dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 719 z 769
Pokaż wyniki od 14.361 do 14.380 z 15365
  1. #14361
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał markoto Zobacz post
    Sprytnie z ta kaparka Jednak do dzieci to trzeba mieć indywidualne podejście, nie ma jednej recepty na wszystkich
    Świetny pomysł.

    U nas były żołnierzyki, to znaczy koreczki z kanapki , które maszerowały do ust .

    pozdrawiam

  2. #14362
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    U nas samoloty wlatywały do hangaru.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  3. #14363
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgnesK Zobacz post
    Ciężko mi to ocenić.
    O co chodzi ze zniesioną sensoryką?
    Poczekaj, muszę pomyśleć, a ostatnio tak biegam, ze ledwo tchu mogę złapać. Przelecę przez wątki i gnam dalej. Jak znajdę chwilę wytchnienia, to pomyśle i napisze

  4. #14364
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Nie było mnie tu chwilkę, bo musiałam sobie poukładać w głowie kilka spraw. Poukładałam, przychodzę więc, by o nich napisać. Oględnie dość, bo nie mam zamiaru ani schodzić do poziomu, który dla mnie jest dość egzotyczny, ani też kontynuować dyskusji. Bardzo proszę więc osoby, które nie za bardzo będą wiedziały, o co chodzi (nic nie tracicie) o nie pisanie do mnie maili z prośbą o wyjaśnienie, co się stało itd. Z nikim o niczym pisać nie będę ani niczego wyjaśniać. Tu tym bardziej tego nie zrobię – ten wątek jest dla nas absolutnie wyjątkowy. Jest w nim dużo pozytywnej energii i autentycznej troski o Franulę. I tak ma zostać.
    Kiedyś napisaliście mi tu, że gdy ktoś szkodzi Franiowi czy szkaluje dobre imię naszej rodziny, powinniśmy się bronić. Początkowo cała sprawa strasznie mnie przybiła, chciałam stąd odejść. Dzięki wsparciu fantastycznych ludzi jakoś pozbierałam się do qpy i postanowiliśmy działać. Bo mieliście rację, pisząc swojego czasu o bronieniu się. Odejście zaś byłoby przyznaniem się do winy i dałoby przyzwolenie na dalsze działania krzywdzące nas.
    Nikt nie będzie nam mówił jak, komu i czy w ogóle możemy pomagać, w co możemy się angażować a w co nie. Robimy to, bo mamy taką ochotę i potrzebę – mamy świadomość jak wielki jest nasz dług wdzięczności za Frania i staramy się go spłacać jak tylko możemy. Nie łamiemy prawa i nie krzywdzimy nikogo. O czerpaniu zysków z tego nie wspomnę. Pieniądze na leczenie Frania zbieramy tylko w taki sposób, jaki pozwala na to prawo i regulamin Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, której podopiecznym jest Franio. Po konsultacji z osobami zajmującymi się tego typu sprawami postanowiliśmy, że jeśli nadal będą podejmowane działania mające na celu zaszkodzenie naszej rodzinie i Franiowi, sprawę zgłosimy na policję.
    I na tym kończę temat.

  5. #14365
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Wracając zaś do zasadniczego tematu tego wątku - Frania, poniżej obiecane zdjęcia z dzisiejszego wypadu na lodowisko

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	40,6 KB
ID:	218864Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	30.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	218865Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	218866

  6. #14366
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Wow, przepięknie Dzielny , cudny chłopak

    Bardzo chciałabym, żeby do tego wątku wróciła siła i radość z postępów i osobowości Frania.
    To naprawdę jest nie tylko Wasza siła, ale też pozytywny kop do życia i różnych zmagań dla czytaczy - nawet tych mniej aktywnych
    A jakieś popierdółki i wątrobowe zalegania otoczenia.. Chyba najlepszym wyjściem jest "ignore" -
    chociaż to pewnie łatwiej powiedzieć niż wykonać..

    Moc jest z Wami i niech tak zostanie
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  7. #14367
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Z obecności krzesła na zdjęciu wnioskuje, że jedna z cioć nie odrobiła lekcji łyżwiarskich na czas
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  8. #14368
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Prababka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.720

    Domyślnie

    Ala,ale...ZochnoToż to krzesełko dla mnie-przypnę łyżwy i Franio mnie będzie może za jakiś rok ,pchał))Zuch i jeszcze ma jedyneczki,wszystkie))

  9. #14369
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Zochno, pewnych rzeczy nie da się i nie można ignorować.

    A ciotka Ewa...fakt, wstyd po prostu, nie nauczyła się
    Radek będzie przyjeżdżał na lodowisko
    45 minut jazdy!!!
    Dziś Franio uczył się upadać i miał z tego kosmiczną frajdę

  10. #14370
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Prababko, jak obrobię wszystkie zdjęcia z lodowiska zobaczysz więcej
    A na krzesełeczko serdecznie zapraszamy

  11. #14371
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    No przecież Prababko

    Prababko, to ja liczę, że posuniesz się lekko (znaczy na krześle ) i ja też przysiądę,
    bo ostatni raz łyżwy -dzieści lat temu na nogach miałam.

    A jaki strój profesjonalny
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  12. #14372
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Prababka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.720

    Domyślnie

    Posunę się,posunęI nie powiem(czy ja to jeszcze mogę pamiętać),kiedy ja miałam łyzwy na nogachA z krzsełka jest jeszcze jedna korzyść-nie widać Frania łyżew ,bo ja cierpnę...

  13. #14373
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Prababko, jak nie widać jak widać???

    I jeszcze - odebrałam dziś rediagnozę (jest w całości na blogu) - Franio osiągnął wszystkie umiejętności zakłądane w marcu 2012 r! W dwóch obszarach przekroczył założenia To jest najlepszy kop do działania.

    W przedszkolu zaś dziewczyny Frania, tzn nauczycielki wspierające zrobiły dziś z dziećmi zajęcia o aparatach słuchowych i uczyły dzieci migać 'stary niedźwiedź'

  14. #14374
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Prababka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.720

    Domyślnie

    Wygląda na to ,że paniom sie chce chciećNie zapeszmy(a na krzesełku będę tyłem,no,żeby nie widzieć)A kiedy Ty wreszcie uwierzysz w Swoje dziecko?????

  15. #14375
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    W przedszkolu moich dziewczyn dzieci uczyły się migać. Najpierw dlatego, że druga wychowawczyni Magdy umie migać i zaczęła uczyć dzieci, a rok później, kiedy już nie miała zajęć w ich grupie, na wyraźną prośbę rodziców przychodziła specjalnie, żeby takie zajęcia prowadzić. Dzieci nauczyły się jakiejś piosenki, modlitwy, wierszyka, nazw zwierząt, członków rodziny, zwrotów typu: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, do widzenia i literowania. Ta pani nie uczyła grupy Małgosi, ale znów na prośbę rodziców zaczęła przychodzić do nich na zajęcia. Nauczyli się tyle samo. Większość dzieci zapomniała, część pamięta, moje używają literowania - nauczyły też mnie i teraz czasem korzystamy, kiedy nie można rozmawiać głośno.
    Nauka migania ponoć sprawia, że jednocześnie pracują ośrodki mowy i ruchu w mózgu, dzięki czemu usprawnia się jego praca. Takoż dzieci słyszące też odniosą z tego korzyść, nawet, jeżeli nie będą używały do porozumiewania się z osobami niesłyszącymi.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  16. #14376
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    swojaczka

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1.569

    Domyślnie

    Łyżwiarz cudny, brawoooo Ja umiałam kiedyś na wrotkach,a łyżew na nogach nigdy nie miałam.
    Zdjęcia z przytulasem misiem bardzo wzruszające. Dobrym aniołom Was polecam

  17. #14377
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Podobną opinię słyszałam wczoraj w audycji radiowej - równoległy wysiłek fizyczny (miganie) i intelektualny (komunikacja) wymaga
    jednoczesnej pracy obu półkul mózgowych. Co z kolei sprawia, że wyniki "wysiłku intelektualnego" są dużo lepsze niż przy rozdzielnej pracy mózgu.
    Stąd np przy omawianiu czy przemyśliwaniu jakiegoś trudnego problemu ludzie maja tendencję do mocnej gestykulacji, chodzenia itd..- organizm atawistycznie aktywuje obie półkule.
    Polecano np siedzenie na piłce podczas wysiłku intelektualnego (np przy uczeniu się) - angażowanie mięśni do utrzymania równowagi pobudza lepszy potencjał intelektualny.
    I ja to zrozumiałam, pomimo,że siedziałam podczas słuchania bez ruchu w samochodzie
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  18. #14378
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Swojaczko, dziękuję

    Agduś, wsio zgadza się w 100%. Franek np sylabę 'ko' zaczął mówić dopiero, gdy nauczył sie znaku 'koniec'

    Natomist sama nauka migowego jest b męcząca, tudzież koncentracja. DZiś tłumaczyła nam to babeczka prowadząca zajęcia. NIe ma opcji odpoczynku rozprężenia, dlatego też dzieci nie(do)słyszące, które w szkole mają lekcje prowadzone w migowym są tak bardzo zmęczone.
    Mi pod koniec zajęć koncentracja siada na maxa. 1 zajęcia trwają 2 h 15 min.

  19. #14379
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Kurka, Zochno, kurcze, musze o tym poczytać sobie.
    Pewnie z tych powodów, o których piszesz Ty i Agduś, nikt dziś nie zabrania osobom nie(do)słyszącym migania i dlatego też wprowadza się Makaton dla dzieciaków z niepełnosprawnością sprzężoną.

  20. #14380
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

Strona 719 z 769

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony