dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie pompa ciepła Viessman .... prośba o radę ...

    Ktoś zapytał mnie o poradę w sprawie pompy ciepła i osprzętu Viessmana .
    Ten ktoś ma podejrzenia (według mnie uzasadnione) , ze firma instalatorska spaprała że się tak wyrażę robotę . Do tego dochodzi nieterminowośc , nierzetelnośc, brak kompetencji pracowników jak i samego "szefa" .... (na pompie ciepła się nie znam , ale nie wiem czy powinno byc tak, ze po zamontowaniu wszystko się rozciekło i trza było odkopywać) , szereg błędów instalatorskich w montażu instalacji : grzejników , podłogówki ... jednym słowem firma według mnie - niegodna zaufania ....

    W domu w którym istalowana jest pompa wykonana jest już cała wykończeniówka (wylewki, tynki , gładzie)... trzebaby to ogrzać i to najlepiej już ....
    Pracowncy zapytani za plecami szefa twietdza, ze uruchomienie tego wszystkego to kilka tygodni - szef dał termin z sufitu piątek , że zacznie grzać pompa odkopana i rozmemłana na dzień dzisiejszy

    Nie jest dobrze , szef firmy cwaniakuje ... a klienci boją się czy to wszystko jest zrobione zgodnie ze sztuką, bo facet pracuje jakby się na tym nie znał ...

    I teraz : co zrobić w takiej sytuacji? żal mi ludzi , bo w porządku są i chciałabym im pomóc jakoś ...

    Czy firma Viessman w takiej sytuacji może wysłać jakiegoś serwisanta od siebie żeby posprawdzał czy ta instalacja jest wykonana poprawnie?
    gdzie szukać ? do kogo się zwrócić żeby zweryfikować wykonaną pracę?

    zaznacze , iż praca nie została jeszcze zapłacona - szef firmy instalatorskiej cały czas naciska, a klienci trzeźwo myśląc- nie zapłacili mu jeszcze nic ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Tu masz telefony :

    Centrala we Wrocławiu 71/3607100
    Przedstawiciel w Mysłowicach 32/2220300
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    dziekuję bardzo , sSiwy12 ... a myślisz, że z Viessmana przyjadą ? że potraktują ta sprawę i tych paproków jako antyreklamę swojej firmy , przejmą się i przyjadą obejrzeć? czy będą starali sie spławić?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    a może miał ktoś podobną sytuację z marką Viessman i może podzielić się swoim doświadczeniem ?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    dziekuję bardzo , sSiwy12 ... a myślisz, że z Viessmana przyjadą ? że potraktują ta sprawę i tych paproków jako antyreklamę swojej firmy , przejmą się i przyjadą obejrzeć? czy będą starali sie spławić?
    Jeśli to ich „firmowy” instalator, to zrobią wszystko aby „naprawić” błędy (jeśli były).
    Natomiast jeśli „okazjonalny” – to być może wyślą na sprawdzenie „swojego”. Nie za darmo pewnikiem, ale taki układ, aby ich fachowiec odbierał jest wart zapłaty.

    Pozdrawiam.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    dzięki ... ja też jestem "za" tym, żeby to ktoś z Viessman'a obejrzał ...

    osoby których dotyczy ta sprawa dostały ode mnie linka do tego wątku .... na pewno przeczytają i się skontaktują o ile już nie skontaktowali z Viessman'em ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Dzwoń śmiało na infolinię Viessmann 0801-0801-24 , 0801-081-999
    Na pewno coś doradzą.
    PS PC powinno być bardzo dobrze dobrane.
    W przeciwnym wypadku (jak dziś się dowiedziałem od znajomego-posiadającego ten "cud techniki") przy opłatach za "śtrum" 1500/m-c ma zimno w domu...
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Można wołać o serwis fabryczny aby przyjechał na oględziny. Samo uruchomienie również powinno być przez kogoś kto ma uprawnienia firmy Viessmann do uruchomienia pomp ciepła. Nie zawsze firma montująca ma takie uprawnienia. W dokumentacji - wytycznych projektowych Viessmanna jest wszystko opisane jak należy zrobić instalację aby wszystko działało i nie stracić gwarancji. Myślę, że warto zapłacić za wizytę serwisu aby sprawdził - doradził co jest nie tak i aby poprawiono przed pierwszym uruchomieniem. pozdr adam

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    dzięki wszystkim za porady
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony