dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 769
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 15365
  1. #221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Wierzyć się nie chce, że to ten sam człowiek. Na pierwszym zdjęciu taki poważny, zmartwiony - wie, że czeka go wiele trudnych chwil, że wiele zmartwień przysporzy Rodzicom, a przecież wcale nie chce tego.
    Na drugim to "zwyczajny" dzidziuś - radosny i beztroski. Wprawdzie jeszcze jakieś zmartwienia Wam pozostały, ale on już wie, że wszystko będzie dobrze, bardzo dobrze, tylko powiedzieć tego nie potrafi. No to stara się choć łobuzerskim uśmiechem i tymi słodkimi dołeczkami Wam wynagrodzić wszystkie troski.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  2. #222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Oj AgnesK, ja przez Twego Franusia zawodową płaczką zostanę, wiesz.
    To pierwsze zdjęcie...wróciły te wszystkie uczucia lęku, które nam towarzyszyły przy każdym odpaleniu komputera. A jednocześnie taka silna wiara, że chociaż wszystkie siły sprzysięgły się przeciwko Niemu, to On i tak przetrwa i nie zawiedzie ani Ciebie, ani nas wszystkich. Że będzie żywym przykładem tego, ze wiara czyni cuda.

    I teraz to drugie zdjęcie uśmiechniętego Frania, na które tak bardzo czekaliśmy...ech, znowu coś z oczu kapie na klawiaturę...
    Buziaki Franusiowi mocniste
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  3. #223
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    AgnesKo kochana, wreszcie dopchałam się do muratora i przeczytałam od deski do deski wszystkie strony ...
    Ogromnie się cieszę, że powstał ten wątek - dla nas ciotek frajda, że można na Franka pogapić się do woli, a dla mam takich jak ty - nadzieja, że ich maleństwa przejdą przez ten koszmar równie obronną ręką jak nasze forumowe Franiątko
    Aga, wiesz że nasze kciuki mimowolnie zaciśnięte na szczęście dla Frania? Napisz jak ci idzie Vojta? Musi postępy przynosi, bo maleńki coraz lepiej - normalnie ten uśmiech na zdjęciu jest rozwalający!!!!
    Mam koło siebie dwie śpiące królewny - Julkę i Hanię - obie urodzone wcześniej niż natura przewidziała - i rozumiem twoje lęki, twoje kołatające serduszko ...
    Ale jak DPS-ka powiedziała, że będzie dobrze, to tak będzie ... ona ma zawsze rację, mówię ci! i Ty się tego trzymaj kochana
    Dobranoc ciotkom, wujkom, babciom i dziadkom Frania życzę

  4. #224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    pierwsze zdjęcie...normalni...popłakałam się
    Aguś, ale na drugim to normalnie materiał na zięcia

  5. #225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    No patrzcie, tutaj już siem żeniom.

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgnesK
    Nie dość że Ministerstwo Zdrowia ma w ...d.. (sorry) wcześniaki, nie daje zielonego światła na szczepienie maluchów z dysplazją, to jeszcze na każdym kroku problemy, nawet jak się szczepionkę kupuje samodzielnie.
    Kurcze, byłam pewna że refundują synagis dla wczesniaków urodzonych przed 32 t.c... Nam zrefundowali - musieliśmy oczywiście pisać indywidualnie podanie pparte całą dokumentacja medyczną i opinią lekarza prowadzącego szpitalnego. To było co prawda 6 lat temu, nie jestem w temacie na bieżąco - jesteś na 100% pewna że sie nie da? bo przydałoby się Frankowi podawać ten synagis w dawkach comiesięcznych do kwietnia... Gdybyś musiała jednak kupić sama, spróbuj poszukać w niemczech. Z tego co wiem u nas 1 dawka osiąga cene 15 tys. zł; w Niemczech jest to ok. 1600 EUR.

    Z takich informacji praktycznych - dzieciaczki po-gestozowe gdy płaczą wchodzą na bardzo wysokie tony (nie pamietam już teraz dlaczego, ale jest jakaś konkretna przyczyna) które ciężko znieść, ale to jest normalne, więc bez obaw że się dzieje coś złego

    Rehabilitacja - Vojta jest świetny -choć czasem plakać się chce, ja wymiękałam jak rehabilitantka podnosiła Młodego za jedną nogę w pozycji "do góry nogami" i tak jakos go "huśtała".. Tylko bądź spokojna i cierpliwa, wszystko zadziała, potrzeba jedynie czasu. Czasem dużo więcej czasu.. i jeszcze więcej czasu... A, żeby Cie przypadkiem nie korciło nie porównuj postępów Franka z postepami innych dzieci! Wcześniaków nie da się ze soba porównać.. ja miałam chcile załamki gdy Młody mając 6 miesięcy nie podnosił jeszcze głowy, a będące w tym samym wieku dziecko koleżanki (fakt, donoszone) juz zaczynało siadać.

    Dużo informacji praktycznych znajdziesz na moim byłym forum:
    http://forum.gazeta.pl/forum/f,15302,Wczesniaki.html
    Może już znalazłaś to forum, a jeśli nie to zaglądnij tam - warto.

  7. #227
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgnesK
    Nienawidzę wizyt u okulisty z Franiem. Każdy, kto widział, jak wygląda badanie takiego maluszka, wie dlaczego..
    Takie banalne ale pomaga - spróbuj jeździć z kimś, kto Ciebie potrzyma za rękę.. i kto się będzie za Ciebie wykłócał gdyby była taka konieczność

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Asiu, dziękuję Ci, kochana, wreszcie ktoś moją nieomylność dostrzegł!
    A pewnie, że wiem, że bardzo dobrze będzie.
    A jak mojego maleńkiego syneczka badali okulistycznie, to uciekłam na dwór, nie mogłam patrzeć...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  9. #229

    Domyślnie

    Franusia czeka wspaniałe życie. On sobie je wywalczył i w pełni zasłużył na sukces. Franio na prezydenta! [/list]
    "Śpieszmy się kochać ludzi - tak szybko odchodzą." (Ks. Jan Twardowski)

    Mój podróżniczo-przyrodniczy blog. Zapraszam.
    www.mysandyhome.wordpress.com

  10. #230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Aga

    a ja Ci wróżę kłopoty......za jakieś no 3 lata jak to Franek uda się do przedszkola.....kobieto toż on będzie rozrywany przez kobietki tam....ta bródka...te dołeczki.....

    no bo jak nie jesteś "uświadomiona" to narzeczonych się już ma w przedszkolu

  11. #231
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aneta s
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.958

    Domyślnie

    Aga adjęcia robią wrażenie Kochana jak Masz ochotę to sobie poklnij, pokrzycz, wyrzuc z siebie te złe emocje, to nic złego, wręcz przeciwnie Masz do tego prawo
    Te wizyty u okulisty muszą być koszmarem oby to si,e niebawem skończyło.
    Wiesz jak czytam o tych problemach z badaniami, skierowaniami i generalnie ze słuzbą zdrowia to mnie krew zalewa! Życzę Ci dużo cierpliwości i obys spotykała na swej drodze Ludzi, nie tylko urzędników, ktorzy pozbawieni sa zwykłej empatii, a jakże potrzebnej. Nie odpuszczaj NFZ, walcz o swoje! Wiem, że łatwo mówić ale Musisz im pokazać, że to oni sa dla Was a nie na odwrót Sciskam Was mocno, ucałuj stópki Krasnala od cioci

  12. #232
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Te zdjecia to dowod, dowod na prawdziwy cud!
    Cud wielkiej nieustepliwej wiernej ufnej matczynej milosci
    i cud wielkiego ducha i ogromnego apetytu na zycie naszego Frania
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  13. #233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Z tym dołeczkiem w brodzie, to Franek drugi Kirk Duglas, nieprawdaż?

    A dołeczek w policzku po mnie ma Ino ja teraz już w miejscu tego dołeczka mam wieeeeelką zmarszczkę Ot starość panie

    Paty, ja wierzę w to, że modlitwa i wiara czynią cuda. Naprawdę..

    Monka, takie historie, jak Wasza, dodają siły.

    Zawsze jestem przy badaniach Frania.
    W przypadku badania okulistycznego sama zawijam go w pieluchę tetrową, żeby unieruchomić mu łapki i trzymam jego głowę podczas badania.
    Wiem, że to dla jego dobra.. Ale serce pęka, gdy Franuś pod koniec badania jest tak słaby z płaczu, że ledwie wydaje z siebie głosik..
    Może uznacie to za dziwne, ze jestem obecna przy każdym badaniu, przy którym mogę być, ale uwierzcie mi, że w ciągu tych 3 miesięcy widziałam gorsze badania, widziałam jak wentylowano Frania bo robił się sino-szary, jak ratowano mu życie.. i to nie tak, że nie wierzę lekarzom.. Franus po prostu tyle już się nacierpiał, że wydaje mi się, że moja obecność mu pomaga.. Zaraz potem biorę go na ręce i staram się go uspokoić.
    Tak samo jest z rehabilitacją. Ćwiczenia są hardcorowe, ale mówię sobie, że to tylko rok, ze jak teraz się przyłożymy, to potem nie trzeba będzie już maluszka rehabilitować, a przynajmniej nie tak intensywnie, że ten rok to owa „złota godzina”, potem można będzie naprawiać tylko promile uszkodzeń.. W czasie ćwiczeń zawsze puszczam małemu w domu muzykę poważną, taki specjalny zestaw pt „Nauczanki”, gdy zasypia lecą „Uspokajanki” A po ćwiczeniach masaż Shantala Zastanawiam się ino kiedy mamie jakiś przystojny masażysta zrobi masaż … I w tym miejscu skończę..bo poniesie mnie fantazja zaraz

  14. #234
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Zbysiu, z tym mlekiem kozim, to faktycznie jeszcze nie ten etap Ale zapamiętam na przyszłość

    Asiu, i ja się tego trzymam, że co Depsia powie…
    A w którym tygodniu urodziły się Twoje dziewczynki?

    Mymyk, oj z tym Synagisem, to długa historia. Lista miała być klepnięta w sierpniu. Do dziś nie ma decyzji.. Franuś jest na liście, rozmawiałam z p konsultant ds. neonatologii (na jej oddziale leżał Franiu we Wrocławiu). Nie chcę czekać, nie wiem jak długo potrwa jeszcze proces decyzyjny a tu chodzi przeciez o jego zdrowie! Ceny w Polsce i w Niemczech są już porównywalne. Bardziej mi się opłaca kupowac w Polsce, bo znalazłam apteke i hurtownię farmaceutyczną, które nie policza marży. Dzięki tamu na 1 zastrzyku zaoszczędzimy jakieś 500-600 zł.
    Ja nie porównuję Frania. Zwariowałabym. Przecież on za chwilę kończy 4 miesiące.. Teraz czekam z utęsknieniem na pierwszy świadomy uśmiech.. Wiek Frania wyliczam jako wiek korygowany, a i tak teraz jeszcze trzeba odejmowac od niego pewnie z tydzień, dwa, bo przecież w terminie swojego urodzenia Franiu dopiero zszedł z CPAPu..
    Myślę, że we wtorek u pani neurolog dowiem się w jakim stanie jest Franuś.
    A co do płaczu – Franiu przez tak długi okres zaintubowania ciągle wydaje z siebie taki przytłumiony, lekko zachrypnięty głosik. Płacze jak mały kociaczek. Ale pewnikiem gardło niedługo sie całkiem zregeneruje i chłopak jeszcze pokaże ile ma pary w płucach
    Mymyk, napisz coś o swoim syneczku – ile go rehabilitowałaś, jak doganiał rówieśników itp.

  15. #235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Pigwa, Teska.. umarłam ze śmiechu

    Aneto S, ja nigdzie z Franiem nie chodzę na kase chorych. Terminy, które są możliwe, to przyszły rok! Miałam 2-3 miesiące bezczynnie czekać? To chore, wiem, ale co zrobić? Poza tym bałabym się chodzić z nim do przychodni ze względu na infekcje. Prywatnie umawiam się przynajmniej na godzinę. Przyjeżdżam, wchodzę i po sprawie. Oj, znacie tę rzeczywistość..

    Dziękuje Wam wszystkim za wpisy, wszystkie czytam uwaznie, nawet jeśli na któryś nie odpowiem. Ale Was tyyyyyyyyyle, kochani, a my z Frankiem sami W dodatku młodzież niepiśmienna
    Kochani jesteście

    A sposób ABSOLUTNIE szczególny pozdrawiam zasmarkane ciotki

    A teraz dwa zdjęcia z dzisiejszego poranka. Jak bart siostrę budził




  16. #236
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Cudowne zdjęcia. Dla takiego uśmiechu dzieci warto żyć. Franio chyba podobny do siostrzyczki?

    Agnes, kochana

    Nie porównuj absolutnie maluszka do 4-miesięcznych dzieci. Jeszcze nie teraz. Pamiętam, że mi neurolog mówił, że maluchy powinny dogonić rówieśników około 6 miesiąca życia. Nie dogoniły. Dopiero ok. 9, 10 miesiąca mogłam zacząć porównywać ich do dzieci urodzonych w tym terminie co moi. Te pierwsze kilka, nawet kilkanaście tygodni dzieci po prostu cały czas spały. Tego chyba potrzebowały najbardziej, przecież jeszcze powinny być w brzuchu. Za to kiedy już ruszyły, to poszło to bardzo szybko. Nie da się zresztą porównać ze sobą wcześniaka urodzonego w 30, 32 czy 34 tygodniu ciąży. Z tego co obserwowałam na oddziale przy moich (30 tygodniowych), to już dzieci w dwa tygodnie bardziej zaawansowanej ciąży radziły sobie o niebo lepiej i wychodziły ze szpitala duuuużo wcześniej. Tak więc nie patrz na dzieci sierpniowe, bo one idą swoją drogą. Franio jest bardzo dzielny i silny i za kilka miesięcy na pewno je dogoni.

  17. #237
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgnesK
    To zdjęcie dokładnie odzwierciedla tytuł tego wątku.
    Agnes, kciuki za Franusia nadal trzymam!
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  18. #238
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    Zobaczyć takie zdjęcie uśmiechniętych dzieciaków-bezcenne


    a tak nawiasem mówiąc Franuś już był waleczny jak waleczne serce-Mel Gibson,potem supermen, teraz Kirk Douglas -no,miłe panie która ma córkę w stosownym wieku-szykować posagi
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  19. #239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Absolunie cudowny widok ....uśmiechnięte buzie dzieciaków Jestem przekonana ,że kiedy patrzysz na to zdjęcie Agnes uśmiechasz się z czułością a miłość zalewa Ci oczy
    Widzę ,że Glizdeczka juz nie jest taka malutka ...... śliczna dziewczynka Wam urosła przez te kilka latek

    Trzymam kciuki za Dzielnego Franusia i nadal wspieram modlitwą
    Czekam na dalsze wieści z frontu ...oczywiście dobre wieści

  20. #240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Agaaaa... Franuś rozwala mnie kompletnie, przesłodki jest razem ze wszystkimi dołeczkami!

    I zawsze trzeba się trzymać tego, że będzie dobrze.
    Będzie bardzo dobrze, a dziewczyny piszczeć będą na sam widok...
    No mówię Ci.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

Strona 12 z 769

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony