dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 189 z 193
Pokaż wyniki od 3.761 do 3.780 z 3842
  1. #3761

    Domyślnie

    nie wiem wlasciwie. ode poczatku tak mialem wlaczone i tak zostalo

  2. #3762

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    W takim razie proszę powiedzieć lepiej wybrać sterowanie z punktem początkowym 20' i końcowym 35' czy za pomocą temp projektowej 35' ? w obu przypadkach minimalna temp zewnętrzna -20
    Witam,
    Wybór krzywej grzewczej z punktem początkowym umożliwia określanie - zmienianie tej temperatury przez użytkownika. W przypadku wybrania krzywej grzewczej z temperaturą projektową nie mamy możliwości definiowania tego punktu. Jest on określony przez producenta. Wybór rodzaju krzywej grzewczej zależy od użytkownika i parametrów które chce ( musi) zmienić aby zapewnić komfort cieplny w budynku.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers-Bosch

  3. #3763
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    ile u Was wolaja za wykonanie przegladu bo dzisiaj dzwonila babka z "przypomnieniem" i szczerze mowiac wysokosc stawek mnie lekko zdziwila:
    250 zl za "zwykly przeglad"
    430 zl za przedluzajacy gwarancje

  4. #3764
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotri

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał wioslo1 Zobacz post
    ile u Was wolaja za wykonanie przegladu bo dzisiaj dzwonila babka z "przypomnieniem" i szczerze mowiac wysokosc stawek mnie lekko zdziwila:
    250 zl za "zwykly przeglad"
    430 zl za przedluzajacy gwarancje
    Niestety, tanio nie jest.
    Przegląd zwykły płaciłem: 260 PLN w 2018
    Za przegląd z przedłużeniem gwarancji w 2017 życzyli sobie 425( cena zależy jeszcze na który rok to przedłużenie, im starszy tym droższy).
    Tak więc żeby przedłużyć gwarancję trzeba dodatkowo dopłacić i podzielić się z Junkersem.
    Na ostatnim serwisie sobie odpuściłem przedłużenie, kosztu już nie pamiętam ale chyba doszło do 500( to było przedłużenie na 4 albo 5 rok)

    Jaki serwis? Jestem z Poznania to być może korzystamy z tego samego.
    Projekt Ciepły z pracowni Domek. 115m2 pow użytkowej. Sciany styropian: 17cm 031, dach: 15+18 wełny( 035+038 ). podłoga 13cm EPS100 038. Okna trzyszybowe. Rekuperator Brink Excellent. Gaz GZ50: Junkers Cerasmart ZSB16-1A z pogodówką. Całość podłogówka.

  5. #3765
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ryloon
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cześć. Czy możecie mnie wesprzeć jak na sterowniku FW120 do kotla ZSB 14-3C wykasować komunikat o "konieczności przeglądu", który wyświetla się w górnej linii zamiast temp. zewnętrznej?
    Pozdrawiam
    OZC projektowane EAH=25 kWh/(m2·rok); 162m2 po podłodze (+nieogrzewane 34m2 garaż/pom.gosp.); płyta fundamentowa z 10cm XPS pod i 10cm L=0,035 styro nad; ściana silikaty GS 24cm + 20cm styro frez 0,033; dach dwuspad.36cm wełny skalnej 0,039; okna MS Tytanowe Termo Uw~0,8; WM sztywne spiro + Brink Excellent 400; podłogówka + kondensat Junkers ZSB14C +120l; kominek akumulacyjny 800kg.
    Dziennik budowy;
    Zdjęcia bud. FM;

  6. #3766
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotri Zobacz post
    Niestety, tanio nie jest.
    Przegląd zwykły płaciłem: 260 PLN w 2018
    Za przegląd z przedłużeniem gwarancji w 2017 życzyli sobie 425( cena zależy jeszcze na który rok to przedłużenie, im starszy tym droższy).
    Tak więc żeby przedłużyć gwarancję trzeba dodatkowo dopłacić i podzielić się z Junkersem.
    Na ostatnim serwisie sobie odpuściłem przedłużenie, kosztu już nie pamiętam ale chyba doszło do 500( to było przedłużenie na 4 albo 5 rok)

    Jaki serwis? Jestem z Poznania to być może korzystamy z tego samego.
    powaznie? poszaleli chyba a oni w ogole w czasie tego serwisu cos wielce robili - czyścili itp? czy zajrzał do srodka i sie podpisal?
    bym musial poszukac na tym kwicie z uruchomienia ale to chyba Halamus z Lubonia. W takiej sytuacji to raczej to oleje po prostu jak cos pojdzie to w koncu mam 5 lat rekojmii na budynek w sklad ktorego wchodzi instalcja z kotlem po co mi jeszcze gwara od Junkersa

  7. #3767
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotri

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał wioslo1 Zobacz post
    powaznie? poszaleli chyba a oni w ogole w czasie tego serwisu cos wielce robili - czyścili itp? czy zajrzał do srodka i sie podpisal?
    bym musial poszukac na tym kwicie z uruchomienia ale to chyba Halamus z Lubonia. W takiej sytuacji to raczej to oleje po prostu jak cos pojdzie to w koncu mam 5 lat rekojmii na budynek w sklad ktorego wchodzi instalcja z kotlem po co mi jeszcze gwara od Junkersa
    Coś tam porobili Rozkręcenie, czyszczenie, pomiar spalin, regulacja, sprawdzenie anody w zbiorniku. Aczkolwiek jak na godzinę roboty i tak wydaje się sporo.
    To moi to jednak inna firma, ale wygląda na to, że koszty zbliżone.
    Projekt Ciepły z pracowni Domek. 115m2 pow użytkowej. Sciany styropian: 17cm 031, dach: 15+18 wełny( 035+038 ). podłoga 13cm EPS100 038. Okna trzyszybowe. Rekuperator Brink Excellent. Gaz GZ50: Junkers Cerasmart ZSB16-1A z pogodówką. Całość podłogówka.

  8. #3768
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    impirio

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam czy jest tutaj ktos kto pomoglby mi ustawic poprawnie kociol? Kociol zamontowany i odpalony w piatek spala dobowo 10m3. Powierzchnia grzania 120m2, dom ocieplony wg standartow deweloperskich. Model pieca smart 14kw + MM100 + CW 400. W tej chwili:
    - obieg1 grzejniki
    maks temp zasilania- 60

    temperatura projektowa - 55

    - obieg 2 podlogowka
    maks temp zasilania- 45

    temperatura projektowa - 40
    Na obu obiegach dzienna ustawiona na 22,5 i obnizenie na 22. Wplyw pomieszczenia naraie ustawiony na wylaczony. Gdy mialem go na 3k to tej doby spalil 8m3 - ale tez do konca nie wiadomo czy nie przez to ze byla cieplejsza noc.

    Moze znalazlby sie ktos z okolic Leszna kto moglby podjechac i pomoc mi w ustawieniach, oczywiscie nie za darmo

  9. #3769
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    Pytanie do tyc ktorzy posiadaja te kociol w parze z zasobnikiem innym niz Junkers mianowicie ja mam Biawara Vikinga 100L i jak np. o godz 18 rozpoczyna mi sie faza grania CWU to kociol najpierw tak "mieli" czyli pompa chodzi ale nie grzeje nie wiem jakby wyrównywał temperaturę czy cos trwa to z 4-5 minut wiec dosc dlugo i dopiero potem grzeje juz te 10-15 min do zadanej temperatury. Ma ktos tak?

  10. #3770

    Domyślnie

    Witam,

    W sprawie wprowadzenia poprawnych ustawień Pana kotła Cerapur Smart, zachęcam do bezpośredniego kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Serwisantów. Serwisant sprawdzi instalację oraz pomoże w wyborze poprawnych ustawień, dzięki czemu Pana kocioł będzie pracował poprawnie. Wyszukiwarkę Instalatorów w Pana okolicy można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Autoryzowanym Serwisem pod numerem infolinii: 801 900 810.
    W razie pytań chętnie pomogę.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers-Bosch

  11. #3771

    Domyślnie

    Czy jeśli pompa z kotła daje za male przepływy to może to powodować większe zużycie gazu ? Jak ustawić pompę CO aby się wyłączyła, z tego co teraz widzę chodzi cały czas, a czas wybiegu ma ustawiony np 5 min. Mimo to się nie wyłącza . Mój kocioł to ZSB 14 -5 C sterownik CW400.

  12. #3772
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Nie.
    Po co chcesz ustawiać pompę żeby się wyłączała? Dla kotła to dobrze, jeśli pracuje cały czas.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  13. #3773

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    Nie.
    Po co chcesz ustawiać pompę żeby się wyłączała? Dla kotła to dobrze, jeśli pracuje cały czas.
    Dlaczego?

  14. #3774

    Domyślnie

    Pompa pobiera prad i nie ma uzasadnienia aby pracowala non stop. Wylaczenie parametru ochrona przed zamarzaniem powinno pomoc

  15. #3775

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba89 Zobacz post
    Czy jeśli pompa z kotła daje za male przepływy to może to powodować większe zużycie gazu ? Jak ustawić pompę CO aby się wyłączyła, z tego co teraz widzę chodzi cały czas, a czas wybiegu ma ustawiony np 5 min. Mimo to się nie wyłącza . Mój kocioł to ZSB 14 -5 C sterownik CW400.
    Witam,
    Nieprawidłowa praca pompy obiegowej może pośrednio wpływać na zużycie gazu oraz żywotność całego kotła. Nieprawidłowy przepływ wody może spowodować tak zwane taktowanie kotła, czyli częste jego włączanie i wyłączanie, a co za tym idzie większe pobory gazu podczas jego rozruchu.
    Jeśli nie jest Pan przekonany co do prawidłowej pracy kotła proszę skontaktować się z jednym z Autoryzowanych Serwisantów. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka serwisantów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.

    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers - Bosch

  16. #3776
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Dlaczego?
    Bo dla kotła lepiej, jeśli pracuje cały czas niż, gdy się włącza i wyłącza (taktuje).
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  17. #3777

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    Nie.
    Po co chcesz ustawiać pompę żeby się wyłączała? Dla kotła to dobrze, jeśli pracuje cały czas.
    Jak piec grzeje to niech pompa sobie pracuje, ale po co ma działać jak ogrzewanie jest wyłączone ? Po co ten parametr czasu wybiegu pompy jak nie reaguje na niego

  18. #3778
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba89 Zobacz post
    Jak piec grzeje to niech pompa sobie pracuje, ale po co ma działać jak ogrzewanie jest wyłączone ? Po co ten parametr czasu wybiegu pompy jak nie reaguje na niego
    A jaką temperaturę minimalną masz nastawioną?
    U mnie mam ustawienie na minus 5*C, czyli pompa bez grzania nie włącza się w przy wyższej temperaturze zewn.
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  19. #3779
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba89 Zobacz post
    Jak piec grzeje to niech pompa sobie pracuje, ale po co ma działać jak ogrzewanie jest wyłączone ? Po co ten parametr czasu wybiegu pompy jak nie reaguje na niego
    Jasne, że wtedy nie musi działać. Tylko dziwne, że kocioł "czuje" potrzebę wyłączenia się, a ma modulację od 2 kW.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  20. #3780
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Panowie, jak macie ustawiony w cw400 tryb letni ? Automatycznie z zakresem temp , jeżeli tak to jaką. Czy już np z początkiem kwietnia ręcznie włączyliście tryb letni ?

Strona 189 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony