dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 173
  1. #41

    Domyślnie

    bo tak na prawdę nie ma na forum poradnika z prawdziwego zdarzenia jak zrobić obudowę kominka więc co się dziwić. Ogólnikami można sypac i dwa lata nic konkretnego nie powiedzieć czyż nie ? To Forest napisz proszę ile kosztuje u fachowca wykonanie obudowy prostej kominkowej z płyt GK lub podobnych materiałów taka jak na forto np 1,2 na 2,6m z materiałami będzie prościej czy brać się samemu czy płacić majstrowi.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  2. #42

    Domyślnie

    Forest ma chyba dużo zleceń, bo mi na PM nie odpisał :/
    Ja z innej gruchy: jak zamocować do ściany tą płytę marmurową co jest dokoła kominka , czy na etapie wznoszenia czy można później jakoś dokleić z kotwami?

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    fores wez ty lepiej wklej etap swojej pracy jak to ma byc pozadnie zrobione i bedzie gicior
    ten co chce sam zrobic i tak zrobi sam a ci co sa nie pewni moze akurat spodoba im sie twoje wypociny i robocizna i cie wezma
    oczywiscie jak im odpiszesz na prv bo ja juz czekam ze dwa miechy
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  4. #44

    Domyślnie

    Adi nie przesadzaj forest z tego chyba zyje wiec niebedzie zdradzal tajników zeby klientów tracil.
    W dzisiejszych czas kiedy kazdy moze otworzyc praktycznie kazda dzilalnosc ( piekarz warszta samochodowy , a np rzeznik salon kosmetyczny) jakos niemoge uwierzyc ze ci wszyscy budowniczowie kominków , maja przygotowanie zawodowe w tym kierunku. Niesłyszalem o szkolach ksztaalcacych w tym kierunku, wydaje mi sie ze opieraja swoja wiedze na broszurach producenów płyt LG, kominków , sposobach podpatrzonych u innych i pewnie na wlasnych błedach i przekonaniu ze tak powinno lu niepowinno sie robic.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca
    Forest ma chyba dużo zleceń, bo mi na PM nie odpisał :/
    Ja z innej gruchy: jak zamocować do ściany tą płytę marmurową co jest dokoła kominka , czy na etapie wznoszenia czy można później jakoś dokleić z kotwami?
    coś takiego jest ciężkie jak ... konstrukcja musi być solidna, najłatwiej murowane, a kamień ustawiony na zasadzie przeciwwagi

    ps. wszystko jest proste, ino trzeba pomyśleć


    marmur to cztery klocki
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    wojtek 33 zycze powodzenia w zalozeniu warsztatu samochodowego jak masz wyksztalcenie piekaza
    hyba nie zabardzo wiesz co mowisz
    do budowy kominkow trzeba bynajmniej tak powinno byc miec uprawnienia zduna bo jak sam forest zauwazyl puscic halupe z dymem jest prosciej niz ja ogrzac
    a tak na marginesie to liczylem na odzew foresta jaki kolwiek cbo dobic sie do niego nie idzie
    a facet zna sie na zeczy i mam do niego pare pytan nie co do wykonania bo sam nie zamiezam robic kominka mam tylko pytania co do plaszcza wodnego
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Sorki Adi - dziennie dostaję kilkanaście podobnych "postów" i nie na wszystkie daję radę odpowiadać. Na problemy, których rozwiązania są opisywane na łamach Forum i wystarczy je poszukać często nawet nie staram się odpisywać. Bo to też mój czas, który mogę wykorzystywać np. rodzinnie bardziej . Wychodzę z założenia że jak komuś naprawdę zależy to albo poszuka, albo napisze dwa razy... Więc zamiast narzekać przypomnij się drugi raz i jeżeli będę w stanie pomóc to postaram się to zrobić.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi_
    wojtek 33 zycze powodzenia w zalozeniu warsztatu samochodowego jak masz wyksztalcenie piekaza
    hyba nie zabardzo wiesz co mowisz
    do budowy kominkow trzeba bynajmniej tak powinno byc miec uprawnienia zduna bo jak sam forest zauwazyl puscic halupe z dymem jest prosciej niz ja ogrzac
    Adi naprawde wierzysz w to co piszesz? A niby dlaczego niemoge załozyc np warsztatu czy piekarni czy jeszcze czegos innego? Powiedz mi gdzie obecnie mozna zdobys wyksztalcenie zawodowe kiedy od dobrych kilku lub kilkunastu lat niema praktycznie w Polsce szkół zawodowych ( technika , zasadnicze itp?),
    A slyszles kiedys o uprawnieniach zduna??? bo ja nie, to praktycznie zawód na wymarciu niestety. Instalatorzy kominków nawet niestali koło prawdziwego zduna. Zabudowa kominka ma sie tak do budowy pieca jak bramy kut przez kowala do bram spawanmych przez slusarzy.
    Podkreslam nietwierdze ze wszyscy knoca robote , tylko gdzie oni sie tego nauczyli, wyssali z mlekiem matki czy jak? Przeciez kominki w tej formie w Polsce funkcjonuja od kilku - kilkunastu lat wiedz skad ta wiedze posiadli.

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jwbrzezinski

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    z drugiej stony nie brakuje speców, którzy swoją wiedzę posiedli od dziada i pradziada....zero wiedzy o najnowszych technologiach, których w dzisiejszym budownictwie nie brakuje.... i bądź tu człowieku mądry i się wybuduj

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jwbrzezinski

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    trochę dzisiaj poszperałem i znalazłem przykład prawidłowego montażu kominka na stronie
    http://www.izolacjekominkowe.pl/Oferta/Porady/
    może się komuś przyda

  11. #51

    Domyślnie OBUDOWA KOMINKOWA - CAŁKIEM TANIA - KOSZT OK 400 ZŁ

    Witam wszystkich którzy tą obudowę skrytykowali ! Dodatkowe uzupełnienia to.
    1 Dolot zimnego powietrza jest z tyłu obudowy.
    2 .Posadowienie wkładu jest na profilach stalowych .
    3.ytongi są zbrojone do do podstawy.
    4.obudowa już obecnie jest w stiuku gipsowym a odległości na obwodzie wkładu są obrobione i zamocowane płytki marmurowe.
    5.z tyłu są wykonane dwie kratki których nie widać
    6.jeżeli ktoś zna się na płytach gipsowych to płyty występują białe z napisem GKF
    7.dekompresja jest zrobiona
    8.dodatkowe stężenia wewnątrz obudowy/ profile /
    9.wkład jest prawidłowo wysunięty w stosunku do płyt gipsowych , inaczej to wygląda jeżeli ma być czymś obłożony .
    10.dekompresja ze szczeliną górna .

    JESLI KOGOS STAC NA WYDANIE ZA SAM MONTAŻ 2000ZŁ TO PROSZĘ BARDZO.nie każdego stać aby wybulić za obudowę np.6000 zł .Są ludzie którzy mażą o skromnym kominku - bo taki jest budżet każdego budującego .

    Na forum są osoby które pewnie takie rzeczy wykonują zawodowo i niech z ręką na sercu powiedzą że czegoś nie spierd..........

    Pozdrówka dla tych którzy w miarę to dobrze ocenili .
    WOJAS

  12. #52

    Domyślnie OBUDOWA KOMINKOWA - CAŁKIEM TANIA - KOSZT OK 400 ZŁ

    Witam wszystkich którzy tą obudowę skrytykowali ! Dodatkowe uzupełnienia to.
    1 Dolot zimnego powietrza jest z tyłu obudowy.
    2 .Posadowienie wkładu jest na profilach stalowych .
    3.ytongi są zbrojone do do podstawy.
    4.obudowa już obecnie jest w stiuku gipsowym a odległości na obwodzie wkładu są obrobione i zamocowane płytki marmurowe.
    5.z tyłu są wykonane dwie kratki których nie widać
    6.jeżeli ktoś zna się na płytach gipsowych to płyty występują białe z napisem GKF
    7.dekompresja jest zrobiona
    8.dodatkowe stężenia wewnątrz obudowy/ profile /
    9.wkład jest prawidłowo wysunięty w stosunku do płyt gipsowych , inaczej to wygląda jeżeli ma być czymś obłożony .
    10.dekompresja ze szczeliną górna .

    JESLI KOGOS STAC NA WYDANIE ZA SAM MONTAŻ 2000ZŁ TO PROSZĘ BARDZO.nie każdego stać aby wybulić za obudowę np.6000 zł .Są ludzie którzy mażą o skromnym kominku - bo taki jest budżet każdego budującego .

    Na forum są osoby które pewnie takie rzeczy wykonują zawodowo i niech z ręką na sercu powiedzą że czegoś nie spierd..........

    Pozdrówka dla tych którzy w miarę to dobrze ocenili .
    WOJAS

  13. #53

    Domyślnie OBUDOWA KOMINKOWA - CAŁKIEM TANIA - KOSZT OK 400 ZŁ

    No jakoś Panowie FACHMANI są zajęci tymi kominkami ! SAMI FACHOWCY do pisania w tym forum oraz złapania jelenia za montaż ok . 1500 zł .a tak naprawde robota jest do zrobienia przez każdego !!!!!!!
    WOJAS

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    No skoro się domagasz...
    1.Dolot powietrza - w przypadku paleniska, które nie ma możliwości szczelnego podłączenia czerpni powietrza i komory spalania, doprowadzenie tegoż powietrza w ten sposób jest błędem. Dlaczego - doczytaj na Forum, było "wałkowane" setki razy
    4.Gips - będzie pękać. Pierwsze pękną łączenia dużej, górnej płyty GK i bocznych kawałków po obydwu stronach wkładu.
    5.Kratki - no tu zafundowałeś właśnie klientowi utratę gwarancji na wkład. Jeżeli nie wiesz dlaczego - poczytaj instrukcję montażu tego paleniska (robisz to w ogóle?) Jeżeli nie czytasz instrukcji montażu palenisk, to powiem ci, że zbyt mała powierzchnia dolotów i wylotów powietrza, jest najczęstszą przyczyną nie uznawania gwarancji w przypadku tanich, marketowych palenisk (takich jak na zdjęciu)
    6.Płyta GK będzie zawsze płytą - czyli gipsem obleczonym w dwie warstwy łatwopalnego kartonu. Jeżeli nie zadbasz (a nie zrobiłeś tego) o prawidłową wentylację zabudowy, to wewnętrzna warstwa pomimo izolacji, zacznie się przypalać (karton pięknie zacznie brązowieć, ale będzie to widać dopiero po rozebraniu kiedyś kominka).
    7.Po co tutaj "dekompresja"? Wiesz czemu służy (choć to bzdurne określenie) i dlaczego coś takiego się stosuje?
    8.Dodatkowe "stężenia" będą przyczyniać się do pękania zabudowy na łączeniach płyt GK. Profile "rosną" chłonąc ciepło - to normalne zjawisko rozszerzania się materiałów pod wpływem chłonięcia ciepła. Profile bezpośrednio wokół wkładu to duże ułatwienie montażu, ale gwarancja pięknej "pracy" całej zabudowy, łączenia kamienia wokół wkładu (ramki).
    Tak nawiasem:
    -tylna ściana ma izolację?
    -jak rozwiązałeś sprawę wentylacji (połączenie szczelne, czy przez "komorę dekompresyjną")?
    -przyłącze dymowe nie ma zachowanego pionu odejścia od pionu wykonuje się regulowanym kolanem, inaczej takie połączenie traci szczelność nawet jeżeli jest między elementami silikon (wykrusza się po pewnym czasie bo rury pracują a silikon niestety nie...)
    -jak podłączyłeś przyłacze dymowe do komina ceramicznego (czy jest element przejściowy ze sznurem dylatacyjnym)?
    -użyłeś narożników do płyt GK i wykończenia gipsowego w celu "ułatwienia" sobie pracy, czy robiłeś narożniki z samego gipsu kilka dni z rzędu?
    -czemu tak małe odległości tektury (płyt GK) od krawędzi paleniska, które nagrzewa się do kilkuset stopni?
    I pewnie kilka innych rzeczy do któych można mieć wątpliowść...ale tego nie widać na zdjęciach.
    Przemyśl to i...łap dalej jeleni, jeżeli robisz to za pieniądze.
    Bądź skromniejszy - dopiero uczysz się robić kominki. Każdy jeden inwestor ma prawo do zrobienia tych błędów. Ty już nie, bo robisz to za pieniądze inwestora.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie Re: OBUDOWA KOMINKOWA - CAŁKIEM TANIA - KOSZT OK 400 ZŁ

    Cytat Napisał aalbercik
    To że wytrzyma wiem. Ale jak będzie wyglądała po jednym sezonie????
    W opisie ko***taz podał trzy poważne błędy instalacyjne i dwa mniejsze. Jeden z dużych podpowiem - zasady montażu płyt gk na stelażu stalowym..........
    A jak powinno się montowac płyty do stelaża? A co myśłlici eo płytach SILCA, które podobno sa samonośne czyli nie potrzebują stelaża i sa termoizolacyjne aż do 700 stopni ciepła.

  16. #56
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BigPiotr
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Stara Huta
    Posty
    435

    Domyślnie Re: OBUDOWA KOMINKOWA - CAŁKIEM TANIA - KOSZT OK 400 ZŁ

    Cytat Napisał ko***taz
    Witam wszystkich którzy tą obudowę skrytykowali !

    ........

    Pozdrówka dla tych którzy w miarę to dobrze ocenili .
    Ten fragment jest najlepszy

    Niestety ale na FM są też takie porady. Najgorsze, że niektórzy inwestorzy zaczną tak niebezpieczne kominki budować (przecież prosili o zdjęcia).

    A autor jak widać nie prosił o krytykę (bo chciał się poprawić) tylko szukał poklasku? klientów?

    Sam wybudowałem kominek, chętnie korzystam z FM i ocena Forest-Natura tak zbudowanego kominka dużo uczy, a każdy buduje u siebie jak chce.
    Pozdrówka dla wszystkich nie tylko tych co mnie dobrze oceniają.

  17. #57

    Domyślnie OBUDOWA KOMINKOWA - CAŁKIEM TANIA - KOSZT OK 400 ZŁ

    nie reprezentuje żadnej firmy i pod żadnym pozorem nie szukam zleceń i pogłosu.obudowy które wykonałem sam te robione i z prefabrykatów gotowych są tylko u moich znajomych bądż szerokiej rodziny .
    WOJAS

  18. #58

    Domyślnie Re: OBUDOWA KOMINKOWA - CAŁKIEM TANIA - KOSZT OK 400 ZŁ

    Cytat Napisał ko***taz
    nie reprezentuje żadnej firmy i pod żadnym pozorem nie szukam zleceń i pogłosu.obudowy które wykonałem sam te robione i z prefabrykatów gotowych są tylko u moich znajomych bądż szerokiej rodziny .
    I o to chodzi... w zrób to sam. Żeby się pochwalić jak coś się udało fajnie zrobić a nie tylko - zaproś fachowca.
    Panowie, jeśli ktoś sam sobie zrobi to i sam sobie naprawi. Żadna przeróbka nie będzie straszna szczególnie w przypadku tej obudowy. Którą dosyć łatwo jest doprowadzić do stanu pozbawionego ciężkich błędów.

  19. #59

    Domyślnie OBUDOWA KOMINKOWA - CAŁKIEM TANIA - KOSZT OK 400 ZŁ-

    jeszcze kilka zdań do FORREST NATURA

    1.PODŁĄCZENIE DO KOMINA ZASTOSOWANO PRZEJŚCIE CERAMICZNE FII200.
    2 KOLANO REGULOWANE 3CZ.
    3.WYLOTY I WLOTY POWIETRZA TYŁ OBUDOWY NA ZDJĘCIU TEGO NIESTETY NIE WIDAĆ .
    4.DOPROWADZONE POWIETRZE Z TYŁU OBUDOWY Z PRZEPUSTNICA 125 WRAZ Z ZEW. KRATKA Z ŻALUZJĄ
    4.SZCZELINY WOKÓŁ OBRYSU SĄ OK.0,7CM
    5.NAROŻNIKI ALUMINIOWE Z SIATKĄ ZBROJĄCĄ I GIPS WYKOŃCZENIOWY Z WŁÓKNEM.
    6.WNĘKA POD WKŁADEM DO KTÓREJ WSZYSCY SĄ PRZYZWYCZAJENI NIE MUSI BYĆ .
    7.IZOLACJA TYLNEJ ŚCIANY OCZYWIŚCIE ŻE JEST -PRZYKLEJONA KLEJEM A NIE WBITA GWOŻDZIAMI JAK NIE KTÓRZY TO ROBIĄ.
    8.SUFIT TEŻ JEST IZOLOWANY 5CM WEŁNĄ
    9.STYK PŁYTY GIPSOWEJ PODŁOGA SUFIT -SZCZELINA DYLATACYJNA TAK JAK PRZY MONTAŻU ŚCIANEK Z G/K .TO WSZYSTKO

    A CO DO MARKETOWYCH WKŁADÓW KOMINKOWYCH TO ONE WCALE NIE ODBIEGAJĄ OD TYCH Z SALONÓW KOMINKOWYCH. A ŻE DŁUGO PRACUJE W DUŻYM MARKECIE BUDOWLANYM Z DZIAŁEM KOMINKOWYM TO NIE ZDAŻYŁY SIĘ REKLAMACJE NA TE WKŁADY .SĄ ZA ROZSĄDNE PIENIĄDZE I
    SPRAWUJĄ SIĘ ZNAKOMICIE - MÓWIĘ O WKŁADACH INVICTA NP.200670,SELENIC 6769 , 6777 , MINOS , GRV6270 ,

    DODATKOWO MAM STYCZNOŚĆ Z KLIENTAMI KTÓRZY ROBIĄ ZAKUPY WRAZ Z FACHOWCAMI TO CZASAMI FAKTYCZNIE WŁOS SIĘ NA GŁOWIE JEŻY - / NIE MAM CIEBIE NA UWADZE OCZYWIŚCIE /
    POWODZENIA W PRACY CODZIENNEJ ŻYCZĘ .
    WOJAS

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    czytam, czytam, potem czytam jeszcze raz... i nie wierzę. Jak można coś takiego robić...

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony