dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    nie musi być otwarta. byle nie była otwarta na chatę. Bo po pierwsze ciepło z chałupy ucieka, po drugie wilgoć i grzyb na ganku.
    Ganek nie jest otwarty na dom. Jedynie się z niego do domu przechodzi, a drzwi ganek-dom są zamknięte. Wiadomo, że się je otwiera gdy się wchodzi, wychodzi, czy idzie do kotłowni, ale zazwyczaj są zamknięte.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Blacha trapezowa- czyli wietrzenie tej wełny od góry doskonałe bez folii. Para nie przenika, bo tam gdzie folia już jej nie ma. Jest woda. Punkt rosy jest w wełnie. I tam się wykrapla cała woda.
    Bałbym się to teraz zamknąć- pytanie- czy zdąży wyschnąć przed grzybobraniem?
    A... jakby to suche było- znaczy zrobione do końca to ta folia paroprzepuszczalna pewno by nie przeszkadzała- nie wywiewa ciepła z wełny.
    A 10 cm wełny to gó...o nie izolacja...

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Moja zgaduje tak - dużo wilgoci masz w tym ganku, ona sobie wzlatuje do nieba, po drodze przenika przez membrana, przenika przez wełena i wtenczas napotyka baaaardzo zimną i baaaardzo paroabsolutnienieprzepuszczalną blachę. No i na tej blasze się skrapla (jak to latająca woda), a grawitacja robie resztę.

    Pewnie daszek jest poziomy lub prawie? Bo ja skośny, to na chłopski rozum powinna woda sciekać sobie gdzie indziej...

    W każdym razie ja bym zrobił poprawną wentylacje połaci dachowej.

    Jakbyś dal rysunka tego daszka, to może byłoby łatwiej wróżyć z fusów?

    No chyba, że woda po prostu zacieka skądinąd...
    przegroda z obu stron otwarta dyfuzyjnie.
    para migrujac przez welne nawet do blachy nie dociera bo juz w welnie sie wykrapla.
    Cytat Napisał Depi
    brzoza! - Czyli to wentylacja zapewnia usuwanie wilgoci?!? A nie oddychające, nieocieplone styropianem, ściany?!?

    Coś zalewasz.

    sciana nie ocieplona to jak dziurawe pluco, efekt podobny do tego j/w. oddychac bedzie jak ktoras ze stron zostanie zamknieta (ocieplona) i z otwartej strony beda zmienne warunki wilgotnosciowe.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Blacha trapezowa- czyli wietrzenie tej wełny od góry doskonałe bez folii. Para nie przenika, bo tam gdzie folia już jej nie ma. Jest woda. Punkt rosy jest w wełnie. I tam się wykrapla cała woda.
    Bałbym się to teraz zamknąć- pytanie- czy zdąży wyschnąć przed grzybobraniem?
    A... jakby to suche było- znaczy zrobione do końca to ta folia paroprzepuszczalna pewno by nie przeszkadzała- nie wywiewa ciepła z wełny.
    A 10 cm wełny to gó...o nie izolacja...
    Wiem, że 10 cm to tyle co nic, ale jest już i tak tam nisko więc niewiele można wskórać. Jak jeszcze dojdą profile i płyty to ledwo się będę mieścił

    Czyli co radzicie robić? Czekać do wiosny, aż wszystko wyschnie? Czy jak?

    A jeśli nawet poczekam do wiosny i zrobię, jak będzie suche to co się wtedy będzie działo z ową parą? Nie będzie się wykraplać na płytach? Bo przecież nie zniknie..

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    para migrujac przez welne nawet do blachy nie dociera bo juz w welnie sie wykrapla.
    Może być i tak, ale kolega pisał, że mokra memebrana i wełna od góry.

    O oddychających (sic!) ścianach nie rozumieć.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaEgon
    Potrzeba mi pomocy..

    Sytuacja przedstawia się tak. Ganek nieogrzewany, nieocieplony, murowany w pojedynczy suporex. Przykryty blachą trapezową, pod blachą folia paroprzepuszczalna. Między krokwie dałem 10cm wełny mineralnej i co jakieś pół metra dałem sznurek coby na głowę ta wełna nie spadła. Krokwie mają 14cm. Dziś zrobiło się cieplej, wyszedłem do ganku, a na podłodze mokro Cały czas kapie z tej wełny. Włożyłem rękę między kawałki wełny i folia od strony wełny jest mokra, wełna też jest z wierzchu nasiąknięta wodą.

    Co teraz najlepiej zrobić, jak zaradzić? Czy to już tragedia, czy jeszcze nie?

    Dla ogólnego rozeznania nadmienię, że tego dachu jest ze 12m2...
    moze tak:
    zdjac blache, wykonac izolacje na krokwiach zamocowac ponownie blache.
    przestrzen miedzy krokwiami wypelnic mat. izolacyjnym i wykonac paroizolacje.
    wykonac stelaz na profilach KP - tzw. elastycznych (pozowli to na swobodne rozmieszczenie instalacji elektr. na koniec oplytowac.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    moze tak:
    zdjac blache, wykonac izolacje na krokwiach zamocowac ponownie blache.
    przestrzen miedzy krokwiami wypelnic mat. izolacyjnym i wykonac paroizolacje.
    wykonac stelaz na profilach KP - tzw. elastycznych (pozowli to na swobodne rozmieszczenie instalacji elektr. na koniec oplytowac.
    Jaką izolację na krokwiach? Obecnie na krokwiach leży folia paroprzepuszczalna..

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaEgon
    A jeśli nawet poczekam do wiosny i zrobię, jak będzie suche to co się wtedy będzie działo z ową parą? Nie będzie się wykraplać na płytach? Bo przecież nie zniknie..
    No toć już wsio wyłożono - trza po pierwsze primo tejże pary do wełny nie dopuszczać - czyli dać paroizolację od wewnątrz. Po drugie primo trzeba zapewnić pomieszczeniu dobrą wentylację, żeby ta para sobie poszła gdzie indziej. Po trzecie primo (to już ode mnie) należałoby sprawdzić, czy wełna od góry (między nia a blachą) jest poprawnie wentylowana. Jak znam ganki, to ten daszek dochodzi ci do ściany. A to oznacza, że powietrze nie ma jak cyrkulowac pod połacią, czyli nie ma jak usuwac wilgoci. Niech mnie ktoś poprawi, ale chyba w układzie z blachą membrana nie jest konieczna? A opór dyfuzyjny jednak stawia...
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Cytat Napisał LukaEgon
    A jeśli nawet poczekam do wiosny i zrobię, jak będzie suche to co się wtedy będzie działo z ową parą? Nie będzie się wykraplać na płytach? Bo przecież nie zniknie..
    No toć już wsio wyłożono - trza po pierwsze primo tejże pary do wełny nie dopuszczać - czyli dać paroizolację od wewnątrz. Po drugie primo trzeba zapewnić pomieszczeniu dobrą wentylację, żeby ta para sobie poszła gdzie indziej. Po trzecie primo (to już ode mnie) należałoby sprawdzić, czy wełna od góry (między nia a blachą) jest poprawnie wentylowana. Jak znam ganki, to ten daszek dochodzi ci do ściany. A to oznacza, że powietrze nie ma jak cyrkulowac pod połacią, czyli nie ma jak usuwac wilgoci. Niech mnie ktoś poprawi, ale chyba w układzie z blachą membrana nie jest konieczna? A opór dyfuzyjny jednak stawia...
    yhy bo juz mialem wrocic do tej sprawy
    lecz folia pelni role wiatroizolacji.

  10. #30

    Domyślnie

    Rozumiem. Flash co miałeś na myśli pisząc o tej izolacji na krokwiach? Co pełni rolę takiej izolacji?

    Dodam, że wełna i folia jest sucha w 1/3 od "strony rynny" a jest mokra od strony ściany domu. Z tamtej strony jest sucha zapewne dlatego, że właśnie ma dostęp do powietrza, bo podbitka jest ta z dziurami perforowana. Tylko jeśli ma dostęp powietrza tam, to czy to powietrze nie powinno iść dalej/wyżej w stronę ściany domu?

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaEgon
    Tylko jeśli ma dostęp powietrza tam, to czy to powietrze nie powinno iść dalej/wyżej w stronę ściany domu?
    No przeca Ci o tym piszę - czy ono MA KTÓRĘDY TAM WYLECIEĆ? Bo jak nie, to nic z tego nie będzie. Musi być tam jakaś DZIURA, żeby to zadziałało.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  12. #32

    Domyślnie

    No właśnie jest "dziura" po obu ściankach bocznych ganku..i coś to powinno dawać. Ale w sumie dalej nie wiem co mam robić doraźnie wietrzyć żeby wilgoć sobie uciekała..
    Robić teraz paroizolację od wewnątrz mimo, że wełna i folia są wilgotne? Czy może najpierw spróbować jakoś to osuszyć?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony