dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie I co po przeprowadzce?

    Hurra!!!!!Będziemy sie przeprowadzać - wnętrze powoli nabiera wyglądu domu, coraz mnniej gipsu, kurzu, ekip i zadymy. Ale co potem? Jak się odnaleźć w domu po 20-tu kilku latach w bloku? Co robić - w końcu budowa skończona....A jak się nam będzie źle mieszkać? Jak się zadomowimy?Hm....

    Jak sobie z tym poradziliście? Bardzo się cieszymy z domu, ale sam moment przeprowadzki, opuszczenia mieszkanka i kartonowego bałaganu nas trochę przeraża...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Dasz rade, czas wyprostuje te problemy i wszytsko sie samo przy Waszej pomocy pouklada.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    To będzie dla Was super przygoda, wiem to z autopsi. Początkowo bylismy zmęczeni i lekko zagubieni w "przestrzeni" ale teraz po roku powiem...... tylko domek, kosztował dużo ale opłaciło się. Pozdrawiamy ciepło w zimowy dzień.PWM

  4. #4

    Domyślnie

    Spoko! Niedługo docenicie w domku życie. I po tym kroku ze wstrętem pomyślicie o bloku.

    pozdrawiam JurasXR4Ti
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  5. #5

    Domyślnie

    A w ogrodzie starczy pracy do emerytury, albo jeszcze dłużej.

  6. #6

    Domyślnie

    Oooo, zazdroszcze bardzo - to wspaniale uczucie! Wlasny,nowy domek! Ja przeprowadzalem sie 11 lat temu tez z bloku, i teraz nie moge sobie wyobrazic jak mozna mieszkac w blokowisku!. To masakra jest! A przeprowadzka? Zaden problem, to romantyczne Za 3 m-ce nie wyobrazisz sobie powrotu, to nie ulega watpliwosci.
    Zycze powodzenia
    GG 4951109

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za słowa " otuchy"
    Narazie jesteśmy przerażeni, i nie do końca spakowani....ale to chyba minie za parę dni...Czekamy jeszcze na drzwi wew. - będą w ostatniej chwili i kuchnię.......
    Mam nadzieję, że ja - jako typowy blokowiec - szybko się przestawię na inne metraże i wysokości, na swoją 10-cio arową działkę i otoczenie, na palenie w kominku i brak stukotu sąsiadów.....Dzięki

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Basieczka - mam to za sobą - całe trzy miesiące już mieszkam .
    Na okres przeprowadzki trzeba zacisnąć zęby i ... jakoś przetrzymac. Nie zrażaj się ilością kilometrów pokonanych w poszukiwaniu jakiejś drobnej, akurat teraz potrzebnej rzeczy. Schody też wcale nie są takie wysokie, jak się na poczatku wydaje. Wbrew pozorom mieszkanie z którego się przeprowadzasz też jest z reguły mniejsze - spoko - da się te wszystkie "drobiazgi" jakoś rozpakować. U mnie sajgon trwał 3 tygodnie , ale potem ..........

  9. #9

    Domyślnie

    Rany boskie - 3 tygodnie.................myslalam, że w Święta odetchniemy......................... Ale to pocieszające - że inni to przeżyli i jest ok... Właśnie zaraz zaczną mi montować drzwi wewnętrzne.........w piątek kuchnia i w sobote - transport.........

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Przewiezienie gratów to kilka dni - zapanowanie nad tym wszystkim i jako takie rozpakowanie się to właśnie trzy tygodnie. Po tym czasie zacząłem odczuwać przyjemnośc mieszkania we własnym domku
    Pozdr

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Mnie przeprowadzka czeka za 2 miesiace...jak skoncza podłogi powoli bede przewozic rzeczy...pozniej transporcik.....nie ma co mam stracha nio i sama sie przeprowadzam...bo mojej połowy nie ma..wyjechal z bloku i zjawi sie w domku ale niesetety dopiero w czerwcu

  12. #12

    Domyślnie

    Cóż znaczy jedna przeprowadzka! W ciągu ostatnich pięciu lat przeprowadziliśmy się z mężem już trzy razy, a na dniach czeka nas następna. Nie wiem czy to nie złośliwość losu, ale zawsze przeprowadzamy się w lutym Mebli dużo nie mamy, ale te sprzęty i całe regały książek! Już nawet zaczęłam to lubić (jedyne wyjście w tej sytuacji i dopóki nie osiądziemy we własnym domu!)...
    Le succ&s est la meilleure vengeance.

  13. #13

    Domyślnie

    Hm.....chciałabym mieć taki problem

    Ale Wam życzę wszystkiego dobrego w nowym domku

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Przeprowadzka.... To już lada chwila.... Czujemy się jak młode małżeństwo na dorobku. Okazuje się, że właściwie niczego nie mamy!
    W ostatnich latach przestaliśmy właciwie dokonywać zakupów sprzętowych i meblowych. Bo po co - przecież kupimy wtedy gdy się będziemy wprowadzać do nowego domu. I właśnie teraz przychdzi ta chwila.. I co się okazuje? Że właściwie to oprócz kilku foteli, sprzętu RTV, jakiejś wersalki, żyrandola i szaf do garderoby nic z dotąd posiadanych sprzętów nie pasuje do koncepcji nowego domu. Nie chcemy żadnych wysokich regałów, meblościanek itd co wymuszone było małą, dotychczas zajmowaną powierzchnią mieszkalną. Nawet lodówka nie będzie przenoszona - teraz mamy inną, obudowaną. Garnki? Niestety ale też nowe. Te dotychczasowe - z pieca gazowego nie nadają się na płytę ceramiczną. Statki, sztućce? Trzeba trochę dokupić - to są z kolei wymagania zmywarki. Firany, zasłony? To co wystarczało na 4 okna nie jest w stanie "obsłużyć" 17. Uff co jeszcze.... boję się myśleć.

  15. #15

    Domyślnie

    Chyba coś w tym "młodym małżeństwie na dorobku" jest. Dokładnie tymi samymi słowami określiłam to co nas czekać będzie w nowym domu po przeprowadzce. Nie budzi to we mnie złych odczuć wręcz przeciwnie trochę liczę, zwłaszcza na część "młode małżeństwo"

  16. #16

    Domyślnie

    Rany, ja też już bym tak chciała!
    Justa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony