dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 98
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1949
  1. #1001
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Sylwku!
    O brzozach ściągających pioruny też słyszałam, ale myślę, że jest to bardziej zabobon, niż udowodniona naukowo teza.
    Moje brzozy są na razie malutkie i bardzo życzyłabym sobie doczekać 20 lat, aż staną się dużymi drzewami.
    Taką optymistką nie jestem.
    Poza tym niedaleko nas stoi zdecydowanie wyższy punkt niż jakiekolwiek drzewo.
    Jest to maszt telefonii komórkowej.
    Więc raczej się nie boję, że piorun wybierze sobie akurat którąś z moich malutkich brzózek.
    Ale dzięki za troskę.

    Iza!
    Sipatkowo brzmi tak spokojnie.
    Jeśli masz w pobliżu Piorunów - jesteś całkowicie bezpieczna.
    Pozdrawiam Cię.

  2. #1002
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pathi555

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    1

    Domyślnie Dom z7 z większym kątem dachu

    Witam
    Gratuluję domku, swojego wymarzonego zakątka i pozdrawiam serdecznie. Przypadł nam bardzo ten projekt do gustu, ale rozważamy większy kąt nachylenia dachu. Z tego co pamiętam z dziennika to Państwa znajomi budowali ten projekt właśnie z takimi zmianami. Czy wtedy dom był powiększany czy to taki sam metraż, i gdzie są schody ulokowane? Proszę o odpowiedź, bo nie umiem znaleźć takiej adaptacji z większym kątem dachu. A może Ci znajomi również prowadzili dziennik budowy?

  3. #1003
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał pathi555 Zobacz post
    Witam
    Gratuluję domku, swojego wymarzonego zakątka i pozdrawiam serdecznie. Przypadł nam bardzo ten projekt do gustu, ale rozważamy większy kąt nachylenia dachu. Z tego co pamiętam z dziennika to Państwa znajomi budowali ten projekt właśnie z takimi zmianami. Czy wtedy dom był powiększany czy to taki sam metraż, i gdzie są schody ulokowane? Proszę o odpowiedź, bo nie umiem znaleźć takiej adaptacji z większym kątem dachu. A może Ci znajomi również prowadzili dziennik budowy?
    Witam serdecznie!
    Nasi znajomi nie prowadzą dziennika budowy.
    Ich dom jest powiększony, z tego co pamiętam, mniej więcej o 1 metr.
    Ponieważ oni będą mieć piec kaflowy na jednej ze ścian salonu, schody umieścili na tej ściance, gdzie w projekcie jest kominek (wzdłuż tej ściany, idą one w górę w stronę środka domku).
    I jest to rzeczywiście bardzo trafione rozwiązanie.
    Byliśmy i widzieliśmy.
    Pozdrawiamy serdecznie i życzymy sukcesów w budowaniu.

  4. #1004
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    superkordek

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    łódz
    Kod pocztowy
    93-106
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wi tam mam tego typu pytanie czy pod ściany działowe robiliście państwo pogłębienie lub zbrojenie . Jestem przed wylewaniem płyty fundamentowej ,z góry dziękuje za odpowiedz ...pozdrawiam

  5. #1005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał superkordek Zobacz post
    Wi tam mam tego typu pytanie czy pod ściany działowe robiliście państwo pogłębienie lub zbrojenie . Jestem przed wylewaniem płyty fundamentowej ,z góry dziękuje za odpowiedz ...pozdrawiam
    Witam serdecznie!
    W naszym domku pod ściany działowe nie było robione żadne wgłębienie ani zbrojenie.
    Bloczki były ustawiane bezpośrednio na chudziaku.
    Pozdrawiam.

  6. #1006
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    No, no Iwonka widać wzięło nas dzisiaj na to samo ...roslinki tak szybko niektóre przekwitają, ,ze szkoda ich nie uwiecznić...Twoje irysy maja juz piekne pąki a moje mają dopiero z 20cm wysokosci..różnica strefy klimatycznej...Masz bardzo ładne juki, jak zakwitną to dopiero będzie....

  7. #1007
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    No patrzę i patrze ...piękne lewkonie a ja dopiero wysiałam je w niedzielę....zobaczymy co z nich wyrosnie a tulipany - piekne u nas już nie ma, tylko kikuty sterczą i ładują cebulki.....

  8. #1008
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek Zobacz post
    No, no Iwonka widać wzięło nas dzisiaj na to samo ...roslinki tak szybko niektóre przekwitają, ,ze szkoda ich nie uwiecznić...Twoje irysy maja juz piekne pąki a moje mają dopiero z 20cm wysokosci..różnica strefy klimatycznej...Masz bardzo ładne juki, jak zakwitną to dopiero będzie....
    Ninko!
    Juki już zaczynają kwitnąć.
    Niebawem zrobię zdjęcie i pokażę, jak pięknie wyrastają z nich smukłe łodyżki.
    Ach, jak to cieszy..

  9. #1009
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek Zobacz post
    No patrzę i patrze ...piękne lewkonie a ja dopiero wysiałam je w niedzielę....zobaczymy co z nich wyrosnie a tulipany - piekne u nas już nie ma, tylko kikuty sterczą i ładują cebulki.....
    Te moje tulipany też już pozostawiły po sobie tylko kikuty.
    Zdjęcie jest gdzieś sprzed tygodnia.
    Jaka szkoda, bo były naprawdę urocze.

  10. #1010
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar makowa_panienka
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    1.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wspaniały, przytulny domek! Gratuluję! A działka i okolica fantastyczna! No i słodkie towarzystwo tam mieszka, dość liczne zresztą. U nas tylko jedno futro - póki co My też zastanawialiśmy się nad tym projektem, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na Z8 i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to budowa zacznie się w sierpniu.
    Pozdrawiam!
    MIESZKAMY OD 28.05.2016 ...będzie trochę po angielsku...

    Z8 dziennik budowy makowej_panienki

    Z8 komentarze do makowej_panienki

  11. #1011
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał makowa_panienka Zobacz post
    Wspaniały, przytulny domek! Gratuluję! A działka i okolica fantastyczna! No i słodkie towarzystwo tam mieszka, dość liczne zresztą. U nas tylko jedno futro - póki co My też zastanawialiśmy się nad tym projektem, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na Z8 i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to budowa zacznie się w sierpniu.
    Pozdrawiam!
    Witaj Makowa Panienko w Bukowej Chatce!
    Gratuluję wyboru projektu, Z8 też bardzo mi się podoba, zresztą jest prawie bliźniaczy do Z7 tylko ma większą powierzchnię.
    "Nasze" futrzaki zadomowiły się u nas przypadkowo, ale odkąd przychodzą do nas jak na stołówkę - nie mamy serca ich nie nakarmić i traktujemy je prawie jak swoje własne.
    Trzymam kciuki za szybką realizację Waszych budowlanych marzeń.
    Pozdrawiam!

  12. #1012
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar makowa_panienka
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    1.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za miłe słowa Naprawdę, wspaniały dom i okolica, nie mogę się napatrzeć na fotki z tęczą, mgłą na polach, futerkowych gości, imponujących roślin w ogrodzie. Bo Wasz do dom nie tylko dom jako budynek, tylko prawdziwy DOM i to się czuje oglądając zdjęcia. Na pewno będę zaglądać często!
    MIESZKAMY OD 28.05.2016 ...będzie trochę po angielsku...

    Z8 dziennik budowy makowej_panienki

    Z8 komentarze do makowej_panienki

  13. #1013
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał makowa_panienka Zobacz post
    Dziękuję za miłe słowa Naprawdę, wspaniały dom i okolica, nie mogę się napatrzeć na fotki z tęczą, mgłą na polach, futerkowych gości, imponujących roślin w ogrodzie. Bo Wasz do dom nie tylko dom jako budynek, tylko prawdziwy DOM i to się czuje oglądając zdjęcia. Na pewno będę zaglądać często!
    Dziękuję Ci za tyle ciepła i serdeczności.
    I oczywiście zapraszam ponownie.

  14. #1014
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Iwonka, juki piękne kwiaty Tobie szykują....... tez bym tak chciała... ale moje zmarzły mi po zimie. Miałam w donicach i....moja wina nie schowałam ich do garażu, stały cała zimę na dworzu no i na wiosnę....niestety, nic z nich nie zostało...
    Krawężniki dobra rzecz...przynajmniej trawa nie będzie ci tam przerastała...ja dzisiaj - pomimo niedzieli, ale było ładne słonko, więc postanowiłam wpaść i popielić moje tawuły i bukszpany - też zastanawialiśmy się z mężem jak odgrodzić szpaler cyprysów, berberysów od pola, z którego ciągle nawiewa nam zielska i wszystko szybko zarasta...

  15. #1015

    Domyślnie

    Niestety, homoseksualizm wśród zwierząt to od dawna znana prawda i normalność. A może to my, hetero, jesteśmy nienormalni...
    rubinowa

  16. #1016

    Domyślnie

    Domek jest przepiękny! Rozważamy z moim Mariuszem wybudowanie takiego, z tym, że jest nas więcej niż 2

  17. #1017
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar sipatka
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    4.219
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    128

    Domyślnie

    Prześlicznie jest w Bukowej Chatce. Trawka taka piękna, jest się czym pochwalić bo u nas niestety puste plamy się porobiły.
    A zdjęcia tęczy przepiękne. Wiele razy robiłam jej zdjęcia ale nigdy aż tak świecącej nie udało mi się uchwycic. Mistowskie oko !

    A my będziemy we Wrocławiu niedługo bo będziemy lecieć siamolotem

  18. #1018

    Domyślnie

    Ślicznie na Twoich włościach Iwonko. Nadal zaglądam do Twojego dziennika z przyjemnością ponieważ piszesz z taką radością, otwartością i szczęściem. Z Twoich opowieści i zdjęć czerpię siłę i nadzieję, że może i ja niebawem będę się cieszyć z nowego miejsca wśród pięknej zieleni. A najbardziej niemogę się doczekać kiedy będę mogła cokolwiek posadzić - szczególnie jak patrzę na zmiany u Ciebie.
    Wszystkiego dobrego Iwonko

  19. #1019
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar dorkaK
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    1.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Iwonko pięknieje u ciebie coraz bardziej ,roślinki ładnie kwitna a trawka taka gęsta i zieloniutka ,chyba dobra gleba u was ?
    Kociaki przesłodkie fajnie udało wam się ując tęczę na zdjęciach .....super wygląda pozdrawiam cieplutko i przytulam

  20. #1020
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AGP
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    263

    Domyślnie

    Iwonko, ależ piękną tęczę uchwyciłaś. A jak garnek ze złotem? Znaleziony??
    Dziennik AGP
    Komentarze
    "Wszystko zaczyna się od marzeń..."

Strona 51 z 98

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony