dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewa.ko

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    7

    Domyślnie Problem z wykazem materiałów

    Witam, a ja chciałabym podzielić się z Wami moim problemem. Firma wykonała nam centralne ogrzewanie z podłogówką i całą kotłownią. Za materiał już zapłaciliśmy zgodnie z umową, teraz jeszcze robocizna. Dostałam wykaz materiałów, które zostały użyte do wykonania ogrzewania. I tu mam problem, skąd wiem, że tyle materiału rzeczywiście zostało zużytych? Jak to sprawdzić, ja to powinnam zrobić czy firma wykonująca? Chyba to trochę trudne, jeśli chodzi o np podłogówkę. Wstrzymałam zapłatę, ale nie wiem czy jestem na prawie. Proszę o pomoc.
    Dostałam już od Was parę rad, ale problem dalej istnieje. Jeśli podpisałam umowę i zgodziłam się na kosztorys, tzn. że muszę się zgodzić z końcowym wykazem towarów na dokumencie wz? Nie chcę podpisać faktury końcowej, ale nie wiem czy to coś da. Bardzo proszę i podpowiedź jak ten problem rozwiązać.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    jeżłei podpisałaś umowę i się zgodziłąś to po ptakach, ale poproś żeby Ci wskazał co jest czym w Twoim domu - czyli pompa cyrkulacyjn - to pozycja w kosztorysie x, zawór zwrotny - to pozycja Y, itd
    zyski
    - sprawdzisz troszkę materiały
    - sama się dowiesz co jest czym u Ciebie w domu - będizesz znała instalację

    to żadna kicha się spytać co jest czym ze wskazaniem na zainstalaowany materiał.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony