dzieńdoberkowo pierniczenie o głupotach "-............. ale to żadna strata

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    i takie spostrzeżenie .... wiem, ze założyłeś ten wątek w dziale do tego właściwym .... ale on tu zginie .... tu mało kto zagląda

    jak to nagłośnić coby jak najwięcej forumowiczów poczytało?
    może poprosimy Redakcje o przyklejenie na górze - bo to bardzo ważny temat .... jak najwięcej forumowiczów musi się z nim zaznajomić i wypowiedzieć żeby coś z tego było....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINA1
    Nie jako kasjer rzecz oczywista.... - pracy byłoby tam dużo i jakaś funkcja no problem...... tylko wtedy pewnie opuściłbyś wątek ,, Dzieńdoberkowo pierniczenie o głupotach "-............. ale to żadna strata
    daggulka mieć czas i chęci na wszystko .... i na pierniczenie w dzieńdoberkowie , i na radzenie na wymianie doświadczeń, i na odchudzanie forumowe i na kłótnie wewontkowe .... daggulka wszystko umie pogodzić i na wszystko ma czas ... więc nie ma obaw

    a na pracownice fundacji jak najbardziej - daggulka może pomóc - ale tylko wtedy kiedy szef będzie kompetentny , przystojny i łaskawy i pokazywał paluszkiem gdzie i co trzeba zrobić .... i daggulka to zrobi
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Myslę, że jednak najwazniejsza w tym wszystkim jest Redakcja, bo jakąś obsługę i sprawozdawczość trzeba jednak prowadzić. A kto z nas ma az tyle czasu? Tych obowiązkow nie ma bardzo jak rozdzielić!
    Natomiast chyba dobrze byloby zamieścić link do tematu w dziale prawnym, moze jest ktoś na forum znajacy się na sprawie?
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Retro ..... ja przysiądę przed obiadkiem jak już ptice do piekarnika włoże i porozsyłam linka do jak największej liczby forumowiczów na priv .... i tych z działu prawnego również ....

    a ze swojej strony ..... proszę Redakcję o przemyślenie sprawy i ewentualnie o przyklejenie tematu na samej górze strony głównej i tym samym o pozwolenie forumowiczom na wypowiedzenie się w tej kwestii ....

    i tak sobie myślę , że Redakcja trud i pracę swoją by w to włożyła , ale też by na tym zyskała ... w końcu reklama kosztuje sporo , a tutaj - taka działalność ogólnozakrojona bez echa by nie pozostała na pewno .....
    to argument dla Redakcji z prośbą o poważne podejście do tematu ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    Retro ..... ja przysiądę przed obiadkiem jak już ptice do piekarnika włoże i porozsyłam linka do jak największej liczby forumowiczów na priv .... i tych z działu prawnego również ....

    a ze swojej strony ..... proszę Redakcję o przemyślenie sprawy i ewentualnie o przyklejenie tematu na samej górze strony głównej i tym samym o pozwolenie forumowiczom na wypowiedzenie się w tej kwestii ....

    i tak sobie myślę , że Redakcja trud i pracę swoją by w to włożyła , ale też by na tym zyskała ... w końcu reklama kosztuje sporo , a tutaj - taka działalność ogólnozakrojona bez echa by nie pozostała na pewno .....
    to argument dla Redakcji z prośbą o poważne podejście do tematu ....
    Tez tak myslę.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINA1
    ... tylko wtedy pewnie opuściłbyś wątek ,, Dzieńdoberkowo pierniczenie o głupotach "-.............
    to o RW nie wiesz?
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  12. #12

    Domyślnie

    Myślę ,że dodatkowe ubieranie Redakcji w nowe obowiązki to nie fair...., bo jeśli chce się coś założyć, to chyba nie po to by inni za nas pracowali (choć ta opcja poniekąd kusząca może być ...) jest tu dużo osób z pewnością się zgłoszą .....Przygotowanie takiej imprezy to 3 mies. jak nic zwłaszcza, że zbliża się okres świąteczny...co do poszczególnych obowiązków też się pewnie pozgłaszają .Na razie trzeba czasu na puszczenie wici ..........

    Daggulko - dobre wytłumaczenie

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    żeby się wypowiadać o ilości pracy z tym związanej i możliwości podziału tej pracy - najpierw musimy wiedzieć "z czym to się je" .... trza nam osoby która nam łopatologicznie to wyjaśni , pokaże sposoby działania , zakres prac do wykonania , możliwości prawne - osoby , która się zajmuje takimi sprawami na codzień i jest w nich obeznana .... poszukam takich osób na forum .... tylko się najpierw musze ogarnąć i rodzine nakarmić ... czyli za jakąś godzinę przysiąde i polece z wiadomościami na priv ....

    natomiast mam nadzieję - wielka nadzieję, że Redakcja coś wymyśli w temacie .... ale póki co - możemy przecież podyskutować w temacie , bo Redakcja ma dziś dzień wolny od pracy i pewnie dziś żadnego stanowiska nie zajmie ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  14. #14

    Domyślnie

    A ja myślę inaczej najpierw trzeba to ogłosić . W przypadku dużego zainteresowania zebrać podstawową grupę ludzi do działania - którzy chcą coś robić (zapisy -kto?-co?)
    , później wybrać pomiędzy możliwościami - fundacją , stowarzyszeniem (formą prawną) i zacząć działać (fundusze potrzebne już tu ) rejestracja i cała reszta .......do tego dochodzi ocena i weryfikacja zgłoszeń ......a czasami wywiad środowiskowy , bo nie logiczne byłoby pomagać za samo zgłoszenie potrzeby .......pomocy ....Naciągaczy też nie brakuje .......I tutaj mapa forumowiczów z ich lokalizacją -może być bezcenna .A i jeszcze jedno może się okazac ze chodzi o działania długoterminowe więc trzeba będzie też zmierzyć siły na zamiary.........

    Retro O RW nie wiem , ale o pamiętniku wiem............

  15. #15

    Domyślnie

    Witam, uważam to za genialny pomysł.Sama kiedyś chciałam założyć fundację, która pomagałaby Bacikom. Po rozeznaniu sie w temacie wiem tyle:
    Fundacja jest bardziej wiarygodna od stowarzyszenia, ale musi mieć kapitał początkowy, dobrze byłoby żeby miała jakiegoś patrona honorowego np, aktora, wojewode itp, potrzebne są też pieniądze na opłaty rejestracyjne typu KRS.Trzeba napisać statut, znależć siedzibę.
    Stowarzyszenie nie potrzebuje takiego kapitału początkowego, jest to pewna grupa ludzi zrzeszonych w jakiejś sprawie, ale jest również mniej wiarygodne. Tak mi powiedzieli ludzie mający fundacje. Myslę że warto sie pospieszyć z tą inicjatywą bo nawet odpis 1% to już ile pieniędzy. Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Myślę,że nie jest ważne która opcja , a kwestia wiarygodności w tym przypadku murowana . CI ze stowarzyszenia mogliby powiedzieć ,że fundacja mniej wiarygodna .......
    Wybór opcji w zależności od założeń i tego co i jak chce się robić .... podpieranie się nawet jakimś znanym aktorem ,aktorką...spowoduje rozmycie idei ,bo fundacji kogoś tam jest już wiele ... Powinno być to powiązane z tym Forum i Muratorem bo to marka znana , rozpoznawalna i o trwałej reputacji (czego żaden człowiek zagwarantować nie może .... )
    W sieci są wzory odnośnie stowarzyszenia (fundacji nie spotkałam). Potrzebne są konkretne ustalenia ....najlepiej w punktach odnośnie tego:
    -zgłoszenia
    -jaka forma prawna
    - kto działa
    -kto co robi
    - jaka pomoc
    -ile razy w roku
    - jakie kryteria do otrzymania pomocy i pewnie dojdą jeszcze inne .......

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ja myślę , że im mniej formalności tym lepiej .....

    co do wiarygodności ..... też nam nie zależy i nie jest to nasz priorytet .... o ile dobrze zrozumiałam - naszym priorytetem jest forma prawna która pozwoli nam zbierać pieniążki w formie najmniej kłopotliwej , czyli przez sms ( jeśli inne formy finansowe zaistnieją przy okazji , np. konto do wpłat to też będzie ok)

    zrozumiałam Retro ( a może błędnie), że to nie ma być na skalę ogólnoświatową zakrojone działanie , tylko nasza - wewnątrzforumowa inicjatywa .... jeśli przy okazji uda nam się pozyskać sponsorów którzy będą chcieli pomóc - to super ....

    porozsyłałam na priv informacje , ale mamy weekend i mało forumowiczów, więc pewnie czasu potrzeba żeby pojawił się ktoś kto nam rozświetli w głowie ....

    ja jestem za najmniejszą ilością formalności ... w zasadzie chodzi o to chyba , żeby zalegalizować w takiej formie , żeby wymagało to najmniejszej ilości angażowanych środków finansowych , i żeby miało to wszystko ręce i nogi .....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Pomysł jest doskonały, popieram całą duszą!
    Na pewno łatwiej wysłać sms, niż zdążyć na pocztę albo wysłać przelew na konkretną sumę pieniędzy, taka forma akcji pozwoli wziąć w niej udział także tym, którzy nie dysponują kilkudziesięcio- czy kilkusetzłotowymi kwotami do przekazania.

    Co do fundacji - na pewno Małgoś2 się w tym wyznaje, zdaje mi się, że jest w jakiejś fundacji szefową, pewnie chętnie powie, jak to wygląda od strony prawnej.
    Jeśli stowarzyszenie - to jest prostsze, ale na pewno trzeba by znaleźć fundusze na zatrudnienie kogoś - nie da się prowadzić takiego stowarzyszenia li tylko siłami wolontariatu.

    Stasiu - doskonała inicjatywa, brawo!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  19. #19

    Domyślnie

    jEŚLI MASZ COŚ ZROBIĆ ZRÓB TO DOBRZE.....
    - wiarygodność - cecha podstawowa decydująca o tym czy będą wpływy na konto i czy inicjatywa będzie miała ,,szanse" na wieloletnie działanie ....czy po sezonie padnie jak mucha .......
    -niekłopotliwa forma prawna -jak najbardziej - ale pewne rzeczy są nie do uniknięcia - raporty , rozliczenia
    - sponsorzy - jak się znajdą, zgłoszą -choć wątpię ,bo nic im w zamian nie będzie do zaoferowania (może się mylę)
    i wiele innych aspektów ...piszcie ......

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    no to czekamy .... ja się na tym zupełnie nie znam .... mam nadzieję, że odezwie się malgos2 albo ktoś kto zna temat .... bo dla mnie to czarna magia ....
    jak widać - to co na chłopski rozum logiczne - tu - w sprawach w/w nie zawsze jest takie na jakie wygląda ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony