dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 141 z 193
Pokaż wyniki od 2.801 do 2.820 z 3842
  1. #2801

    Domyślnie

    Panowie piec wisi i jest mały problem.
    Dół rotometry podnoszą się a u góry tylko delikatnie coś się przelewa chyba są zapowietrzone bo rozumiem jak zakręcę cały dół podłogówki i puszczę na górę i do tego 1 pętle to rotometr musi się podnieść nie ma siły ?
    Przeleje je jutro wszystkie wężem i zobaczę górę i dół napędza pompa z pieca.
    Rozdzielacze po 10 pętli góra i dół też 10
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2061.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	40,6 KB
ID:	335943
    Ostatnio edytowane przez epterode ; 02-11-2015 o 20:06

  2. #2802

    Domyślnie

    Ty masz to bezpośrednio pod kocioł podłączone?

  3. #2803

    Domyślnie

    Tak narazie bez sprzęgła i dodatkowej pompy . W instrukcji od ZSB 14-3C jest bodaj napisane, że przy przepływie <1000l/h nie trzeba stosować sprzęgła hydraulicznego.
    ?

  4. #2804

    Domyślnie

    Ta szafa nie ma mieszacza, jak się zachowuje taka instalacja?

  5. #2805

    Domyślnie

    A po co mieszacz do samej podłogówki bez kalafiorów?
    Na razie nie wiem jak się zachowuje bo zapowietrzone wsio chyba niestety dam znać za kilka dni czy pompka uciągnie i rotometry czy się ruszą.

  6. #2806

    Domyślnie

    Wiem że dają to pytam i czy to ma sens. Jedni mają drudzy nie, to musi to być czy nie i jaki to mam wpływ na działanie, jeżeli ma tej pompy nie być.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	111.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	335976

  7. #2807

    Domyślnie

    Mieszacz jest potrzebny jesli masz instalacje mieszana, bo nie puscisz takiej samej temperatury czynnika w grzejnik i w petle OP. Przy samej podlogowce z kotlem kondensacyjnym mieszacz jest zbedny.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  8. #2808

    Domyślnie

    To teraz jak się odnieść do sprawy optymalnej pracy kotła kondensacyjnego, głoszą że temp. wyjścia ponad 50*C a powrót 38*C. W takim przypadku gdy instalacja jest bezpośrednio wpięta do podłogówki to nigdy na powrocie nie będzie tej optymalnej 38*C.

  9. #2809
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cincincin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    42

    Domyślnie

    5 prób zakończona
    średnie spalanie 4,3 m3 dziennie bez bieżącej wody wody!! Ostatnie noce temp nad ranem -3
    raz zmieniłem krzywe jak Mariusz, ale przegrzewało mi o 1,5 stopnia spalają 5,5 m3, więc z powrotem ustawiłem na grzejniki oraz podłogówkę. (nie miałem czasu ustawiać krzywej)
    Grzanie w godzinach 5-9 ora 15-19.
    Dzwoniłem dziś do mojego serwisanta. Powiedział, żebym grzał lepiej cały dzień, bo tak to wychładzją się ściany i spalanie mam większe.
    Czy zmiana akumulacji budynku ma istotny wpływ na spalanie gazu? utawiłem na 80
    brakuje mi jednej czujki w instalacji, Za 2 tygodnie wezwę serwisanta do wyregulowania wszytskiego i przedyskutuję z nim wszystkie nurtujące mnie kwestie, o czym z Wami się tutaj podzielę
    Jestem ciekawy ile czasu dziennie ogrzewają swój dom osoby, które mają w ostatnich dniach spalanie poniżej 2m3 gazu na dobę ???
    Pozdrawiam

  10. #2810

    Domyślnie

    Ja też dziś odpaliłem piecyk pierwszy raz odpowietrzone wszystko chodzi pompka z pieca jak na razie ciągnie 1200mb rurki wszystkie rotometry sie ruszyły.

    Ustawione 24 stop po 12 godz 6 m3 wrąbał ładnie szama idzie non stop bo suszenie jastrychu włączyłem.

    Zobaczymy jak to wyjdzie

  11. #2811
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kizior Syberyjski Zobacz post
    I jak sprawa, było serwisant ponownie czy męczysz się dalej?
    Jest dobrze znaczy mam nadzieję, bo piec na przeciwzamrożeniowym programie cały czas - nie mam potrzeby grzać przy obecnych temperaturach 23 stopnie w dzień i jakieś 20 w nocy.

    Po wymianie zaworu bezpieczeństwa ciut za mocno nabiłam instalacje i dlatego kapało (mam nadzieję, że dlatego).
    Obecnie mam nabite na nieco ponad 1 bar i cały czas trzyma ciśnienie.

  12. #2812
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotri

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał cincincin Zobacz post
    Jestem ciekawy ile czasu dziennie ogrzewają swój dom osoby, które mają w ostatnich dniach spalanie poniżej 2m3 gazu na dobę ???
    Pozdrawiam
    Ostatnie 2 dni skoczylo spalanie do okolo 2,9m3 na dobę razem cwu.
    CO grzeje 24h na takich samych ustawieniach bez żadnych stref z obniżoną temperaturą.
    Projekt Ciepły z pracowni Domek. 115m2 pow użytkowej. Sciany styropian: 17cm 031, dach: 15+18 wełny( 035+038 ). podłoga 13cm EPS100 038. Okna trzyszybowe. Rekuperator Brink Excellent. Gaz GZ50: Junkers Cerasmart ZSB16-1A z pogodówką. Całość podłogówka.

  13. #2813

    Domyślnie

    Już wiem skąd macie takie niskie spalania, u mnie też jest to możliwe, nawet bez super sterowników i pogodówki Junkersa, ale nie dla mnie 18*C i 21*C.

    Wcześniej już pisałem o spalaniu i warunkach dla dwóch pierwszych przypadków z tabeli, ostatni był wykonywany przy ok. 0*C za zewnątrz bez wiatru. W domu 22,4*C. Po 3h grzania żaden termostat nie zamknął obiegu na żadnym kaloryferze jak w przypadku dwóch pierwszych pomiarów, w domu z trudem ale doszło do 23*C pod koniec ostatniej godz. w najcieplejszym pomieszczeniu. W najchłodniejszym nie udało się osiągnąć 22*C. Test był wykonywany przy zadanej na kotle 40*C. Podłoga tragedia, dla mnie za chłodna.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spalanie.JPG
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	21,0 KB
ID:	336258

  14. #2814
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotri

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    144

    Domyślnie

    Obecnie mam w domu 22,5 stopnie. Kocioł taktuje, ale racja więcej niż 30 stopni i to chwilowo na wyświetlaczu nie widziałem. Jak patrzyłem na sterownik i było na dworze ostatnio -3 stopnie to zadana temperatura była jakies 28 stopni. I myslę że mój rejon jednak nieznacznie cieplejszy od twojego. Generalnie najgorsze co może być to wiatr, wtedy niestety mi trochę przewiewa i czuć różnicę.
    Podłogówka sie długo rozgrzewa więc 1h grzania niewiele da... ale masz racje podłoga w odczuciu jest zimna , no powiedzmy, że chłodna a nie zimna, mam parę miejsc gdzie brak rur i czuć różnicę, ale to nie jest tak że podłoga jest nawet letnia.
    Projekt Ciepły z pracowni Domek. 115m2 pow użytkowej. Sciany styropian: 17cm 031, dach: 15+18 wełny( 035+038 ). podłoga 13cm EPS100 038. Okna trzyszybowe. Rekuperator Brink Excellent. Gaz GZ50: Junkers Cerasmart ZSB16-1A z pogodówką. Całość podłogówka.

  15. #2815

    Domyślnie

    Ja niestety jestem ciepłolubny i puszczam na podłogę 50*C i wtedy po 2h grzania jest tak jak lubię. Drugą kwestią jest instalacja mieszana i komfort w pomieszczeniach gdzie nie ma podłogówki odczuwam jak puszczam 55*C w instalację, ewentualnie 50*C ale tu kolosalnych różnic w spalaniu nie ma, ale za to na wyższej szybciej mi się nagrzewają pomieszczenia.

    Na dzień dzisiejszy myślę o buforze wpiętym w kominek a bufor połączony tylko z podłogówką i uzupełnianie strat w trakcie dnia.

  16. #2816

    Domyślnie

    55'C w podłogówkę??? Ło matko, kto tak Ci spartolił instalację? przy obecnych temp. koło zera w nocy powinna wystarczyć trzydzieści parę stopni...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  17. #2817

    Domyślnie

    Przecież napisałem że puszczam a nie leci mi 50*, tyle chcę i lubię. na podłogówkę mogę puszczać od 10 do 70*C. Mam zawór przed mieszaczem.

    Są częste przypadki że jak ktoś przyjedzie to narzeka że za gorącą, a ja lubię ponad 23*C.

  18. #2818
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kizior Syberyjski Zobacz post

    Są częste przypadki że jak ktoś przyjedzie to narzeka że za gorącą, a ja lubię ponad 23*C.
    też lubię, na urlopie nad morzem

    ale serio 70 st w podłogę??

  19. #2819
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kizior Syberyjski Zobacz post
    Przecież napisałem że puszczam a nie leci mi 50*, tyle chcę i lubię. na podłogówkę mogę puszczać od 10 do 70*C. Mam zawór przed mieszaczem.

    Są częste przypadki że jak ktoś przyjedzie to narzeka że za gorącą, a ja lubię ponad 23*C.
    23 w domu ?

    No OK, moze być, jak ktoś tak lubi, ale dlaczego 50C w podłogę, skoro te 23C można osiągnąć tez przy wodzie o temp 35C w podłodze.
    Serio, 50C to już zdrowe nie jest....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #2820

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    też lubię, na urlopie nad morzem

    ale serio 70 st w podłogę??
    Puścić mogę ale nie puszczam, mam ustawione na 50*C, podłoga osiąga wtedy max. 43*C ale trzeba grzać do 4h. Druga sprawa, teraz jak jest okres przejściowy to jakbym w podłogę pchał 30*C to nawet po 3h by była zimna, dla mnie oczywiście.

Strona 141 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony