dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie Re: Ciemna dachówka-jak to jest?

    Cytat Napisał sebawroc
    WITAM.Mamy zamiar na naszym domu położyć dachówkę w ciemnym kolorze (czarna,grafit,itp). Nasz kierownik odradza nam takie ciemne kolory mówiąc,że latem dachówka bardzo się nagrzewa i będzie bardzo gorąco na poddaszu. Czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia z tego tupu prolemem? A może jakaś dobra izolacja pomogłaby w tym przypadku? Pozdrawiam.
    Blacho-dachówka to Ci się nagrzeje i owszem. A rzeczywiście odp. grubość izolacji załatwi sprawę i pod blachą i pod cementem czy ceramiką. Jaka grubość? No to sprawa oczekiwanych strat ciepła, portfela i możliwości tech. Ja mam 30 cm pod grafitowym Braasem i ostatnie lato miło wspominam (a wentylacja nie uruchomiona była, ino uchylanie okien)..
    Kto się buduje, tego się nie żałuje

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie Re: Ciemna dachówka-jak to jest?

    Cytat Napisał sebawroc
    ... Nasz kierownik odradza nam takie ciemne kolory mówiąc,że latem dachówka bardzo się nagrzewa i będzie bardzo gorąco na poddaszu...
    A no jaki kierownik taka rada . Z przykrością należy stwierdzić, iż część kierowników nie ma zielonego pojęcia o funkcji dachu. Pozdrawiam.

    P.S. Ja mam dach zielony! Nie ma jak zielony!!! Zielonym do góry! I już .
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Re: Ciemna dachówka-jak to jest?

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi

    P.S. Ja mam dach zielony! Nie ma jak zielony!!! Zielonym do góry! I już .

    Blachodachówka???
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Te dowcipniś dobrze wiesz, że nie . Jedyna blachodachowka, którą brałbym pod uwagę to pokrycia panelowe z posypką mineralną. Dach mam pokryty gontem bitumicznym już 15 lat. Jego żywotność dobiega pomału końca. Jak będę dysponował odpowiednią kasą to pokryję swój dach Struktonitem. Pozdrawiam .
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #25

    Domyślnie

    Po to jest ciemny dach, żeby czerwień była na ścianach
    http://wgrajfoto.pl/pokaz/img1209/da...bornho1aff.jpg

    Bornholm Robena i cegła Ślęża tegoż

  6. #26

    Domyślnie

    Jakoś mało kto odpowiada na zadane pytanie, a autor pyta czy ciemna dachówka bardziej sie nagrzewa od czerwonej?Odpowiedz jest prosta, ....a dlaczego kolektory dachowe sa czarne a nie czerwone? Efekt można oczywiście zredukować grubszą izolacja termiczną, koniec.

  7. #27

    Domyślnie Re: Ciemna dachówka-jak to jest?

    Cytat Napisał sebawroc
    WITAM.Mamy zamiar na naszym domu położyć dachówkę w ciemnym kolorze (czarna,grafit,itp). Nasz kierownik odradza nam takie ciemne kolory mówiąc,że latem dachówka bardzo się nagrzewa i będzie bardzo gorąco na poddaszu. Czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia z tego tupu prolemem? A może jakaś dobra izolacja pomogłaby w tym przypadku? Pozdrawiam.
    Wiem jedno, że w lecie jak świeciło słońce to ibstalatorzy piorunochronu zeszli po minucie mówiąc, że dach ma z 80 stopni
    Ale na poddaszu nie czuć tego gorąca, bo jest wełna

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To oczywiste, że czarny dach nagrzewa się bardziej. Nie ma to jednak większego znaczenia gdyż skutki tego większego nagrzania skutecznie niweluje prawidłowo wykonana wentylacja połaci dachowej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    co za farmazony piszecie , czarny dach jest 100razy ładniejszy od czerwonego

    ja mam grafitowy i nic mi sie nie nagrzewa , a wygląda bajka normalnie
    bajka???? we wszystkich bajkach dachy są czerwone, kominy czarne i dym szary. niebo ma być niebieskie, słońce żółte, a trawa zielona.
    GRIZZLI

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony