dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zielus

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1

    Domyślnie płytki marmurowe w łazience, kiedy impregnować?

    Witam!

    Położyłem w łazience płytki marmurowe na ścianach i granit na podłogę. Na kartonach jest informacja, że należy je impregnować. Zastanawiam się tylko kiedy to zrobić, jeszcze przed spoinowaniem, czy jak już będzie spoina? Jakiego impregnatu najlepiej użyć?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Użyj impregnatu dedykowanego do materiłu, impregnuje sie przed spoinowaniem, przy mamurze zanim wyspinujesz całość sprawdz na małym fragmencie czy nie wciąga kolory spoiny bo może sie przebarwić. Ja kiedys imregnat do marmuru kupowałem w castoramie.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Najlepiej jak byś zaimpregnował przed układaniem ale teraz to już musztarda po obiedzie ja kiedyś impregnowałem przed fugowaniem a pożniej drugi raz po ale teraz już wiem ze jeśli się nie zaimpregnuje przed układaniem to zawsze zostają jakieś plamy które widać tylko pod światło zwłaszcza przy jasnym marmurze nawet od zwykłej czystej wody którą zmywa się pozostałości po kleju czy od butów dotyczy to głównie posadzek

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety marmur jest skałą porowatą o czym nie wszyscy wiedzą i chłonie zabrudzenia w stanie ciekłym - niekiedy nie da się wyczyścić jak wnikną głębiej. Impregnacja winna być zrobiona przed położeniem i ponawiana co roku. Dobrze że na posadzce masz granit który nic nie chłonie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony