dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 57
  1. #1

    Domyślnie "ni mom chęci do roboty"

    Terminy mnie gonią ,zaległości rosną a mi taaaaak się nie chce , muszę zebrać doopę w troki i jakoś się wziąć ale nawet niedobór kasy mnie nie motywuje
    Macie tak czasem ?
    A może cudowne sposoby macie?
    bo lekarstwa na to chyba nie ma
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    ...
    ani raaaano, ni wieecooooreeeeemm...!!!!
    ...

    (trza se lufe machnąć i chandra przechodzi jak renkom odjoł)
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3

    Domyślnie

    ani raaaano, ni wieecooooreeeeemm...!!!!
    właśnie o tym mówię , właśnie o tym

    a chandry nie mam , ani dołka, ani depresji (nawet jesiennej )radosna jestem jak skowronek
    tylko mi się nie chce zabrać się za właściwą robotę , wyszukuję sobie milion zajęć zastępczych ,żeby tylko nie musieć pracować
    "baniaczek " mógłby tylko pogłębić mój stan
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    Ja mam, ja ja, ja chce powiedzieć.

    Pamiętam poprawki pracy mgr – koszmar jakiś. Roboty na kwadrans, za chwilę się koszmar miał skończyć – jeden malutki kwadransik, nanieść poprawki i odesłać ale brrrrrrrrrr rzygać mi się chciało na samą myśl. Tak matuś, jest jeden sposób na to. Trzeba to zrobić i koniec. Trzeba to zrobić bo:

    a) będzie zrobione i nie będzie się miało tego parszywego uczucia niezrobienia
    b) dla samej lekkości świadomościowej

    gudlak

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Kurcze mi też się cholernie nie chce. Nawet mam takie motto:
    "Boże spraw aby mi się tak chciało jak mi sie nie chce"
    Ale ma jedną radę.
    Miałam kiedyś szkolenie z efektywnego zarządzania czasem i tam dostałam taką radę która w moim przypadku sie sprawdza.
    Jeśli masz listę rzeczy do zrobienia, wybierasz z niej tę która jest najbardziej upierdliwa i która spędza ci sen z oczu.
    Następnie przychodzisz rano do pracy i z góry uprzedzasz kolegów żeby ci nie przeszkadzali potrzebujesz godziny czasu. Nie zaczynasz od picia kawy, czytania email, rozmów z kolegami tylko siadasz i od razu zaczynasz to robić ( naprzykład pisać raport) wolno ci zrobić przerwę dopiero po godzinie.
    Jak to mówią najgorzej jest zacząć. Po godzinie jesteś już tak nakręcona że po krótkiej przerwie z radością zabierasz się do dalszej pracy. Jeśli zrobisz już tą jedną rzecz z listy to reszta wydaje sie już pestką, którą robisz z rozpędu ( koło południa jesteś odrobiona ) i zastanawiasz się co zrobić z tak pięknie rozpoczętym dniem.
    Ja w ten sposób uporałam się z zaległościami ( wstyd przyznać ) z dwóch lat wstecz.
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig
    Kurcze mi też się cholernie nie chce. Nawet mam takie motto:
    "Boże spraw aby mi się tak chciało jak mi sie nie chce"
    Ponieważ w innym topicu zwracają dużą uwagę na dokładność cytatów, to usciślam: to ma brzmieć "Boże spraw aby mi się chciało tak, jak mi się nie chce"
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    A wiesz kto to powiedział bo może cytuje kogoś kogo nie powinno się cytować
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig
    Jeśli masz listę rzeczy do zrobienia, wybierasz z niej tę która jest najbardziej upierdliwa i która spędza ci sen z oczu.
    Następnie przychodzisz rano do pracy i z góry uprzedzasz kolegów żeby ci nie przeszkadzali potrzebujesz godziny czasu. Nie zaczynasz od picia kawy, czytania email, rozmów z kolegami tylko siadasz i od razu zaczynasz to robić ( naprzykład pisać raport) wolno ci zrobić przerwę dopiero po godzinie. .
    Na mnie działa odwrotnie. Wybieram z listy rzecz najłatwiejszą, jak mi łatwo i od razu pójdzie, to sięgam po gorszą. Jakbym się od razu złapała za tę najgorszą, to pewnie bym się zniechęciła przed zaczęciem
    Tylko w ten sposób rzecz najgorsza czasem długo czeka - zawsze braknie na nią czasu

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    jo też ni mom..

    lista spraw do załatwienia wydłużyła sie tak, że spływa kaskadowo z biurka na dywan - a ja co sie biore do uczciwej roboty to kończę na FM

  10. #10

    Domyślnie

    nieco mi ulżyło że nie tylko ja mam lenia
    dziś walkę z leniem odpuściłam, zamiast pracować wyszłam z domu, bo robota patrzy na mnie z wyrzutem ,więc uciekłam od tych spojrzeń niech se nie myśli że coś wymusi
    Jutro (jutro to strasznie zapracowny dzień ) usiądę , spojrzę jej prosto w oczy i ...... i pewnie włączę forum
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    nie wiem czy to leń, ale z pewnością, z tego powodu, jestem w niebezpieczeństwie...

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    Zasady efektywności w/g PEP


    [quote]Zrób to teraz! I tylko jeden raz. Dzięki temu nie będziesz do tego wracać, zaoszczędzisz czas i zrealizujesz zadanie, które pozostając nie wykonane, utrudnia realizacje innych.

    Zrób to teraz! A mniej spraw będzie zaprzątało twój umysł. To pozwoli ci bardziej skoncentrować i szybciej pracować.

    Zrób to teraz! I rozwiąż swój problem, zanim urośnie. W ten sposób małe problemy nie będą przeradzać się w wielkie, których rozwiązanie wymaga dużo więcej czasu. Efektem tego będzie mniej sytuacji kryzysowych.

    Zrób to teraz! A nie będziesz tracić czasu na wyjaśnienie, dlaczego tego nie zrobiłeś. Tym samym unikniesz zakłóceń rytmu pracy i poprawisz jej jakość.

    Zrób to teraz! A nie będą niepokoić cię sprawy, które niezbyt lubisz. Jeśli odkładasz niemiłe czynności na później, nie przestajesz o nich myśleć. Twoja praca jest wtedy mniej efektywna, a ty się stresujesz.[quote]



    Tyle cytatu.
    Zauważyłam siebie prostą zależność; u mnie lenistwo jest pochodną bałaganu Jeśli wiem gdzie szukac jakiegoś dokumentu,bo jest porządnie skatalogowany to nie ma problemu,nie odwlekam robię co trzeba.


    ale ...jeśli trzeba najpierw coś znaleść żeby wykonać dalsze kroki, to mogę sobie zaśpiewać...." to czekanie nie ma granic ".....

    Czasem jak mi się bardzo nie chce to usiłuję sobie przypomnieć jedną z w/w zasad,zwykle pamiętam tylko "zrób to teraz"

    Jak uda mi się zmobilizować to wprawia mnie to w dobry nastrój
    a jak nie -to zawsze jest Forum :
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    a mnie dzieki odkładaniu na później... wiele spraw rozwiazało się samych, bez mojego wysiłku!
    A i jeszcze jedno zauwazyłem: jak długo do jakiejś sprawy nie podchodzę (ze strachu, ze za trudna) to potem się okazuje, że... pół godziny i zrobione ekstra! I idę wtedy rozluźniony na piwo.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    [quote="galka"]Zasady efektywności w/g PEP


    Zrób to teraz! I tylko jeden raz. Dzięki temu nie będziesz do tego wracać, zaoszczędzisz czas i zrealizujesz zadanie, które pozostając nie wykonane, utrudnia realizacje innych.
    to chyba jakieś korporacyjne zasady. Zrób teraz, to za chwilę ci dowalą więcej.
    A jak nie teraz, to ciągle można mówić ile ma się jeszcze do zrobienia i oganiać się od dodatkowych prac

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    a mnie dzieki odkładaniu na później... wiele spraw rozwiazało się samych, bez mojego wysiłku!
    A i jeszcze jedno zauwazyłem: jak długo do jakiejś sprawy nie podchodzę (ze strachu, ze za trudna) to potem się okazuje, że... pół godziny i zrobione ekstra! I idę wtedy rozluźniony na piwo.
    a ja Stasiu jeszcze inaczej.
    Jak mnie zaczyna przytłaczać to se gadam tak
    Cytat
    "Czy ja komu zrobiłem co złego?"
    Czy ja komu zabiłem ojca-matkę?
    Pierolę.."
    koniec cytatu
    No i od razu lepiej i mam gdzieś niektóre ważno-mniej ważno-nieważne
    I już.
    Moja recepta.
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  16. #16

    Domyślnie

    To i ja się dopiszę.
    Od jakiegoś miesiaca mam takiego lenia, że az przed samą sobą mi wstyd a co dopiero przed ludzmi
    A jeszcze w ten weekend jadę służbowo na targi a w poniedziałek z powrotem do pracy

    Za radą kolegi Retrofooda z chęcią walnęłabym przed i po pracy ale niestety cały dzień za kierownicą jestem
    Byle do wiosny, moze się poprawi.
    http://nasza-klasa.pl/profile/8917382
    zapraszam wszystkich forumowiczów

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie



    Widzę, że tu mówią o moich problemach

    Nie wiem tylko skąd wiedzieli

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    a mnie dzieki odkładaniu na później... wiele spraw rozwiazało się samych, bez mojego wysiłku!
    A i jeszcze jedno zauwazyłem: jak długo do jakiejś sprawy nie podchodzę (ze strachu, ze za trudna) to potem się okazuje, że... pół godziny i zrobione ekstra! I idę wtedy rozluźniony na piwo.
    i mi się jeszcze przypomniało co ważnego i niezauważalnego dla wszystkich.
    Bo ja i Stasiu - to już mamy kilka lat więcej - i priorytety się potrafią zmienić.
    Prawda Retro?????????

    PS:
    spróbuj zaprzeczyć........
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek
    i mi się jeszcze przypomniało co ważnego i niezauważalnego dla wszystkich.
    Bo ja i Stasiu - to już mamy kilka lat więcej - i priorytety się potrafią zmienić.
    Prawda Retro?????????

    PS:
    spróbuj zaprzeczyć........
    nie mogę
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Matka!
    No i jak dzisiaj?? Jesteś już tutaj?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony