Cytat Napisał Zbigniew Hojka
Prawo jest takie samo dla małych i wielkich firm. Jeżeli ktoś daje gwarancje to powinien się z nich wywiązywać. Firma dostała projekt zatwierdzony przez MPWKAN. Firma robiła jednocześnie przyłącze wodne, w tym samym wykopie dla którego zaraz zrobiła odbiór techniczny z MPWKAN, powinna jednocześnie zrobić odbiór przyłącza kanalizacyjnego. Ja nie muszę znać się na sztuce budowlanej, po to zatrudniam firmę. Czy idąc do lekarza musisz znać się na medycynie. Dziwi mnie twoja postawa, pochwalasz nierzetelne praktyki firm. Najlepiej co kilka lat formalnie zamknąć oficjalnie firmę, i otworzyć pod względem formalnym nową, i tylko brać pieniądze za fuszerkę.Gdzie uczciwość.
Dlaczego pomimo iż nie dokonano odbioru zapłaciłeś im?
Skoro nie znasz się na budownictwie to zgodnie z obowiązującym prawem masz obowiązek zatrudnienia kierownika budowy, tj osoba która powinna posiadać odpowiednią wiedze z zakresu budownictwa do odbierania prac od firm. Nigdzie nie pisałem ze to ty masz się znać na wszystkim.
Dalej nie kapuje skoro wykonali zgodnie z zatwierdzonym projektem (skoro im zapłaciłes pewnie było zgodnie) a ktoś w międzuy czasie zatkał studzienke dlaczego oczekujesz od tamtej firmy jakiej gwarancji ?
Dlaczego "oni" mają naprawieć coś co ktoś inny w ciągu tych kilku lata zepsuł ? Gwarancja by ich dotyczyła gdyby ścieki nie spływały a o tym nie piszesz.