dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 33
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 649
  1. #1

    Domyślnie projekt KAMERALNY 1 i 2 pracownia DOMY Z WIZJĄ

    Witam,

    Ponieważ ostatnio chodzi mi po głowie dom parterowy o powierzchni około 140m2 i właśnie ostatnio takie projekty przeglądam, to zainteresowł mnie obecnie nowy projekt z pracowni projektowej "Domy z wizją" (www.domyzwizja.pl) o nazwie "Kameralny 1".

    Proszę o Wasze opinie na temat funkcjonalności tego projektu.

    Dodam, że wjaz na działkę mam ustyuowany od południowego wschodu.

  2. #2

    Domyślnie

    Dzięki ProStaś za komentarz,

    po twoim zdjęciu pod nickiem mniemam że wybudowales Orzecha. Tez sie zastanawiam nad tym projektem i układem pomieszczeń jaki jest w Orzechu.
    Biorąc jednak pod uwage zabudowę sąsiednich działek i szerokość mojej działki 22,5m to ładnie wpisuje się projekt Kameralny1.

    Z tym układem wzgledem stron świata na działce też chyba nie będzie najgorzej, dzięki dużemu oknu w salonie przy stole, które przez większą część dnia powinno doswietlać wnętrze.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś

    Tak wybudowałem Orzecha 2 LG, gratuluję spostrzegawczości, projekt nie jest popularny.
    Co do projektu Orzecha to chciałbym spytać czy dokonywałeś jakiś zmian w projekcie? Możesz podesłac kilka zdjęć domu z zewnątrz oraz z układu salon-jadalnia-kuchnia? Zastanawia mnie równiez czy szerokość sypialni (odpowiednio 318 cm i 306 cm) jest wystraczająca?
    Jaki masz wykonany strop i kąt nachylanie połaci dachu?

    Z góry dziekuję za info.

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś
    Dla mnie układ wnętrz to ideał.
    Sam projekt jest fatalnie zrobiony, dużo musiałem się namęczyć. Teraz jestem już bogatszy w doświadczenie i wiem co i jak.
    Z tego co piszesz to wnioskuje, że jak bym się zdecydował na Orzecha to lepiej sobie samemu wykonać projekt od nowa z uwzglednieniem wszystkich zmian. Ja też mam w PZP kąt dachu 30st. Dokonałeś praktycznych zmian. Mnie też w tym projekcie brakuje drugiej łazienki z prysznicem.
    Odnośnie ustawności sypialni to można wydłużyć dom o około 50 cm i otrzymujemy wtedy duże, prawie w kwadracie pokoje
    Chciałbym spytac czy sam garaż nie jest za wąski oraz jaka jest faktyczna szerokość podcienia od strony ogrodowej i czy ten podcień sprawdza się w codziennym użytkowaniu?

    No i dalej mam problem wyboru pomiędzy Kameralnym 1 a Orzechem

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś
    Co do projektu to gdybyś się zdecydował to coś podpowiem. Można uniknąć problemów odpowiednio wcześnie podejmując racjonalne decyzje
    Dzięki.
    Chętnie skorzystam ze wszelkich wskazówek i podpowiedzi.
    A co do projektu Orzech, to możesz podać jakieś przybliżone koszty budowy z kolejnych etapów?

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie witam

    witam,
    od kilku miesięcy poszukuję odpowiedniego projektu na naszą działkę.Mamy wjazd od południa i niestety niewiele jest godnych uwagi projektów.Ostatnio natrafiłam na ten wątek i bardzo spodobał mi się ten projekt.Mamy jednak ogromny dylemat ponieważ chyba będziemy ogrzewać węglem i zastanawiamy się czy kotłownia nie jest za mała i chyba garaż jest dość mały.Czy mogłabym prosić o wymiary tego garażu, bo na stronie z projektem zamieszczone są bardzo ubogie dane i zdjęcia.zastanawiamy się nad projektem:
    http://pprojekt.pl/projekt280-miranda.html
    są one bardzo podobne, różnią się wielkością garażu.mnie się bardzo podoba orzech, a mąż wolałby troszkę większy garaż.Trochę się przeraziłam czytając, że projekt ORZECH jest kiepsko zrobiony.My jesteśmy laikami w tej dziedzinie i cieszę się, że znalazłam kogoś kto budował ten dom.Czy znasz może jakiś link do strony, gdzie ktoś również budował ten domek?
    Czy mogłabym prosić o Twoją opinię nad przewagę jednego projektu nad drugim(orzech a miranda)?będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki i przemyślenia.
    Chciałabym również zapytać czy koszt 150 zł to kwota netto czy brutto.
    czy 150 zł.dobrze rozumie, to co widać na zdjęciu tzn.fundamenty, ściany i dach?
    czy jakieś prace wykonywałeś sam, czy wszystko firma?
    Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w nowym 2010 roku

  7. #7

    Domyślnie

    Witam w Nowym Roku.

    W końcu zdecydowalismy się z żoną, że bedziemy budować wg projektu Kameralny 1.
    Poniżej foto i rzut projektu. Cały projekt wg informacji z pracowni Domy z wizją ma być dostępny do końca stycznia 2010.





    Zdecydowaliśmy sie na ten projekt, ponieważ dobrze wpisuje się w naszą działkę i usytuowanie wzgledem stron świata. Powierzchnia domu, ilość i układ pomieszczeń jest zgodny z naszymi założeniami. Brakuje nam jedynie wydzielonej garderoby ale mam nadzieje ze ilość szaf to zrekompensuje.
    Generalnie decyzja juz podjęta.
    Czekamy na Wasze opinie co do decyzji i konstruktywne uwagi.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie Re: witam

    Tu dokładniej.
    http://www.opusdom.pl/index.php?opti...k=showEO&id=15

    Ileż ja dni spędziłem nad tymi dwoma projektami......
    Miranda bardzo długo była nr 1.
    Co zaważyło ? Wielkość działki Miranda jest dłuższa od Orzecha, a ja mam płytką działkę.
    Poza tym chciałem mieć blisko kotłowni dużą łazienkę i mała łazienkę z prawdziwego zdarzenia, czego w Mirandzie brakuje. Natomiast garaż jest super. W Mirandzie brak jest też zadaszonego tarasu.

    Po prawdzie wybór jednego z tych projektów będzie dobrym wyborem.

    Tak, to co widać na zdjęciu to 150 kPLN (dachówka ceramiczna). Jest to kwota jaką zapłaciłem, po szczegóły zwróć się do mnie na priv (jak chcesz). Samemu nie robiłem nic. Brak czasu, sprzętu i umiejętności.

    Wymiary garażu to 3,06 x 6 m.
    Nie znam nikogo kto wybrałby Orzecha 2 LG. Chcą uniknąć błędów przy jego budowie musiałabyś zaufać mi, przeprowadzić zmiany i potwierdzić je u uprawnionego architekta-konstruktora. Wtedy będzie dobrze.
    Przy paleniu groszkiem, peletem lub innym paliwem stałym warto zrobić wejście do kotłowni przez garaż (tak miałem w pozw. na budowę).



    Dziękuję za odpowiedź, oba domki są super, choć mi bardziej odpowiada orzech to ze względu na garaż musimy przemyśleć sprawę.Jak sądzisz czy będzie duża różnica cenowa w budowie domów (pytam jako już doświadczoną osobę w budowie)?Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Witam,
    radja13 kiedy zaczynasz budowę domu, chętnie będę obserwować jak powstaje ten piękny projekt
    Koniecznie informuj nas na bieżąco

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,

    czekamy jeszcze cały czas na projekt. Planujemy zacząć w tym roku ale jak wyjdzie to sie okaże wkrótce.

  11. #11

    Domyślnie

    No to czekamy na nowe wieści

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał TK30 Zobacz post
    No to czekamy na nowe wieści
    Witam,

    do nas projekt Kameralny 1 w końcy dotrał, już zaadoptowany i czeka w urzędzie. W przyszłym tygodniu idę do urzędu odebrać PnB

    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał PatrycjaRZ Zobacz post
    Witam
    a gdzie budujecie????
    Dąbrowa Górnicza

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał PatrycjaRZ Zobacz post
    to daleko od nas bo my w zachodniopomorskim w Grzędzicach pod Stargardem
    To rzeczywiście daleko. Macie już jakiegoś wykonawcę albo jakieś wyceny na budowę?

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar moni-niebieski
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Witam
    Jesteśmy z mężem o krok od kupienia KAMERALNEGO1 mamy już działkę, chcemy troszkę go przerobić- tzn zamiast garażu będzie gabinet, drzwi wejściowe będą po lini prostej tak jak w kameralny2 co pozwoli przesunąć drzwi wejściowe do gabinetu maksymalnie do drzwi wejściowych i powiększyć kotłownię (gabinet będzie mniejszy). Podjeliśmy decyzję że dom wybudujemy techologią szkieletową - może ktoś budował ten projekt w tym systemie?
    Mam też sporo pytań co do ogrzewania tego domu- ze względu na wielkie okna. my myślimy o ogrzewaniu podłogowym piecem na pelet, kominku bez płaszcza wodnego i wentylacji mechanicznej z wymiennikiem ciepła plus solary- może ktoś podzieli się uwagami na te tematy....
    pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Witam Wszystkich "kameralnych" i podobnych

    Przymierzamy się do zakupu projektu kameralny, jednak ze względu na powiększajaca się rodzinke byłby on dla nas nieco za mały.
    Wybraliśmy "Dom przy gościncu" Domy w tradycji odbicie lustrzane. Po niewielkich zmianach w srodku, zwiększeniu liczby okien i przeszkleniu prawie całego salonu na ogromny taras dom będzie spełniał nasze oczekiwania.
    Jednak chcielibyśmy zachować elewację z kameralnego, bo jest... boska!!! Na działce mamy kilka duzych drzew, które swietnie komponowałyby się z domkiem i tarasem.
    dlatego też mam pytanie do włascicieli projektów kameralny- radja 13 i patrycjaRZ: nie potrafię znależć podobnych desek elewacyjnych
    Pracownia z pewnością podała Wam jakieś namiary, bo wiem, ze to robią przy sprzedazy projektów. Czy moglibyście mi pomóc???
    Tak poza tym, to jesteśmy jeszcze przed zakupem projektu. Na chwilę obecną mamy skonsultowane zmiany z pracownią. Z zakupem projektu czekamy do finalizacji zakupu działki (ok. 2 tygodnie). Będziemy budowali domek w Gliwicach, czyli niedaleko radja13!
    pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikarstyle Zobacz post
    Pracownia z pewnością podała Wam jakieś namiary, bo wiem, ze to robią przy sprzedazy projektów. Czy moglibyście mi pomóc???
    Cześć,

    deska użyta w projekcie to profil Rhombo Solo z firmy MOCO.

    Podrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał radja13 Zobacz post
    Cześć,

    deska użyta w projekcie to profil Rhombo Solo z firmy MOCO.

    Podrawiam
    Bardzo, bardzo dziękuję!!!
    pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał PatrycjaRZ Zobacz post
    radja13 czy zaczeliście już swoją budowę Kameralnego 1???????
    Tak, zaczeliśmy budowę 1 lipca. Obecnie jesteśmy na etapie zasypywania fundamentów więc nie mam zbyt ciekawych zdjęć

  20. #20

    Domyślnie

    Witam, ciesz◘e sie że ktoś zaczął realizację projektu Kameralny z Domy z wizją. My z malżonką jesteśmy na etapie adaptacji projektu kameralny 3. We wrześniu startujemy z budową. Wprowadzilismy kilka malych zmian co do ukladu scian wew ale oprocz tych kilku przerobek bedziemy budowac tak jak w projekcie. Oczywiscie zrezygnowalismy ze stropu wylewanego na rzecz plyt stropowych. Dom jest rowniez moim zdaniem i nie tylko moim przezbrojony Zmieniamy rowniez fundamenty na "normalne".

Strona 1 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony