dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Rezygnacja z gazu

    Witam

    Na etapie projektu i pozwolen (budowy domu) planowalem doprowadzic do domu gaz. Uzyskalem odpowiednie zapewnienie z gazowni oraz w projektcie i pozwoleniach wszystko opieralo sie na tym ze bede uzywal w domu gazu. Jednak moje plany sie zmienily i na razie nie zamierzam podciagac gazu do domu (kuchnia elektryczna, ogrzewanie na paliwo stale). Czy w zwiazku z tym jezeli bede chcial oddac budynek bede musial wczesniej zglaszac jakies zmiany do projektu/pozwolenia? Ktos przechodzil taka procedure?

    ms.

  2. #2

    Domyślnie

    nie, nikogo nie interesuje czego nie chcesz mieć (moja opinia)

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał pete.c
    nie, nikogo nie interesuje czego nie chcesz mieć (moja opinia)

    Tak różowo to chyba nie ma.
    Jeśli jest możliwość przyłączenia kanalizy to nie można sobie z niej zrezygnować na korzyść szamba. Czy z gazem jest tak samo to nie wiem, ale może być tak ze względów ekologicznych.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja przed budowa tez mialam opinie z gazowni, ze mi przylacza, jednak potem zrezygnowalam z gazu. Przy odbiorze budynku nie bylo zadnego problemu. Teraz - po pieciu latach od zamieszkania - zaczelam sie starac o gaz i nie ma zadnego problemu w gazowni.
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gazio
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    296

    Domyślnie

    Podstawa to zapisy w warunkach zabudowy - czy dopuszczają zastosowanie ogrzewania na paliwo stałe. Jeżeli tak - to zmianę w projekcie powinien klepnąć projektant. Historie zmiany ogrzewania bez zmiany w projekcie i niezgodnie z warunkami - zależy od lokalnego nadzoru budowlango, wiem że takie zmiany przechodzą. W naszym rejonie (teren nadmorski) nigdy coś takiego nie przeszłoby odbioru.
    Za was, za nas, za gaz!!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony