dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Czy można samemu częściowo zrobić przyłącze gazu..?

    Mam pytanie, jak w tytule... Na wiosnę będę miał robiony gazociąg w drodze, mam już tez projekt przyłącza i wszystko jest git, tylko zacząłem teraz brukować teren wokół domu i żal mi sie zrobiło, że na wiosnę będę musiał tam gdzie będzie szła rura demolować zrobiona pracę... Z brukowaniem nie mogę czekac do wiosny, pomyślałem więc sobie, że położe rurę gazową pod miejscami gdzie będę brukował... I tu mam pytanie, czy mogę to sam zrobić..? Bo byłem w kilku hurtowniach i rury gazowej żółtej 40/3,7 mm tam nie uświadczysz... Powiedziano mi też, że taka rurę to tylko wykonawcy gazowni mają... Czy faktycznie tak jest..? Czy mozna zatem kupoić taką rurę..? Czy późniejszy wykonawca przyłącza nie będzie robił problemów..? Na jakiej głębokosci kładzie się rurę, bo nie mam tego w projekcie..? Czy nad rurą ma iść taśma, jesli tak to jaka i jak..?

  2. #2

    Domyślnie Re: Czy można samemu częściowo zrobić przyłącze gazu..?

    Cytat Napisał revalidon
    Mam pytanie, jak w tytule... Na wiosnę będę miał robiony gazociąg w drodze, mam już tez projekt przyłącza i wszystko jest git, tylko zacząłem teraz brukować teren wokół domu i żal mi sie zrobiło, że na wiosnę będę musiał tam gdzie będzie szła rura demolować zrobiona pracę... Z brukowaniem nie mogę czekac do wiosny, pomyślałem więc sobie, że położe rurę gazową pod miejscami gdzie będę brukował... I tu mam pytanie, czy mogę to sam zrobić..? Bo byłem w kilku hurtowniach i rury gazowej żółtej 40/3,7 mm tam nie uświadczysz... Powiedziano mi też, że taka rurę to tylko wykonawcy gazowni mają... Czy faktycznie tak jest..? Czy mozna zatem kupoić taką rurę..? Czy późniejszy wykonawca przyłącza nie będzie robił problemów..? Na jakiej głębokosci kładzie się rurę, bo nie mam tego w projekcie..? Czy nad rurą ma iść taśma, jesli tak to jaka i jak..?
    Musi być w projekcie głębokośc , oprócz taśmy ma być przewód.

    Najlepiej teraz załatw z wykonawcą wykonanie tego co jest w projekcie wraz ze skrzynka na licznik gazu (ewent. reduktor) chyba że gazownia zgodziła ci się na montaż licznika na domu, to "po ptokach".
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dlaczego wykonawca przyłączu nie może położyć rury ? Na wiosnę zrobi dalszą część prac.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie zdążę nikogo znaleźć do tego czasu... Muszę najpóźniej do poniedziałku położyć rurę...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Do poniedziałku w dobie kryzysu .
    Rurę powinien widzieć geodeta !
    Są taśmy żółe, z wtopionym paskiem alu.
    Głębokość 90 do 100 cm
    10 cm piasku pod i nad rurą.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Nie zdążę nikogo znaleźć do tego czasu... Muszę najpóźniej do poniedziałku położyć rurę...
    Syzyfowa robota , nikt ci po tym nie odbierze , chyba że potem odkopiesz do sprawdzenia ciśnienia ( zasady sprawdzenia inst.gazowej, powinieneś mieć to w projekcie)
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  7. #7

    Domyślnie Re: Czy można samemu częściowo zrobić przyłącze gazu..?

    Cytat Napisał revalidon
    Mam pytanie, jak w tytule... Na wiosnę będę miał robiony gazociąg w drodze, mam już tez projekt przyłącza i wszystko jest git, tylko zacząłem teraz brukować teren wokół domu i żal mi sie zrobiło, że na wiosnę będę musiał tam gdzie będzie szła rura demolować zrobiona pracę... Z brukowaniem nie mogę czekac do wiosny, pomyślałem więc sobie, że położe rurę gazową pod miejscami gdzie będę brukował... I tu mam pytanie, czy mogę to sam zrobić..? Bo byłem w kilku hurtowniach i rury gazowej żółtej 40/3,7 mm tam nie uświadczysz... Powiedziano mi też, że taka rurę to tylko wykonawcy gazowni mają... Czy faktycznie tak jest..? Czy mozna zatem kupoić taką rurę..? Czy późniejszy wykonawca przyłącza nie będzie robił problemów..? Na jakiej głębokosci kładzie się rurę, bo nie mam tego w projekcie..? Czy nad rurą ma iść taśma, jesli tak to jaka i jak..?
    Ja robiłem podobnie. Sam sobie wykopałem. Poszedłem do gazownik i pytam co i jak. Powiedzieli, że ich policznikowe nie interesuje (skrzynka w ogrodzeniu). Powiedzieli, żeby wykopać na ok 1m, zasypać piaskiem, 20 cm nad rura dać taśmę ostrzegawczą (może byc ze wstawka aluminiową).
    Pytam czy przyjadą to obejrzeć-odp a po co? Geodeta poxniej naniósł wszystko na mapy i zaniosłemk im kopie mapy.

    Projekt robiłem we własnym zakresie.

    Co do zakupu rury mogłem kupic w sklepie jaką chciałem.

    Idź, popytaj i bedziesz wszystko wiedział.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a jak macie wprowadzony gaz do budynku? tzn na jakiej glebokosci?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał brachol
    a jak macie wprowadzony gaz do budynku? tzn na jakiej glebokosci?
    Mniej więcej tak jak w wykopie 0,8-1m. Na ścianie ukryte w styropianie.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Cytat Napisał revalidon
    Nie zdążę nikogo znaleźć do tego czasu... Muszę najpóźniej do poniedziałku położyć rurę...
    Syzyfowa robota , nikt ci po tym nie odbierze , chyba że potem odkopiesz do sprawdzenia ciśnienia ( zasady sprawdzenia inst.gazowej, powinieneś mieć to w projekcie)
    A kto odbiera..? Rozumiem, że wykonawca, który bedzie robił przyłącze, i ma odpowiednie kwalifikacje wystawia protokół odbioru i po sprawie...

    Do próby cisnieniowej potrzebna jest odkopana rura..?? A jak robią gazociąg dł. np. 3 kilometrów, to całe 3 kilometry jest odkopane żeby zrobić próbe cisnieniową..???!!!! Pójdę dalej... jak Ruscy zrobią NordStream to bedą robić grodzie na całej długości gazociągu, żeby zrobić próbę ciśnieniową???!!! Chłopie, z Twoimi wymaganiami to puścisz Ruskich z torbami !!!!!!!!!!!!!

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    A jak próba wyjdzie negatywnie to co ?


    Odcinek do sprawdzenia opłaca się mieć dostępny.
    Ty jesteś z tych co to " 100 na 100"

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew100
    A jak próba wyjdzie negatywnie to co ?


    Odcinek do sprawdzenia opłaca się mieć dostępny.
    Ty jesteś z tych co to " 100 na 100"
    Mozna rurę sprawdzić przed położeniem... A od zasypania się rury przecież nie uszkodzi...

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    A kto będzie robił tę próbę ?
    Kto ją póź niej uzna za prawdę ?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew100
    A kto będzie robił tę próbę ?
    Kto ją póź niej uzna za prawdę ?
    Sorry, ale nie rozumiem... Wykonawca zrobi próbę szczelności i jak będzie ok, to co ma uznawać za prawdę czy nieprawdę...??

    No chyba, że myślisz o podejściu filozoficznym... Czy sczelna rura w swej szczelności może być nieszczelna....

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Czyli masz wykonawcę ?















    Formalny wykonawca to ten co podbija pieczątkę.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Do próby cisnieniowej potrzebna jest odkopana rura..??
    Nie musi być cały przewód odkopany. Tylko ewentualne łączenia (zgrzewy doczołowe, albo elektrooporowe), armatura (np. zasuwa itp.).

    Przed zasypaniem dobrze byłoby jednak, żeby przyszły wykonawca chociaż rzucił na to okiem, skoro ma następnie to autoryzować. Nie zapomnij wykonać dokumentacji fotograficznej. Tak na wszelki wypadek.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał czajnik
    Cytat Napisał revalidon
    Do próby cisnieniowej potrzebna jest odkopana rura..??
    Nie musi być cały przewód odkopany. Tylko ewentualne łączenia (zgrzewy doczołowe, albo elektrooporowe), armatura (np. zasuwa itp.).

    Przed zasypaniem dobrze byłoby jednak, żeby przyszły wykonawca chociaż rzucił na to okiem, skoro ma następnie to autoryzować. Nie zapomnij wykonać dokumentacji fotograficznej. Tak na wszelki wypadek.
    O !! Dzieki, to jest myśl !!!

  18. #18

    Domyślnie

    Sory nie czuję problemu
    Pod kostką przebiją się kretem
    Wyjmą najwyżej kilka sztuk
    Jak nam robili to przebijali się pod kostką sąsiada ponad 60m (pod czujnym okiem i wałkiem sąsiadki) i nie było problemu
    (jakby był to nie-daj Boże APOKALIPSA przy tym to pikuś)
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  19. #19

    Domyślnie

    Oczywiście, że można robić przewiert (kret - jak to ładnie ująłeś). Jednakże, o ile zrozumiałem autora pytania, chodzi o to, żeby położyć rurę przed ostatecznym urządzeniem terenu. Tak, żeby nie trzeba było wyjmować tych kilku wspomnianych kostek (w mojej opinii kilkunastu, a czasem kilkudziesięciu lub kilkuset).

    Chyba nie masz nic przeciwko temu? Uwierz mi - to nic nie szkodzi, że nie czujesz problemu.

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar hojnorek
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Św. Katarzyna
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    podbijam z pytaniem - czy to tylko wrocławski absurd??

    instalacją zaprojektował gość z uprawnieniami - zapłaciłem
    wykonał gość z uprawnieniami - też słono sobie policzył.
    poszedłem do gazowni podpisać umowę i chcę ode mnie oświadczenie kierownika robót że prace były wykonywane zgodnie z projektem. oczywiście kierownik budowy domu nie ma uprawnień gazowych, więc znów trzeba bulić - czy w inny rejonach też tak jest??
    dziennik:
    I. Stan Surowy Zamknięty[x]
    III.1 Poddasze [x]
    III.2 Wykończenie [ ]

    komentarze

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony