dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie instalacja grzewcza, laczenie rur

    Mam instalacje grzewcza w starym bloku .Sa to rury zeliwne ,podczas remontu hydraulicy przerabiali ta instalacje zeby ukryc rury i zrobili laczenia na gwint ,uszczelniajac pakulami.W zwiazku z tym mam pytanie ,czy takie laczenia sa trwale ,boje sie ze kiedys moze dojsc do jakiegos zalania.Prosze o opinie ekspertow.

  2. #2

    Domyślnie

    raczej rury stalowe a nie zeliwne. Trwale polaczenie, jezeli dobrze zrobione, nie masz sie czym przelmowac.

  3. #3

    Domyślnie

    pakuły są jak krasna-ja armia - były są i będą - powszechne, dobre, pewne i prawie wieczne uszczelnienie
    Nie masz o co kopi kruszyć.
    Pozdro
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Żeliwne, czy stalowe to i takk nie ma lepszego połączenia niż na gwint z pakułami.

  5. #5

    Domyślnie

    No tak tylko ze te laczenia byly robione na pionach ,rurach w pionie ,bo tak trzeba bylo zrobic zeby ukryc te w poziomie wiec nie chodzi tu o same laczenia do grzejnikow...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dizzeeRascal
    No tak tylko ze te laczenia byly robione na pionach ,rurach w pionie ,bo tak trzeba bylo zrobic zeby ukryc te w poziomie wiec nie chodzi tu o same laczenia do grzejnikow...
    No i co za różnica pion czy poziom - połączenia b. trwałe.
    myślenie jest przyszłością

  7. #7

    Domyślnie

    No nie wiem wlasnie ,dlatego pytam fachowcow.Ztego co wiem to takie rzeczy sie raczej spawa a nie robi na laczenia z trojnikow na gwint.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał dizzeeRascal
    No nie wiem wlasnie ,dlatego pytam fachowcow.Ztego co wiem to takie rzeczy sie raczej spawa a nie robi na laczenia z trojnikow na gwint.
    Spawa się dla instalacji gazowych, dla wody i CO to całość się skręca, choć można i spawać. Niemniej jednak skręcanie jest zgodne ze sztuką a i czasem pewniejsze niż spaw robiony w zakamarkach, gdzie nie można podejść z palnikiem.

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli znajdzie się fachman że chce skręcać to bym mu nie przeszkadzał. Fakt że obecnie się spawa ale skręcana nigdy nie gorsza jeśli "normalnie" wykonana.
    myślenie jest przyszłością

  10. #10

    Domyślnie

    No miejmy nadzieje ze to bedzie trwale bo jesli nie to ,odpukac , czekal by mnie znowu mini remont.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony