dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 91
  1. #1
    m
    Guest
    m

    Domyślnie GNIAZDA ELEKTRYCZNA- JAKIEJ FIRMY?

    mam juz polozona instalacje elektryczna i zamierzam kupic wiadomo, gniazda, przelaczniki, wylaczniki etc ... naturalnie jednej masci. Nie mam natomiast zielonego pojecia na jaka irme zwracac szczegolnie uwage. elektryk polecil nam Legranda , co sadzicie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Mam Legranda. Łatwo się montuje, aczkolwiek trzeba system poznać, aby wiedzieć jak.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Legrand to tzw.wyższa półka

    Zasadniczo na rynku nie ma gniazd kiepskiej jakości (w każdym razie nie ma gniazd, które po paru latach używania zaczęłyby się sypać). Trudno więc mówić o kryterium jakościowym przy wyborze.

    Pozostają 3 rzeczy do rozpatrzenia:
    1. Kompletność systemu - nie każda seria gniazd zawiera wszystkie potrzebne elementy, np.: gniazda wielokrotne, R-TV-Sat, Tele-Info, głośnikowe, itp, itd... w zależności od tego co potrzebujesz
    2. Design - wiadomo - muszą ci się podobać i pasować do twojego gustu
    3. Cena - rozpietości są spore - gniazdo zwykłe kosztuje parę złotych, lepsiejsze 20-30, a będziesz potrzebował 100-200 sztuk - więc całkowita różnica może wynieść nawet ponad tysiączek

    Ja kupiłem Elda Forum, bo:
    1. Ta seria jest kompletna (wszystkie rodzaje gniazd i przełączników z możliwością montażu zestawów wielokrotnych)
    2. Forum jest m.in w kolorze beżowym, a taki chciałem
    3. Forum jest dosyć drogie - ale i tak tańsze od Legranda
    Jasiu

  4. #4

    Domyślnie

    ja natomiast nie polecam systemu kos (system ramkowy)
    jest to system niedopracowany, niekompetny
    np: typowy zestaw łazienkowy gniazdko + łącznik niedostępne w wersji bryzgoszczelnej
    poza tym uchwyt montażowy jest z tworzywa i nie jest sztywny odstaje od sciany. cenowo porównywalny z eldą.
    opinia jest jak du... każdy ma inną

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Mój elektryk polecił mi BEAKERA, twierdzi, że ma dobre "bebechy" za tą cenę ok. 15 zł
    pozdr. Iv

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    zuzka

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie

    Mnie też fachowiec zakupił Berkera. Wspominał też o Polo, ale z wyraźnym wstrętem. A że Berkera kupił niedrogo... Wygląda tak sobie ani źle ani rewelacyjnie.
    A-ponoć zaletą, że są też poczwórne gniazda!

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Ja zwracam uwagę na jeszcze jedną cechę:
    głośność kliknięcia przy włączaniu lub wyłączaniu.
    Są takie rozwiązania, które umarłego postawią na nogi
    jak ktoś w nocy zapali lub zgasi światło.
    /ELDA i LEGRAND są OK, nie robią za dużo hałasu/
    Mam takie aktualnie w domu i cała rodzina uważa mnie za
    maniaka/terrorystę włącznikowego
    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ja kupiłam legranda , zapłaciłam za wszystko całe 2000 tyś.....

    punktów c0s koło 100

    wyglądaja porzadnie, kupowałam w hurtowni.

  9. #9

    Domyślnie

    Też jestem za Legrandem.Super jakość.Tylko należy dobrze przyjżeć się cenie bo różnice potrafią być szokujące-równiez w hurtowniach.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    BERKER jest OK ale i nie tani, jest dobry jakościowo i nie ma tak beznadziejego wyglądu ja większość innych, oczywiście to kwestia gustu, ale...

  11. #11

    Domyślnie

    od lat stosuje osprzet firmy ELDA ,a wszczegolnosci upodobalem sobie serie forum jest kompletna. gniazda antenowe, sat. telefoniczne, komputerowe i inne a najwazniejsze dobra jakosc, niska cena i krajowa produkcja

  12. #12

    Domyślnie

    Ja jestem za systemem "GALA" zalety jak wyżej Jakością nie ustępuje tym z wyższej półki za cenę z tej niższej

  13. #13

    Domyślnie

    Polecam f-a Elda seria Forum- naprawde niedroga i calkiem estetyczna. Zaczynalam od Giry i ABB Solo- ale zestawienie cenowe ubawilo mnie do lez. Polo z kolei lekko pokraczne, no i padlo na Elde - teraz jeszcze wypuscili nowa serie w ok. 24 kolorach- na zdjeciu niezle wyglada.

  14. #14

    Domyślnie

    Uuups! Seria Fashion Eldy. Ach te zagramaniczne nazwy!

  15. #15

    Domyślnie

    Busch&Jagger- godny polecenia.

  16. #16

    Domyślnie

    Kupiliśmy LEGRANDA - po prostu nam się podobał a cena jeszcze może być.

  17. #17
    M
    Guest
    M

    Domyślnie BERKER JEDNAK

    Jednak zdecydowalismy sie na BErkera bez zadnych ozdobek watpliwej jakosci (rzecz gustu oczywiscie) jest super! w kolorze kosci sloniowej, swietnie zlamana niel-pasuje do wszystkiego zatem. Widzialam bezowe Legranda i Eldy - do bani .....
    BERKER i tylko BERKER !!!!

    Dzieki za owocna wspolprace ...
    Pozdrawiam
    M

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    My też zdecydowaliśmy się na LEGRAND'a. Zależało nam przede wszystkim, aby wszystkie gniazdka i włączniki były "z jednej parafii". Koszt do przyjęcia. Zakupu dokonaliśmyw hurtowni.

    Mąż chwalił łatwość montażu.

  19. #19

    Domyślnie

    Ludzie, nie dajcie się zwiarjować. nie długo będziemy sie pytać jakiej firmy gwoździ czy kabla używać. Okna, drzwi, budulec itp. to rozumiem, ale gniazdka?
    ROBINSON

  20. #20

    Domyślnie

    Robinson, bardzo mozliwe, że ty znasz sie na wszystkim. Ale w takim razie po co siedzisz na forum? Tutaj piszą ludzie, którzy potrzebują rady i pomocy - bo sie nie znają. Taki jest cel tego forum. Dlaczego gniazdka są wg ciebie niewarte uwagi skoro za cały osprzęt do domu można dać kilka tysięcy zł. To tyle, co np. drzwi, a te wg ciebie juz zasługują na uwagę. Skoro coś cie nie interesuje, to po prostu to pomiń.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony