dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie gdzie najlepiej / najtaniej OC za samochód?

    19 grudnia kończy mi się OC na Milusia - od zawsze mam w PZU , bo współwłaścicielem auta zrobiłam tatę coby mieć lepsze zniżki - a tato od lat namiętnie ino w PZU
    Tak więc chyba chcę zmienić na tańsze bo w tym PZU żadnych rewelacji .... tylko gdzie?
    może ktoś ma info o jakichś fajnych ofertach?
    wiem, trza zabrać tyłek i połazić .... ale czasu deficyt .... więc zbieram najpierw informacje tutaj ....

    acha - i jak to jest naprawdę z tym przenoszeniem zniżek? liczą się?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  2. #2

    Domyślnie

    Właśnie ubezpieczaliśmy nowy nabytek córy, nieźle wyszło (i na to padło) w Allianz. Zdaje się, że przeniesienie ulg zadziałało, bo przedtem córka miała trzy pojazdy i wszystkie w PZU. No i się w końcu załapała na kategorię wiekową, bo poniżej 25 roku życia stawki są wyższe. Grupa ryzyka hehe.
    Ale Ty zdaje się masz nadal 20

  3. #3

    Domyślnie

    może mały oftopic - jeśli chodzi o ubezpieczenie motocykla to najtaniej w PZU.
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał piterazim
    może mały oftopic - jeśli chodzi o ubezpieczenie motocykla to najtaniej w PZU.
    maamy, maamy

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    Ale Ty zdaje się masz nadal 20
    jasssne ... do setki
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    daggulka - najlepiej wybrac się do agencji pośrednictwa ubezpieczeniowego, która ma umowy z wieloma firmami i tam już najlepiej sprawdzą i wyliczą gdzie najtaniej i najkorzystniej przy Twoich warunkach (poj silnika, wiek pojazdu, kieriwcy, zniżki itp)
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  7. #7

    Domyślnie Re: gdzie najlepiej / najtaniej OC za samochód?

    Cytat Napisał daggulka
    19 grudnia kończy mi się OC na Milusia - od zawsze mam w PZU , bo współwłaścicielem auta zrobiłam tatę coby mieć lepsze zniżki - a tato od lat namiętnie ino w PZU
    Tak więc chyba chcę zmienić na tańsze bo w tym PZU żadnych rewelacji .... tylko gdzie?
    może ktoś ma info o jakichś fajnych ofertach?
    wiem, trza zabrać tyłek i połazić .... ale czasu deficyt .... więc zbieram najpierw informacje tutaj ....

    acha - i jak to jest naprawdę z tym przenoszeniem zniżek? liczą się?
    Mój tata też od zawsze w PZU, jak dostałam ich stare autko i skończyło się OC to podpisałam umowę z Commercialem (teraz chyba Aviva) były najlepsze warunki. Tacie skończyło się niedawno OC i jak usłyszał jaka jest różnica w cenie między PZU, a Avivą to od razu zmienił zdanie i po chyba 20 latach zrezygnował z PZU.
    Na początku dłuuuugiej drogi...

  8. #8

    Domyślnie

    Polecam mBank

    Poza tym, że tanio, to można to zrobić w czasie pracy - kolejna oszczędność

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie najtaniej wyszło w AXA. Było taniej o połowę niż w link 4 (AC+OC).
    Dodam, że 3 dni po opłaceniu AC rozbiła mi się szyba, której koszt wymiany był porównywalny z wartością ubezpieczenia i Axa mi zwrociła koszty wymiany bez problemu.
    Przymykacie czasem oczy
    Czasem zamykacie usta
    Lepiej jest się nie wychylać
    Kartoteka będzie pusta

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał Erol 1
    U mnie najtaniej wyszło w AXA. Było taniej o połowę niż w link 4 (AC+OC).
    Dodam, że 3 dni po opłaceniu AC rozbiła mi się szyba, której koszt wymiany był porównywalny z wartością ubezpieczenia i Axa mi zwrociła koszty wymiany bez problemu.
    Tez przenioslam sie do nich pol roku temu, za oc+ac zaplacilam 1/3 stawki, ktora chcieli w pzu (bylismy tam kilkanascie lat).

  11. #11

    Domyślnie

    Polecam bre ubepieczenia.
    Ale trzeba miec konto w multibanku lub mbanku, internetowe.
    Cale zycie mialam oc w pzu, a teraz juz drugi rok w banku.
    Ale ubezpieczaja samochody nie starsze, niz z 1988 roku.
    Za siecento zaplacilam okolo 160zl za caly rok.
    Ale mam wszystkie mozliwe znizki. Z wiekem na czele, niestety.
    Na ich stronie mozna sobie wyliczyc oc.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    kurde ... ja mam chyba jakąś sklerozę
    właśnie otwarłam list z pzu - a tam pismo że teraz mam zapłacić drugą składkę .... czyli jeszcze nie będę zmieniać przez pół roku - bo NW zapłaciłam przy pierwszej składce (chyba mi się coś z mężowym ubezpieczeniem pomyliło )
    no ale dobrze , że założyłam wewontek - mam kilka miesięcy żeby zebrać opinie i zmienić ubezpieczyciela ... może ktoś też skorzysta na tych informacjach tu zawartych .... ta, że dziękuję za dotychczasowe i prosze o dalsze opinie ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Miałem w PZU, teraz całość w Interisk.
    Różnica ceby spora, ale... należy mieć kogoś dobrze obeznanego na wypadek jakiejkolwiek większej szkody, bo z reguły na dzień dobry masz odmowę.
    Tyle, że znajomy który mi (i nie tylko) sprawę bardzo skutecznie poprowadził, uważa że większe firmy mają lepszych prawników - więc finalnie i tak to kwestia widzimisię ubezpieczyciela.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał arcobaleno
    daggulka - najlepiej wybrac się do agencji pośrednictwa ubezpieczeniowego, która ma umowy z wieloma firmami i tam już najlepiej sprawdzą i wyliczą gdzie najtaniej i najkorzystniej przy Twoich warunkach (poj silnika, wiek pojazdu, kieriwcy, zniżki itp)
    Pracuję "w branży".

    - w takiej agencji to najlepiej sprawdzą gdzie agent zgarnie największą prowizję. Nie liczyłbym na jakieś niesamowite doradztwo "pro-klienckie".

    Zasadniczo najtańsze są obecnie wszystkie cuda typu "direct". Przy OC to zasadnioczo kalafiorem wisi gdzie się człowiek ubezpiecza. Ewentualne problemy będzie miała osoba, która będzie likwidowała szkodę z naszego OC. Ale wybierając AC i kalkulując ubezpieczeni w tej samej firmie typu Direct i przez agenta - polecam dokładną lekturę OWU. Tańsze wersje Direct nie są spowodowane jedynie brakiem prowizji dla agenta. Najcześciej poprostu to są zupełnie dwa różne produkty - gdzie po dokupeiniu kilku/kilkunastu opcji w Direct - dostaniemy dopiero ten produkt jaki może nam za większą kasę w standardzie zaoferować agent.

    Nie jestem agentem
    pozdrawiam,
    M

  15. #15

    Domyślnie

    MTU skoda felicia 1,3 OC 222zł/rok

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    newsky

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Najtańsze OC na rynku jakie znalazłem jest w AXA Direct, zresztą znajomi też mi mówili. Mało tego, ostatnio jechałem na wczasy i o 3.00 nad ranem siadła mi pompa paliwowa. Szybki telefon i holowanie gratis do najbliższego mechanika, nie wierzyłem za bardzo że tak szybko to można załatwić. Dodatkowo AXA oferuje 50zł. obniżki na OC i 100zł. na AC jeżeli na ich stronie przy wpisywaniu danych do umowy wpiszecie czyjś numer polisy (niestety, mnie to ominęło, bo nie zwróciłem uwagi na tą opcję). Jeżeli ktoś nie ma znajomego w AXA podam mój numer- BA1211932/09 . Natomiast swój numer polisy można wykorzystać i polecić znajomym, zrobiłem tak raz i przysłali mi bon wartości 50zł. który mogę wykorzystać w wybranych sklepach. Naprawdę groszowe sprawy w porównaniu ze złodziejami z którymi miałem wcześniej podpisaną umowę. (!) Na stronie ubezpieczalni jest kalkulator który pomaga łatwo wyliczyć składkę, tańszej na rynku nie znalazłem!

  17. #17

    Domyślnie

    U nas najtaniej wyszło (duuużo taniej) w Link4

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Może są nowe opinie ?

    Planuję ubezpieczenie OC i AC w AXA .

  19. #19

    Domyślnie

    u nas też najtaniej wyszło w mBanku (za cały rok o 1/3 mniej niż w Warcie chcieli za kwartał).

  20. #20

    Domyślnie

    ja mam w liberty direct punto 1910jtd 325zł/rok 60%zniżek

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony