dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 111
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2219
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    już to wielokrotnie pisałem ale napiszę raz jeszcze. Mam podłogówkę wszędzie poza kotłownia i spiżarką czyli również w sypialni i jest OK.
    Nie rozumiem dlaczego właśnie sypialnia jest takim problemem ? jakiz to problem właśnie w tym pomieszczeniu obnizyc temperaturę ?

  2. #42

    Domyślnie

    No to się dowiedziałem ,że jestem starym tradycjonalistą i na dodatek nie reformowalnym ,wię musze iśc na emeryturę w sprawie ogrzewania podłogowego . Poprostu moje kości czują co innego .Adam

  3. #43
    Guest

    Domyślnie Re: Czy ogrzewanie wodne podłogowe jest szkodliwe

    Cytat Napisał Rodzinka
    Jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego. Na wiosne ruszamy z centralnym ogrzewaniem. Chcieliśmy zrobić na całym parterze wodne ogrzewanie podłogowe, na to terakota- piętro tradycyjne: grzejniki.
    Niestety ostatnio dowiedzieliśmy się, że ogrzewanie wodne jest bardzo szkodliwe dla zdrowia: kłopoty z ciśnieniem, robią się żylaki a przede wszystkim żle wpływa na małe dzieci (mamy kilku miesięcznego szkraba)!!
    Czy ktos może ma doświadczenie w tej materii??? Podzielcie się proszę opiniami...

    rodzinka z maluszkiem
    W salonie samochodowym nie jest szkodliwe!

    W domu tak!
    Porozmawiaj z ludzmi ktorzy dluzej to juz maja i zechca Ci powiedziec prawde.

    Porozmawiaj rowniez z radiesteta!

    Malo ktory instalator wie jak poprowadzic rury , aby nie stworzyc zlego FENG SHUI!
    Nawet jak wie to i tak calkiem nie da sie tego pominac.

    Lepsze jest ogrzewanie nadmuchowe
    i oczywiscie duzo tansze w eksploatacji.

    Wada ogrzewania powietrznego jest to ze musi byc zaprojektowane i wykonane przez fachowca.

    Wodne od biedy moze zrobic kazdy.
    -najwyzej zamiast 55/40 bedzie pracowac 90/70

    Jesli juz cos ciekawego to ogrzewanie scienne
    Ma wszystkie zalety pieca kaflowego bez jego wad
    Wez opod uwage rowniez piece mieksykanskie
    To dopiero jest to czego potrzebujesz!

  4. #44
    Guest

    Domyślnie Re: Czy ogrzewanie wodne podłogowe jest szkodliwe

    W salonie samochodowym nie jest szkodliwe!

    W domu tak!
    Porozmawiaj z ludzmi ktorzy dluzej to juz maja i zechca Ci powiedziec prawde.

    Porozmawiaj rowniez z radiesteta!
    =================================================

    To znaczy ze trzeba po domu latac w gumowym obuwiu z bieznikiem

  5. #45

    Domyślnie

    Gościu! To jak ty egzystujesz latem, kiedy musisz chodzić po nagrzanej słoneczkiem ziemi? Nie wspomnę o plaży. Ta to Ci musi szkodzić...
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie Re: Czy ogrzewanie wodne podłogowe jest szkodliwe

    Cytat Napisał Anonymous
    W salonie samochodowym nie jest szkodliwe!

    W domu tak!
    Porozmawiaj z ludzmi ktorzy dluzej to juz maja i zechca Ci powiedziec prawde.

    Porozmawiaj rowniez z radiesteta!

    Malo ktory instalator wie jak poprowadzic rury , aby nie stworzyc zlego FENG SHUI!


    Tak też można - ważne żeby się dobrze czuć
    Jasiu

  7. #47
    Czekający
    Guest
    Czekający

    Domyślnie

    Już myślałem że się nie doczekam uwag z oklic "Shwęk Fuji" a tu jest, to jest cóś co zawsze mnie intrygowało. Rozumiem że można z tego żyć nieźle, ale żeby zaraz za darmo takie cenne rady, ludzie opamiętajcie się. Przechodzi ludzkie pojecie , to szastanie zdobczami tajemniej wiedzy, więc radze się a "radami" powstrzymać, konkurencja nie śpi!

  8. #48
    Stroman
    Guest
    Stroman

    Domyślnie ogrzewanie podlogowe

    Od specjalisty zajmujacego sie ogrzewaniem dowiedzialem sie ze ogrzewanie podlogowe jest tansze w eksploatacji, dlatego ze mozna osiagnac lepszy konfort cieplny przy nizszej temperaturze ogrzewania.
    Inaczej mowiac aby osiagnac ten sam komfotr cieplny przy ogrzewaniu:
    podlogowym nalezyustawic temperature na 18 stopni , natomiast przy tradycyjnym grzejnikowym na 21 stopni.
    Kilka stopni roznicy to oszczednosc kilkadziesiat metrow szesciennych gazu.

  9. #49
    Guest

    Domyślnie

    O'k, Stroman ale jak to się ma do "Feng Shui" i żył wodnych, przecież to jest takie szkodliwe. a ogrzewanie podłogowe toż to same "żyły" wodne?
    Dla mnie z tego wypływa jeden wniosek, są ludzie co do których medycyna obojętnie jaka jest bezradna. Żyją jest im dobrze i juz,............. chyba że w ogrzewaniu podłogowym mają "Borygo" zamiast wody, co podono może mieć różne zastosowania i niektóre są tylko szkodliwe. Pzdrv.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie Re: ogrzewanie podlogowe

    Cytat Napisał Stroman
    ...Inaczej mowiac aby osiagnac ten sam komfotr cieplny przy ogrzewaniu:
    podlogowym nalezyustawic temperature na 18 stopni , natomiast przy tradycyjnym grzejnikowym na 21 stopni....
    Tu bym się nie zgodził.
    Przy 18 st.C trzeba miec na sobie sweter.
    Dopiero przy 20 mozna szwendać sie w podkoszulku
    Jasiu

  11. #51

    Domyślnie Re: Czy ogrzewanie wodne podłogowe jest szkodliwe

    Cytat Napisał Anonymous
    W domu tak! / ogrzewanie podłogowe jest szkodliwe /
    Porozmawiaj z ludzmi ktorzy dluzej to juz maja i zechca Ci powiedziec prawde.
    Proszę o podanie kiilku namiarów na osoby które po latach użytkowania zechcą mi powiedzieć negatywną prawdę o ogrzewaniu podłogowym. Niestety czytam tylko forum muratora gdzie, pewnie dziwnym trafem, prawie wszyscy faktyczni użytkownicy podłogówek wyrażają się o tym systemie pochlebnie.
    Jak w większości podobnych dyskusji na forum najwięcej negatywnych ocen mają użytkownicy "korespondencyjni" - ma to mój znajomy, sąsiad, kolega itd. Faktycznym użytkownikom brakuje już sił do bezpłodnych dyskucji jak to od podłogi która ma 21-23 stopnie dostaje się żylaków czy też od bardzo negatywnych, oczywiście zasłyszanych, opinii lekarzy którzy jednocześnie coraz częściej adaptują ten system ogrzewania do placówek służby zdrowia w tym do szpitali, a przecież sale chorych to jak nasze sypialnie.

  12. #52

    Domyślnie

    Poruszyliście problem szpitali wiec wam opowiem nie jakąś bajke ale prawdę .W latach 70 za Gierka wybudowano piekny szpital w Bielsku -Białej o nazwie Stalownik na stoku góry i z widokiem na beskid.Nie oszczedano i położono wszedzie podłogówkę z rurek nierdzewnych ,a,nie z jakigos lipnego plastiku .Po paru latach zrezygnowano z używania jej na rzecz grzejników żeliwnych ,które sa do dzisiaj .Dlaczego ? nie powiem bo jestem na emeryturze z ogrzewania podłogowego .

  13. #53

    Domyślnie

    ble, ble, ble

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ADAMOS48
    Poruszyliście problem szpitali wiec wam opowiem nie jakąś bajke ale prawdę .W latach 70 za Gierka wybudowano piekny szpital w Bielsku -Białej o nazwie Stalownik na stoku góry i z widokiem na beskid.Nie oszczedano i położono wszedzie podłogówkę z rurek nierdzewnych ,a,nie z jakigos lipnego plastiku .Po paru latach zrezygnowano z używania jej na rzecz grzejników żeliwnych ,które sa do dzisiaj .Dlaczego ? nie powiem bo jestem na emeryturze z ogrzewania podłogowego .
    Dlatego że zaprojektowano zbyt wysoką temperaturę zasilania tzn. położono zbyt rzadko rurki i aby ogrzać kubaturę trzeba było powierzchnię podłogi nad rurkami rozgrzewać do temperatury 30-35 stopni a może i wyżej. To rozwiązanie faktycznie musiało być dyskomfortowe a pewnie i niekiedy chorobotwórcze.
    Napewno nie jest to przykład wad podłogówki a partactwa projektowo-wykonawczego.

  15. #55
    Guest

    Domyślnie Re: Czy ogrzewanie wodne podłogowe jest szkodliwe

    [quote="KP"]
    Cytat Napisał Anonymous
    W domu tak! / ogrzewanie podłogowe jest szkodliwe /
    Porozmawiaj z ludzmi ktorzy dluzej to juz maja i zechca Ci powiedziec prawde.
    Proszę o podanie kiilku namiarów na osoby które po latach użytkowania zechcą mi powiedzieć negatywną prawdę o ogrzewaniu podłogowym. Niestety czytam tylko forum muratora gdzie, pewnie dziwnym trafem, prawie wszyscy faktyczni użytkownicy podłogówek wyrażają się o tym systemie pochlebnie.
    Jak w większości podobnych dyskusji na forum najwięcej negatywnych ocen mają użytkownicy "korespondencyjni" - ma to mój znajomy, sąsiad, kolega itd.
    ============================
    Jestem , a raczej bylem faktyczny uzytkownik
    Mialem , uzywalem tylko pierwszy sezon,
    Na szczescie zrobilem od razu ogrzewanie alternatywne
    Teraz grzeje tylko grzejnikami.
    Podlogowka jest odlaczona
    W przyszlosci jednak zrobilbym sobie ogrzewanie nawiewowe i scienne.
    Zaqdnych podlogowek zadnych kominkow

    Pozdrawia Faktyczny uzytkownik

  16. #56

    Domyślnie Re: Czy ogrzewanie wodne podłogowe jest szkodliwe

    Cytat Napisał Anonymous
    ============================
    Jestem , a raczej bylem faktyczny uzytkownik
    Mialem , uzywalem tylko pierwszy sezon,
    Na szczescie zrobilem od razu ogrzewanie alternatywne
    Teraz grzeje tylko grzejnikami.
    Podlogowka jest odlaczona
    W przyszlosci jednak zrobilbym sobie ogrzewanie nawiewowe i scienne.
    Zaqdnych podlogowek zadnych kominkow
    Pozdrawia Faktyczny uzytkownik
    Może parę jakiś rzeczowych argumentów, bo bez tego ta anonimowa wypowiedź jest jakoś mało wiarygodna.

  17. #57

    Domyślnie

    Dawno temu miałem kierownika, który na pytanie czy mogę wyjść wcześniej, odpowiadał - nie. Zapytany dlaczego? odpowiadał: Bo nie. I to są takie argumentacje. Ja tam żył ,,borygowych'' nie mam. Podłogówka elektryczna.O ile wiem stare chińskie nauki chyba nie wspominają o polu elektromagnetycznym... Grzeję trzeci sezon. Nie jest to może długoletnie doświadczenie, ale nie zamienił bym tego sposobu grzania na żaden inny.

    Pozdrawiam Juras XR4Ti
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie Re: Czy ogrzewanie wodne podłogowe jest szkodliwe

    Cytat Napisał KP
    Cytat Napisał Anonymous
    ============================
    Jestem , a raczej bylem faktyczny uzytkownik
    Mialem , uzywalem tylko pierwszy sezon,
    Na szczescie zrobilem od razu ogrzewanie alternatywne
    Teraz grzeje tylko grzejnikami.
    Podlogowka jest odlaczona
    W przyszlosci jednak zrobilbym sobie ogrzewanie nawiewowe i scienne.
    Zaqdnych podlogowek zadnych kominkow
    Pozdrawia Faktyczny uzytkownik
    Może parę jakiś rzeczowych argumentów, bo bez tego ta anonimowa wypowiedź jest jakoś mało wiarygodna.
    Z ust mi wyjąłęś

    Do szewskiej pasji doprowadzają mnie takie anonimy. Prawdziwi dyskutanci powołują się na jakieś badania, wyliczenia, statystyki. Wskazują jakieś strony www, książki gdzie temat jest omawiany. Posługują się obiektywnymi argumentami. A taki anonim wyskoczy jak Filip z konopii, poszczeka sobie i chowa się za płotem.

    Dlaczego ? Żal Ci nas ? Zmiażdż nas siłą swoich niepodważalnych argumentów. Ja już się boję.
    Jasiu

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Jasiu
    Zadałem sobie nieco trudu i odszukałem przeciwskazania medyczne o których wspomniałem kilka dni temu .
    A mianowicie w książce między innymi dla projektantów "Ogrzewanie podłogowe" wyd. Ośrodek informacji TECHNIKA INSTALACYJNA W BUDOWNICTWIE.
    (przytaczam z pamięci ) podano że są przesiwskazania dla alergików oraz higieniczne w przypdku stosowania podlogówki i wykladzin dywanowych.
    Poza tym nie masz się co denerwować na wypowiedzi innych. Jesteś już doświadczonym długoletnim forumowiczem (dłużej niz ja) więc chyba doskonale wiesz że każdy może pisać to co chce.
    Ja osobiście uważam że wszystkie wypowiedzi forumowiczów są cenne.
    Bardzo dobrze że ludzie opisuja swoje subiektywne odczucia i własne opinie. Być może jednak "coś" w tym jest. Nie samo "szkiełko i oko" wpływa na nasze wybory i odczucia.
    Pozdrawiam

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    "Obniżenie temperatury w pomieszczeniu ma również istotny aspekt higieniczny, ponieważ przy temperaturze powietrza powyżej 22÷24°C wzrasta istotnie ryzyko podrażnienia błony śluzowej. Również podobną korelację znaleziono pomiędzy występowaniem syndromu chorego budynku (ang. Sick Building Syndrome) i podwyższoną temperaturą powietrza wewnętrznego [2].

    Wdychanie kurzu może powodować reakcje alergiczne, przy czym decydująca jest nie ilość cząstek lecz ich rodzaj. Przy temperaturze 55°C zaczyna się proces suchej destylacji kurzu, w wyniku którego cząstki stają się większe i bardziej drażniące. Dlatego ogrzewania podłogowe powodują mniejsze reakcje alergiczne w porównaniu do systemów tradycyjnych, gdyż cząstek kurzu jest mniej i są mniej agresywne.
    "

    WPŁYW OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO NA JAKOŚĆ POWIETRZA WEWNĘTRZNEGO Michał Strzeszewski Instytut Ogrzewnictwa i Wentylacji. Politechnika Warszawska.

    Takich tekstów mogę znaleć jeszcze kilka. Dodatkowo problem wynika nie ze sposobu ogrzewania tylko z zastosowanej okładziny. Podłogówka zdecydowanie preferuje okładziny ceramiczne (kafle, kamień ,itp...) co w znakomity sposób zmniejsza ryzyko alergii. Oczywiście jeśli ktoś podłogówkę przykryje wykładziną i podniesie temperaturę podłogi do 35 st.C to sytuacje pogorszy. Ale to nie jest wada podłogówki tylko ludzkich umysłów.

    Co do anonima to chodzi mi o to że ja go traktuje poważnie i zanim coś napiszę to sprawdzam swoje argumenty. Zanim podam coś jako fakt to wyszukuje strony, które omawiają dane zagadnienie - czytam argumenty, za i przeciw. Zawsze staram się mieć na podorędziu jakieś wyniki badań, statystyki, itp. Ba - często sprawdzam poprawnośc ortograficzną tego co piszę, żeby nie narażać innych na czytanie byków. Bo ja szanuje swoich rozmówców. A omawiany anonim albo ma mnie w d..., albo ma mnie za głupca, albo sam jest głupi. I to mnie właśnie wkurza. Swoje zdanie mozna mieć, ale zanim dołączy się do dyskusji to trzeba najpierw poćwiczyć w piaskownicy. Ja przynajmniej tak robię
    Jasiu

Strona 3 z 111

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony