dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 73
  1. #41
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Skrobaczka i płyn nie potrzebne jak się wie jak
    Niesamowicie błyskotliwe to spostrzeżenie typu -jo wim ale nie powim!!!

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Nie raz już to pisałem ale jak się nie chce poszukać... zwłaszcza, że tym razem nikt nie pytał

  3. #43
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Nie raz już to pisałem ale jak się nie chce poszukać... zwłaszcza, że tym razem nikt nie pytał
    No to ja pytam; czym wyczyścić szybę kominkową? -bo nie mogę znaleźć Twoich porad.
    Bardzo proszę pomiń sposób z popiołem.

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    No to ja pytam; czym wyczyścić szybę kominkową? -bo nie mogę znaleźć Twoich porad.
    Bardzo proszę pomiń sposób z popiołem.
    Pytaj dalej może ktoś odpowie

  5. #45
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Pytaj dalej może ktoś odpowie
    Prawdopodobnie tylko Ty wiesz jak się to robi więc pisz śmiało.
    Nie chciałbym żeby przylgnęło do Ciebie - CHWALIPIĘTA.

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie


  7. #47
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał turalyon Zobacz post
    U mnie każdy płyn do kominków lub piekarników sie sprawdził jak połączyłem go ze skrobaczką do kuchenek ceramicznych
    Szkoda że nie uzbierałeś grubszej warstwy brudu na szybie wtedy wystarczyłby kilof.....
    Darek B

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    kiedys kupilem w castorapie plyn firmy Diall. Rewelacja. Polecam
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Szkoda że nie uzbierałeś grubszej warstwy brudu na szybie wtedy wystarczyłby kilof.....
    Ja kominka używam do grzania a nie do ogladania - w związku z tym pale codziennie, opróżniam 2 razy w sezonie a myje po sezonie Wklad Hajduka volcano 1v
    Ale jak ktoś lubi to może jak moja mamuśka - palić 10 razy w sezonie i sprzątać po każdym paleniu

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Też używam kominka do ogrzewania ale jednak widok ognia jest jak najbadziej oczekiwany Szyby nigdy nie myję tylko czyszczę

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Ja kominka używam do grzania a nie do ogladania
    Nie prościej i taniej było piec "na byle co" zamontować w kotłowni ... ?
    U nas na Śląsku "mułę" czy "flotomiał" można przecież za 150 zł już kupić za tonę ...

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 14-04-2016 o 22:54
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Najprościej zamontować urządzenie, w którym można palić i mieć czystą szybę bez konieczności jej czyszczenia.

  13. #53

    Domyślnie

    No ja osobiście nie spotkałem jeszcze kominka gdzie po bokach szyby nie tworzy się taka szeroka na 3 cm ramka dookoła szyby - bo tam jest właśnie ten brud do którego raz w roku do usunięcia używam skrobaczki - reszta się sama czyści od ognia - ale bez jaj - nie będę tej "ramki" z brudu mył co miesiąc. Tak samo z popiołem - 2 razy w sezonie opróżniam - w sumie wychodzi po sezonie 20l popiołu - zresztą im więcej popiołu tym u mnie dłużej kominek trzyma ciepło

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Faktycznie, większość dostępnych na rynku urządzeń ma tą przypadłość. Jest ona wynikiem nie do końca przemyślanej konstrukcji do spalania drewna. Czasem się dziwię dlaczego?!

  15. #55
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał turalyon Zobacz post
    No ja osobiście nie spotkałem jeszcze kominka gdzie po bokach szyby nie tworzy się taka szeroka na 3 cm ramka dookoła szyby - bo tam jest właśnie ten brud do którego raz w roku do usunięcia używam skrobaczki - reszta się sama czyści od ognia - ale bez jaj - nie będę tej "ramki" z brudu mył co miesiąc. Tak samo z popiołem - 2 razy w sezonie opróżniam - w sumie wychodzi po sezonie 20l popiołu - zresztą im więcej popiołu tym u mnie dłużej kominek trzyma ciepło
    Ten Twój kominek to niczym piec chlebowy, że tyle popiołu pomieści.

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Niedowiarek jesteś. Opróżniam popiół raz w m-cu paląc codzień wieczorem . Gdybym się uparł robił bym to rzadziej. Autor stwierdzenia o czyszczeniu dwa razy w sezonie nie sprecyzował jak często pali i jak długo trwa sezon.
    A w kwestii ogólnej , szybę myję raz na m-c lub rzadziej. Wodą bez detergentów i skrobaczki.

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Ten Twój kominek to niczym piec chlebowy, że tyle popiołu pomieści.
    Ostatnio edytowane przez lecho*ski ; 16-04-2016 o 09:53

  17. #57
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    Niedowiarek jesteś. Opróżniam popiół raz w m-cu paląc codzień wieczorem . Gdybym się uparł robił bym to rzadziej. Autor stwierdzenia o czyszczeniu dwa razy w sezonie nie sprecyzował jak często pali i jak długo trwa sezon.
    A w kwestii ogólnej , szybę myję raz na m-c lub rzadziej. Wodą bez detergentów i skrobaczki.
    Niedowiarek?
    Próbuję zrozumieć jak się pali w tym kominku gdy na ruszcie leży 10 litrów popiołu a powietrze pierwotne jest przez ruszt dostarczane. 10 litrów to takie duże wiadro.

  18. #58

    Domyślnie

    5 litrów mieści się w tym pojemniku pod rusztem do którego wpada popiół kratką, a 5 w kominku - pale codziennie od połowy października do końca lutego - jedno załadownie o 7 rano, kolejnie około 16. Jak dokładam plus minus co 12 godzin to nie musze rozpalać od nowa tylko rozpala się od żaru. Czyli kominek chodzi 24h na dobe. Te 20 litrów popiołu jest ze spalenia 5m3 drewna - tyle poszło mi w tym sezonie. Czyli co dwa miesiące jest 10 litrów popiołu.
    do tych 5m3 dochodzi jeszcze rocznie 600m3 gazu - z czego 400 idzie na podgrzanie wody, a 200 na grzanie w takie miesiące gdz nie palę kominkiem
    Ostatnio edytowane przez turalyon ; 16-04-2016 o 15:15

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    No jeśli to kominek z rusztem, to jesteś kozak. Musi być powietrze dostarczane jeszcze w inne miejsce. A co to za wkład ?
    20 litrów z 5 m3 drewna wydaje się niemożliwe. Tez staje się po trosze niedowiarkiem w tej kwestii.
    Cytat Napisał turalyon Zobacz post
    5 litrów mieści się w tym pojemniku pod rusztem do którego wpada popiół kratką, a 5 w kominku - pale codziennie od połowy października do końca lutego - jedno załadownie o 7 rano, kolejnie około 16. Jak dokładam plus minus co 12 godzin to nie musze rozpalać od nowa tylko rozpala się od żaru. Czyli kominek chodzi 24h na dobe. Te 20 litrów popiołu jest ze spalenia 5m3 drewna - tyle poszło mi w tym sezonie. Czyli co dwa miesiące jest 10 litrów popiołu.
    do tych 5m3 dochodzi jeszcze rocznie 600m3 gazu - z czego 400 idzie na podgrzanie wody, a 200 na grzanie w takie miesiące gdz nie palę kominkiem

  20. #60

    Domyślnie

    Zgadza sie - powietrze jest jeszcze dostarczane z góry - jak w każdym porządnym wkładzie - dolny dolot powietrza mam tylko do rozpalania otwarty, po pół godzinie zamykam i idzie tylko na minimum na górnym dolocie - wkład to hajduk volcano 1vt

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony