dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 21
Pokaż wyniki od 401 do 415 z 415
  1. #401
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Co to za inteligentna pompa musi być, że wie, na prądzie z jakiej taryfy pracuje i od tego uzależnia COP.

  2. #402

    Domyślnie

    Poczytaj w wolnej chwili: LINK
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 12-02-2018 o 19:55

  3. #403
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktemk Zobacz post
    No to jestem delikatnie zszokowany, że takie rachunki da się wykręcić. W takim razie ma to sens.
    Jak masz zrobioną podłogówkę? jakaś specjalna wylewka? w jakiej butli trzymasz cwu? jak długo ta woda np po godzinie 16 jest zdatna do kąpieli?

    btw. czy przy pompie ciepła każde pomieszczenie musi mieć podłogówkę (takie teorie gdzieś słyszałem) - mam tu na myśli głównie spiżarnie, gdyż wolałbym ją po prostu dobrze zaizolować - bez ogrzewania.

    Jak się te rachunki za co+cwu przedstawiają w porównaniu za rachunki RTV+AGD?
    Jakie masz u siebie ceny za I i II taryfę?

    Będę wdzięczny za odpowiedzi.
    To nie żadna magia
    Rachunki za ogrzewanie to nic innego jak dostarczenie tyle energii cieplnej do domu ile on sam potrzebuje czyli im mniejsze ma zapotrzebowanie tym mniejsze rachunki a pompa dzięki COP pomaga je zmniejszyć,stawiam ok.3 razy czyli COP3
    Oczywiście,że pompa ciepła posiada najwyższą sprawność przy jak najniższej temp.zasilania czyli podlogowka jest tutaj bardzo wskazana a grzejniki są be nie tylko ze względu na wysoką temp. zasilania ale również z uwagi na niski komfort uzytkowania jak też przez walory estetyczne.
    Zasobnik mam 300l grzany do 46st.C i na 3 osoby i wannę jest wystarczajacy i cieplej wody nigdy nie zabrakło.

    Nie wiem jakie są obecnie ceny w taryfie G12W ale kiedyś było to ok.0,30 I 0,60 a w grosze nie wnikam. Ważne w tej taryfie jest to że całe weekendy to tani prąd a wiadomo,że wtedy najwięcej się go zuzywa jeśli chodzi o RTV i AGD
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 12-02-2018 o 21:07

  4. #404
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co to za inteligentna pompa musi być, że wie, na prądzie z jakiej taryfy pracuje i od tego uzależnia COP.
    Do mnie ? Sterownik pompy taką ma możliwość programowania czasowego a copy i inne sropy mnie nie interesują.

  5. #405
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Poczytaj w wolnej chwili: LINK
    A co to ma do taryfy?

  6. #406

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    7m3 miesięcznie wody ogrzanej do 55*. Ładny wynik. Większość gospodarstw domowych zadowala się ilością ok. 1/3
    Faktycznie takie zużycie może nadać sens korzystaniu z pompy ciepła.
    zużycie ZWU i CWU to tak indywidualna sprawa, że nie warto na ten temat dyskutować....ja zużywam dużo więcej ZWU niż Arturo..nie napiszę ile, bo się zacznie
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  7. #407
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ktemk

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    zużycie ZWU i CWU to tak indywidualna sprawa, że nie warto na ten temat dyskutować....ja zużywam dużo więcej ZWU niż Arturo..nie napiszę ile, bo się zacznie
    Dawaj wal kawe na ławe

  8. #408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A co to ma do taryfy?
    To, że w styczniu w dziennej masz średnio COP większy 0.5, a w kwietniu o 1 - chyba logiczne.

  9. #409
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    To, że w styczniu w dziennej masz średnio COP większy 0.5, a w kwietniu o 1 - chyba logiczne.
    Od czego,kogo i co w związku z tym ?

  10. #410
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    To, że w styczniu w dziennej masz średnio COP większy 0.5, a w kwietniu o 1 - chyba logiczne.
    COP w danej chwili mam takie same, niezależnie od taryfy.

  11. #411

    Domyślnie

    Niekoniecznie Kaizen różnica w temp . dzień/ noc daje Ci różny COP.

  12. #412

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Niekoniecznie Kaizen różnica w temp . dzień/ noc daje Ci różny COP.
    No dobrze, ale ile jest tych nocy kiedy COP jest wyraźnie lepszy w dzień (czyli noc poniżej -5) żeby zniwelowało to droższa kWh w dzień?

  13. #413

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    No dobrze, ale ile jest tych nocy kiedy COP jest wyraźnie lepszy w dzień (czyli noc poniżej -5) żeby zniwelowało to droższa kWh w dzień?
    Czytaj kolego ze zrozumieniem. Kaizen napisał że ma COP taki sam niezależnie od taryfy. W/g niego nie ma znaczenia czy jest -5C czy + 2C.

  14. #414
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    No dobrze, ale ile jest tych nocy kiedy COP jest wyraźnie lepszy w dzień (czyli noc poniżej -5) żeby zniwelowało to droższa kWh w dzień?
    Mi nie o to chodzi. Jakoś nie mieści mi się w głowie, że pompa poznaje, jak odpalam przy wilgotności X temperaturze Y czy mam G12 czy G11 i inny COP serwuje.

  15. #415

    Domyślnie

    A gdzie ktoś coś takiego napisał ?

Strona 21 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony