dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Usuwanie nadmiaru fugi - jak?

    Witam,
    Mam następujący problem. Otóż zostałem postawiony przed faktem konieczności korekty istniejącej fugi położonej miedzy płytkami jakiś czas temu. Ktoś chyba przygotował zbyt gęstą fugę która zdążyła chyba zaschnąć na płytkach w taki sposób, ze ich przebieg nie jest ładny estetyczny i równy. Fuga "wychodzi" poza miejsce do tego przeznaczone. Czy zna ktos jakiś sposób na skorygowanie tego błędu? Jakiś środek chemiczny, jakiś czyśćik???

  2. #2

    Domyślnie

    na instrukcjach fugi piszą zwykle że po wyschnięciu jej nadmiar można usunąć tylko mechanicznie. Pół biedy jeżeli jest to tradycyjna fuga cementowa a nie epoksydowa. cementowa powinna dawać się ścierać - widziałem takie wąskie szczoteczki metalowe (tzn to czym szorujesz jest z metalowych drucików) może to by się nadało ?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Niestety ale takie mechaniczne usunięcie sprawi,że fuga będzie szorstka i nie będzie miała "lica".
    Pewnie dla dobrego efektu fugę trzeba zrobić od nowa.

  4. #4

    Domyślnie

    szczoteczki metalowe... a jakiś inny sposób?[/quote]

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek_cn
    ... a jakiś inny sposób?
    nożem
    przyciąć do metalowej równej listwy to co "odstaje" i odspoić

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek_cn
    szczoteczki metalowe... a jakiś inny sposób?
    Są specjalne nożyki zakończone widią do czyszczenia odstępów między płytkami przed fugowaniem , może tym ?
    http://www.nokaut.pl/oferta/topex-sk...ug-16b471.html

  7. #7

    Domyślnie

    W sklepach z chemią, można kupić środek do usuwania z płytek pozostałości fugi i innych zapraw. Jest on na bazie kwasów. Fugę trzeba zmoczyć tym środkiem odczekać chwilę i trzeć np: wąska szczotka drucianą. Oczywiście po tej operacji fuga nie będzie zbytnio gładka. Wystarczy ją wtedy poprawić, taka sama fugą.
    Trzeba sie trochę namęczyć ale da się zrobić

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Najlepiej będzię jeśli zrobisz nową jeśli chodzi o usunięcie starej to ja do tego używam szlifierki kątowej lub noża do płyt gipsowych ale nóż nie ze wszystkimi sobie radzi za to szlifierka da radę każdej ale to już wyższa szkoła jazdy osobom z trzęsącymi się rękami nie radzę próbować

  9. #9

    Domyślnie

    Nie chciałbym popełnić tu pseudo reklamy ale widziałem jak gościu tym urządzeniem pięknie usunął fugi:

    http://www.mango.pl/hobby/exakt_saw

    Osobiście jakoś nie wierzę tym cudownym reklamom ale kto wie ?
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony