dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 173
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mysweetbabys
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    prosze zamiescie zdjecia jak zrobic ta obudowe

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Prosze o fotke na [email protected]
    A moze ktos wklei zdjecia jesli mozna

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ko***rz

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    to tak jak kupować buty w markecie typu stonka. Są bardzo ładne, ale każdy wie co z nimi nie tak! W szczecinie widziałem niedawno 3 zajęte ogniem mieszkania, gdzie kominek był wykonany przez złotą rączkę. Chodzi o to, że "wydaje mi się" metody są dobre do czasu, aż coś się stanie. Póki co możesz być najmądrzejszy z nas wszystkich.
    kilka latek doświadczenia

  4. #24

    Domyślnie

    To i ja dołączam z prośbą o zdjęcia na [email protected]
    Dzięki.
    Pozdrawiam - Gosia

  5. #25

    Domyślnie OBUDOWA KOMINKOWA - CAŁKIEM TANIA - KOSZT OK 400 ZŁ

    postaram się wysłać zdjęcia
    WOJAS

  6. #26

    Domyślnie OBUDOWA KOMINKOWA - CAŁKIEM TANIA - KOSZT OK 400 ZŁ

    Te osoby które otrzymały serię zdjęć niech w tym forum to wkleją .będę b.wdzięczny .
    ps.opinia od ko***tarz jest do mnie adresowana .proszę o odpowiedz
    WOJAS

  7. #27

    Domyślnie

    wysłalem zdjęcia wszystkim tylko na jeden adres nie chce wysłać [email protected].T

    to pewnie dla tego, że jak podkreśla adres to nie widać, że pomiędzy out a 25 jest dolne podkreślenie "_". Czyli mój adres jest [img][email protected][/img]l (jak go skopiujesz) to będzie okej. I jeśli możesz to spróbuj jeszcze raz wysłać.Będę wdzięczny.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar donstef
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Częstochowa okolice
    Posty
    62

    Domyślnie

    Dziełko kolegi: ko***taz

    [/img]






  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar donstef
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Częstochowa okolice
    Posty
    62

    Domyślnie

    Ja będę robił podobną obudowę kominka ale sposób jej konstrukcji będę chciał zrobić bardziej stabilniejszy. Zakładając, że szerokość obudowy będzie większa, chcę boki i "winkle" obudowy zrobić z ytonga. A z przodu nad wkładem dać płytę k-gips przymocowaną do ytonga. Chcę się wyrobić w 1000 zł z kamieniem na kominek.
    Coś podobnego jak na fotach niżej...oczywiście wkład mniejszy i obudowa bez składu na drewno z boku. (foty zapożyczone z neta)










  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał donstef
    Dziełko kolegi: ko***taz

    [/img]





    Chciałbym tylko zapytać którędy chłodne powietrze ma wpadać do wnętrza obudowy? Kratkę wylotową pod sufitem widać, a wlotu nie uświadczy. Może jest po niewidocznej stronie obudowy?
    Poza tym mógł kolega jakieś nóżki do wkładu dorobić, a nie stawiać go na bloczkach Ytong. No i ta płyta k-g prawie dotykająca wkładu...
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  11. #31

    Domyślnie Re: OBUDOWA KOMINKOWA - CAŁKIEM TANIA - KOSZT OK 400 ZŁ

    Cytat Napisał ko***taz
    wysłalem zdjęcia wszystkim tylko na jeden adres nie chce wysłać [email protected] co dostali niechaj się wypowiedzą . Następnym razem opiszę obudowę narożną jak ją zrobić a cena materiałów jest [email protected]
    ja też bym prosił zdjecia [email protected]

  12. #32

    Domyślnie Re: OBUDOWA KOMINKOWA - CAŁKIEM TANIA - KOSZT OK 400 ZŁ

    Cytat Napisał rmario73
    Cytat Napisał ko***taz
    wysłalem zdjęcia wszystkim tylko na jeden adres nie chce wysłać [email protected] co dostali niechaj się wypowiedzą . Następnym razem opiszę obudowę narożną jak ją zrobić a cena materiałów jest [email protected]
    ja też bym prosił zdjecia [email protected]
    Są powyżej już nie musisz prosić....

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    Cytat Napisał donstef
    Dziełko kolegi: ko***taz

    [/img]





    Chciałbym tylko zapytać którędy chłodne powietrze ma wpadać do wnętrza obudowy? Kratkę wylotową pod sufitem widać, a wlotu nie uświadczy. Może jest po niewidocznej stronie obudowy?
    Poza tym mógł kolega jakieś nóżki do wkładu dorobić, a nie stawiać go na bloczkach Ytong. No i ta płyta k-g prawie dotykająca wkładu...
    dokladnie , nie ma zadnego wlotu, poza tym nie widzialem doprowadzania powietrz z zewnatrz domu do paleniska, ponadto krata nad kominkiem jest umiesczona troche za wysoko ,cieple powietrze bedzie grzalo sufit,koniecznosc zamontowania wiatraka pod sufitem spychajacego powietrze w dol.Plyty nie dosc ,ze dochodza do wkladu , to nie sa czerwone,chyba ze to plyty ogniowe w kolorze bialym (z tego co pamietam sa tez takie).Nie wiem czym bedzie oblozony kominek ,ale jezeli kamieniem ,to wydaje mi sie ,ze wklad jest troche za malo wypuszczony.Jezeli ten kominek ma spelnia glownie funkcje dekoracyjna ,tzn bedzie w nim palone kilka razy do roku i nie bedzie spelnial funkcji grzewczej ,moze byc ,ale jako kominek grzwczy to odpada,acha tak poza tym to brak radiatora co przy tak krotkiej rurze jest bledem.Reasumujac ten komnek jest swoista forma ogrzewania podlogowego pomieszczenia znajdujacego sie nad nim, tzn najbardziej bedzie ogrzewal niezizolowany strop,zeby mial ogrzewac pomieszcenie w ktorym sie znajduje musialby miec wiecej kratek umiesczonych nizej(najlepiej przy radiatorze) ,radiator i wloty powietrza. Pzdr
    Regulamin forum

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    dom jeszcze w powijakach wykonczenowych. stelaz lichy, plyta frontowa nie zamocowana (jedynie na obrzezach)
    zatem uznac mozna, ze cala ta praca z obudowa zostala wykonana jako cwiczenie i pod ocene przed wlasciwa zabudowa wkladu.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Tytuł wątku jako żywo przypomina mi tematy w stylu jak za 100 tys. zł. wybudować dom o powierzchni 100m2. Osobiście podziękowałbym majstrowi, który w taki sposób chciałby wykonać obudowę kominka w moim domu. Tanio to może i jest, ale z trwałością na bakier.
    Brak w tej obudowie jakiekokolwiek dostępu serwisowego do jej wnętrza. Nie ma jak kurzu z powierzchni wkładu wytrzeć przed sezonem grzewczym.
    Ta pólka pod tzw komorą dekompresyjną wógóle tam jest? Na zdjęciach jej nie widać. Jeżeli jednak została zamontowana to izolacja termiczna owej komory jest zbędna.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar donstef
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Częstochowa okolice
    Posty
    62

    Domyślnie

    Niby bardy forum, elita itp... a jednak nie doradzą tylko udup..ć.
    To jest forum zrób sam więc kolego: andre59, nie robił tego żaden fachowiec tylko sam inwestor-ko***taz. Nie jest to faktycznie obudowa wykonana stabilnie. Ale widać że sama się nie przewraca. Koledze trzeba doradzić> do wysokości wkładu kominkowego zabuduj boki z ytonga, szerzej rozbuduj płyty bo są za blisko wkładu, wstaw duże kratki na dole i takie same na połowie wysokości przewodu kominowego, zrób komorę dekompresyjną a kratki zostaw takie jak na foto. Uważam że to niezła robota jak na 1 raz

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Nie wątpię, że chęci były dobre, ale z realizacja już wyszło gorzej. Na domiar autor wątku chce jeszcze pokazać jak zrobić obudowę narożną
    Zwróciłem uwagę na kilka niedociągnięć i tyle. Czy to jest udupianie?
    Lepiej teraz potrząsnąć niźli potem żałować Poza tym z charakteru wypowiedzi autora wątku jakoś mi nie wynika by była to pierwsza próba wykonania obudowy kominka, zdecydowanym piórem pisze co i jak.
    ...takich obudów wykonałem sporo i jakoś przez kilka lat nic się z nimi nie dzieje...
    Swój kominek zaprojektowałem i wykonałem samodzielnie starając się zachować zalecenia i rady doświadczonych instalatorów a przede wszystkim nie dążyć do tego aby było tanio tylko dążyć do tego aby było dobrze i solidnie.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  18. #38

    Domyślnie

    no dobra uwagi uwagi a konkretów brak ja też postaram się zrobić obudowę sam a macie materiały jakieś odległości wkładu o ściany , ścianek bocznych frontowej itd.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  19. #39

    Domyślnie

    witam

    Budowniczy kominka zostal mocno skrytykowany za swoja budowle grzecza , faktycznie ołyta czołowa przymocowana tylko po obrzezach, ktos napisal ze niema komory dekompresyjnej , wykonawca w opisie umiescil ze bedzie , moze na fotkach niewidac.,
    ale mam pytanie do osób ktore skrytykowaly ..,

    brak doprowadzenia powietrza do kominka , a jak niebedzie to niebedzie sie palic?? a moze to kominek w ktorym niema potrzeby montowania takiej rury. pozatym jak w takim razie dzialaly przez dziesiatki lat kuchnie weglowe i piece ???

    kratka doprowadzajaca powietrze ??? na zdjeciach moze niewidzac ale z pewnoąścia jest zachowana szczelina miedzy zabudowa a kominkiem wiec zimne powietrze ma jak dostac sie do srodka i ogrzac.

    a tak wogole to wykonanie przez amatora , a ile osób zapłacilo ciezka kase zawodowcom i maja spier.......ttylko o tym niewiedza i zyja swiecie przekonani ze zrobione jest super

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    w cenie nie ujęte są kratki i elementy wykończenia . takich obudów wykonałem sporo i jakoś przez kilka lat nic się z nimi nie dzieje nawet po obłożeniu marmurem i itp.jak chcesz to podam Ci dokładne ceny jekie są na rynku .jeżeli ktoś chce wydawać kupę kasy to proszę bardzo .
    a tak wogole to wykonanie przez amatora , a ile osób zapłacilo ciezka kase zawodowcom i maja spier.......ttylko o tym niewiedza i zyja swiecie przekonani ze zrobione jest super
    Jeżeli traktować ten wątek jako instruktarz do samodzielnego i taniego wykonania zabudowy taniego wkładu kominkowego w technologii płyt GK i izolacji z wełny mineralnej - to OK. Bardzo fajnie bo każdy może to zrobić na własną odpowiedzialność i zaoszczędzić pieniążki, które można przeznaczyć na inne potrzeby budowlane, zwłaszcza jak ktoś dużo na budowie robi sam.
    Ale ogólnie tego typu zabudowa to kominkowo-zduńska "kicha" i nietrwały "badziew". I to co Ko***taz napisał w cytowanym przeze mnie fragmnencie, że zrobił już takich obudów sporo, oznacza, że wykonuje je zawodowo (no bo chyba nie za friko ), przeczy drugiemu cytowanemu przeze mnie fragmentowi.
    W ten sposób sam stał się "fahoffcem" robiącym kichę...a Ci, którzy mają taki kominek zrobiony, mają go spi....... tylko o tym nie wiedzą...
    Nie piszę tego z powodu braku pracy lecz z rzemieślniczej rzetelności. Bo błędów wykonawczych i technicznych w takiej zabudowie można by przytoczyć kilka i to poważnych. Świadczą one tylko o braku wyobraźni czym jest ogień i temperatura rzędu kilkuset stopni w środku domu.
    Pozdrawiam i życzę wszystkim Majsterklepkom budującym własnymi siłami jak najbardziej udanych i bezpiecznych realizacji. Ale nie koniecznie tego typu jak powyżej.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony