dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacek76

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2

    Domyślnie jak zaizolować belkę w kominku

    Witam użytkowników forum. Buduję pieerwszy w życiu kominek i nie chcę nic sknocić -i stąd mój pierwszy post.
    W jednym z marketów kupiłem gotową obudowę "Donau"
    Wątpliwości mam co do odległości drewnianej belki od wkładu, bo w instrukcji do wkładu wymagają odległości minimum 16 cm od elementów palnych a w tej obudowie po złożeniu wypada mniej niz 10 cm.
    Czym to zaizolować żeby się belka nie spaliła?
    Znajomy doradził mi żeby przykręcić do belki jakieś płyty krzemianowo-wapniowe.
    Co wy na to???

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    No to jak nie chcesz nic sknocić to zrób zgodnie z instrukcją, czyli minimum 16cm. Można się pokusić o płytę G-K czerwoną, ale to tylko półśrodek.

  3. #3

    Domyślnie

    Pomiedzy gora wkladu a belka czy tez obudowa, powinienes miec szczeline ok 3cm przez ktore wplywa powietrze chlodzace kominek.
    Juz ten sam ciag powietrza dosyc chlodzi belke.
    Mozesz tez od dolu belki dac plyte krzemianowa (silca czy jak jej tam).

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacek76

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    No to jak nie chcesz nic sknocić to zrób zgodnie z instrukcją, czyli minimum 16cm. Można się pokusić o płytę G-K czerwoną, ale to tylko półśrodek.
    No właśnie tu jest problem bo obudowa jest tak zrobiona, że żeby zachować te 16 cm to musiałbym cofnąć wkład a wtedy powstaje brzydka dziura i wkład wystaje z tyłu za obudowę. Wolałbym to jednak zaizolować - tylko jak to zrobić żeby drewniana belka była bezpieczna?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Podwójna izolacja od wewnątrz plus przewietrzenie oraz zasada:
    - belka drewniana "nie widzi" szyby wkładu
    Znaczy to tyle, że jak przyłożysz do szyby w dowolnym miejscu linię prostą (poziomica, linijka, przymiar) to nie da się nią dotknąć elementu drewnianego, bo przeszkadzać będzie w tym element między wkładem a belką właśnie.
    To może na pierwszy rzut oka wydawać się niemożliwe lub dziwne, ale w dobrze zrobionym kominku to żaden problem wykonawczy. Oczywiście w całym "pozostałym" kominkowym świecie. U nas w kraju bywa różnie...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony