dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Sposobem "elektrycznym" wody się nie zmiękczy. Mozna co najwyżej utrudnić tworzenie się większych kryształków weglanu wapnia w wodzie. Ma w tym pomagać pole magnetyczne lub elektryczne zależnie od sposobu wykonania i podłączenia cewki (cewek) oplatającej rurę z wodą.
    Ponoć to działa, ale zasada działania nie jest tak do końca wyjaśniona
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Co do błędów to właśnie przypomniał mi o sobie pewien mega błąd - zrezygnowałem z kratki ściekowej w garażu, która była w projekcie i teraz za karę latam z mopem i wycieram podłogę gdy żona wraca zaśnieżonym autem (moje autko parkuję pod chmurką), a kratka w kotłowni wypadła dokładnie centralnie pod piecem (był problem z wsunięciem do niej rurki odpływowej ze zmiękczacza i drugiej do zalewania syfonu gdy wyschnie i zaczyna wydobywać się fetorek z kanalizy).
    wkleiłam post z tematu czego byscie nie zrobili dudujac dom...
    jaka rurka odpłuwowa ze zmiękczacza? juz nic nie rozumiem. Cyz w miejscu gdyie stoi ymikcyacy musye miec odpzw do kanaliy_ No to kanal wiem ze musze miec dodatkow rurke do wody do gotowania, zeby byla bez soli a teraz jeszcze kanaliza? tam gdzie piostawie uzdatniacz nie mam takiej rurki..... temat uzdatniania stoi coraz bardziej pod znakiem zapytania

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Musisz mieć w pobliżu zmiękczacza (logicznie by było mniej niż 5-6 metrów) miejsce gdzie woda z regeneracji sobie odpłynie

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    (...)

    Do picia woda zmiękczona się nie nadaje, bo ma dużo sodu (patrz reklamowane mineralne wody nisko sodowe), więc do czajnika używam twardej (nalewam do osobnej butelki z kranika w garażu za filtrem wstępnym 5um).

    (...)
    - ale numer - naprawdę ?
    --
    Pozdrawiam

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Potęga reklam

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Musisz mieć w pobliżu zmiękczacza (logicznie by było mniej niż 5-6 metrów) miejsce gdzie woda z regeneracji sobie odpłynie
    No i odpływ z przelewu zbiornika - jak automatyka zawiedzie i podczas wytwarzania solanki zawór nie odetnie dopływu wody to woda wypłynie przez pokrywę i zaleje Ci całe pomieszczenie ...
    --
    Pozdrawiam

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    O ile nie masz zaworu solankowego W takiej właśnie sytuacji powinien zablokować dopływ wody do zbiornika solanki nawet w przypadku awarii elektroniki zaworu.
    Niestety często w ramach "obniżania kosztów" instalatorzy rezygnują z tego zabezpieczenia.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    O ile nie masz zaworu solankowego W takiej właśnie sytuacji powinien zablokować dopływ wody do zbiornika solanki nawet w przypadku awarii elektroniki zaworu.
    Niestety często w ramach "obniżania kosztów" instalatorzy rezygnują z tego zabezpieczenia.
    A są teraz wogóle produkowane zmiękczacze bez zaworu solankowego ??

    Zresztą ten zawór to nic innego tylko czujnik pływakowy - który zawsze może się zaciąć - zwłaszcza jak użytkownik sypiąc tabletki do zbiornika wsypie i je do rury z tymże zaworem
    --
    Pozdrawiam

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Zależy co rozumiesz pod pojęciem "produkcji" Ostatnio bardzo popularne wśród instalatorów jest stosowanie tylko tzw. Air Check-ów. Zapobiegnie on zasysaniu powietrza po wyssaniu całej solanki ale w drugą stronę już nie. Studnia zazwyczaj ma jakieś zamknięcie lub pokrywkę - przynajmniej powinna mieć (systemy bez studni też widziałem...)

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony