dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Płyty RG

  1. #1

    Domyślnie Płyty RG

    Witam. Mam króciutkie pytanko a mianowicie czy przed malowaniem sufitów wykonanych z płyt RG zwykłych i zielonych należy je gruntować?

  2. #2

    Domyślnie

    przed malowaniem to należy je jeszcze zagruntować, poszpachlować, zagruntować a dopiero wtedy malować

  3. #3

    Domyślnie

    przy okazji zapytam sie czy to normalne że miejsca gdzie sie wypełnia akrylem (wiekszą ilość szczelina ok 1cm ) po jakims czasie zaczyna pekać? pomalowałem sufit i dokładnie w miejscu styku ze ściana wypełniłem akrylem, kolor sufitu ciemny i powstały na wypełnieniu przy scianie delikatne pękniecia które śa zauważalne na ciemnym kolorze.

  4. #4

    Domyślnie

    czy mógłbys cos wiecej napisac odnosnie tego złego wykonania spoiny co masz na myśli. Sciana nie jest idealnie prosta i płyta dochodząc do ściany zostają gdzie niegdzie szczeliny które uzupełniłem akrylem.

  5. #5

    Domyślnie

    chciał ci powiedziec przez to powiedzieć ze nie wali sie 1 cm akrylu. jak nie potrafisz dociąc równo bo sciana ucieka, albo tynk ma zagłebienie to trzeba takie miejsce wypełnic masa szpachlową i zazbroic fliezeliną. Akryl daje sie ale w mniejsze szparki (jakkolwiek to zinterpretujesz )

    Edit: nie ma czegos takiego jak płyty RG.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał siggi&alka
    (...)

    Edit: nie ma czegos takiego jak płyty RG.
    ...są Ry Gips czy Re Gips ...no i majstry od kladzenia tego zwią się ... regipsiarze

    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  7. #7

    Domyślnie

    ...są Ry Gips czy Re Gips ...no i majstry od kladzenia tego zwią się ... regipsiarze
    a czy nie są raczej G-K czyli gips kartonowe ? tylko wtedy majstry zwali by się gips kartoniarze

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ulalala....
    Knauf - knaufiarze
    lafarge - lafarżarze
    Fermacell - fermacelarze
    itd.....
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #9

    Domyślnie

    technik suchej zabudowy było by poprawnie po polsku chuba, ze na wszystkie buty sportowe mówicie adidasy to wtedy zrozumiem

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał siggi&alka
    technik suchej zabudowy było by poprawnie po polsku chuba, ze na wszystkie buty sportowe mówicie adidasy to wtedy zrozumiem
    ...aleś poleciał... tjechnik ...rozumiem że dzisiaj bez matury to nawet do szpachlowania się nie staje ale które technikum kształci kierunku "technik suchej zabudowy"....
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomclav
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    prawidłowa nazwa takiego pracownika to:

    fachowiec
    fachura
    panie majster
    kierowniku

    a na dalszym etapie znajomości

    panie mieciu...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony