dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 239
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurni
    2005 - święta w nowym domu
    2005 - nowy potomek
    Trzymam kciuki za Was

  2. #22

    Domyślnie

    hej!!!
    czytam sobie i czytam Wasze wypowiedzi i nadziwić się nie mogę!!!
    kurczę, kurczę, kurczę!!! tacy młodzi i się budują! 22-29 lat i własny dom?? przepraszam a skąd macie forsę???!!
    2 lata temu skończyłam studia-architekturę. pracuję w zawodzie - mam to szczęście. zarabiam na rękę 670 zł, mój przyszły mąż, z którym mieszkam zarabia ok. 800zł. w sumie miesięcznie dociągamy do 2tys. (prace zlecone, dodatkowe). fakt-to mała miejscowość, ale czynsz 300zł, inne opłaty, telefony, samochód, wyżywienie, odłożymy owszem, ale na co?? nie narzekam, przynajmniej mamy swoje mieszkanie- od rodziców. DOM to nasze największe marzenie, na razie się nie załamuję, bo wiem,że to miasto nie jest MOIM-NASZYM MIEJSCEM - chcemy wyprowadzić się do większego miasta. ale włos mi się na głowie jeży......
    skąd Wy macie kasę - mnie czasami brakuje na wystrój mieszkania i cierpię ogromnie.

  3. #23

    Domyślnie

    U nas 37 + 34 (żona) + 4 (synek).
    Cytat Napisał katarinka
    hej!!!
    czytam sobie i czytam Wasze wypowiedzi i nadziwić się nie mogę!!!
    kurczę, kurczę, kurczę!!! tacy młodzi i się budują! 22-29 lat i własny dom?? przepraszam a skąd macie forsę???!!
    2 lata temu skończyłam studia-architekturę. pracuję w zawodzie - mam to szczęście. zarabiam na rękę 670 zł, mój przyszły mąż, z którym mieszkam zarabia ok. 800zł. w sumie miesięcznie dociągamy do 2tys. (prace zlecone, dodatkowe). fakt-to mała miejscowość, ale czynsz 300zł, inne opłaty, telefony, samochód, wyżywienie, odłożymy owszem, ale na co?? nie narzekam, przynajmniej mamy swoje mieszkanie- od rodziców. DOM to nasze największe marzenie, na razie się nie załamuję, bo wiem,że to miasto nie jest MOIM-NASZYM MIEJSCEM - chcemy wyprowadzić się do większego miasta. ale włos mi się na głowie jeży......
    skąd Wy macie kasę - mnie czasami brakuje na wystrój mieszkania i cierpię ogromnie.
    No kasę trzeba sobie zabezpieczyć, nam sięna razie udaje, ale zarabiamy razem sporo więcej, Choć proporcje są straszne. Żona coś 12,5% tego co ja, ale pracuje na pół etatu. No i kredyt olbrzymi na 20 lat. Ale zabezpieczeniem jest posiadane obecnie mieszkanie. Jeśli coś nie wyjdzie to sprzedamy mieszkanie i spłacimy kredyt. Tylko, że do tego czasu musimy zakończyć budowę. Może się uda. Niestety ryzykujemy.
    Pozdrawiam

    Marzek

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    kurczę, kurczę, kurczę!!! tacy młodzi i się budują! 22-29 lat i własny dom?? przepraszam a skąd macie forsę???!!
    Mała firma rodzinna + żonka pracuje również.
    Cała kasa z oszczędnośći poszła na maszyny, a na domek kredyt.
    A gdzie ja dostanę kredyt inwestycyjny na 2,81-5%.
    Ryzykować trzeba zawsze, najwyżej sprzedamy mieszkanie, w którym teraz mieszkamy.

    Uszy do góry - chcieć to móc (patrz Kodi-Gdynia)

    I jeszcze jedno: różnica w kosztach utrzymania Warszawa a małe miasto może być ogromna. W Olsztynie moi znajomi przy tym samym standardzie co my wydają 1/3 tego co u nas. A przecież Olsztyn miasto że ho,ho.
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  5. #25

    Domyślnie

    A ja wraz z małżonką na domek zarabiałem poza granicami naszego pięknego kraju. Oboje skończyliśmy studia, ale nawet nie zaczęliśmy szukać w Polsce pracy, od razu wiedzieliśmy, że zarabiając w Polsce nasz dom stanie za jakieś 30 lat, a tak dwa latka średnio-ciężkiej pracy i można postawić całkiem niezłą chałupkę i co najważniejsze bez żadnych kredytów.

    Ps. Ja mam 29, małżonka 27 lat, budowę rozpoczynamy na wiosnę.

  6. #26

  7. #27

    Domyślnie

    Ja miałem 25 lat jak kupiłem działkę.
    W wieku 26 lat rozpocząłem budowę.
    Teraz mam 29 i stan surowy.
    Najpóźniej mając 35 planuję sie wprowadzić. (a najwcześniej za 3 lata)
    Ale to wszystko dlatego że na razie muszę na to wszystko zarabiać sam...
    (no i bez większego kredytu!)
    Ale może już niedługo...

    A może wygram w Totka (trzeba tylko zagrać...!)

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    Mój mąż kupił działkę jak miał 23 lat, a budować zaczeliśmy po ślubie dziś mamy: ja 27, a on 28,5 i mamy nadzieję, że w tym roku odamy parter (górę pewnie bedziemy kończyć już na spokojnie).
    Nie zgadzam się, że w Polsce nie można zarobić na własny dom, w większości zależy jak się gospodaruje pieniędzmi. Fakt że nie jest nam lekko, bo możemy liczyć tylko na siebie. Dlatego od dwóch lat nie byliśmy nigdziena wakacjach - nie licząc wypadów na soboty i niedziele - i mieszkamy z rodzicami męża, a jeździmy fiatem 125p na gaz, bo taniej. Najważniejsze jednak, że budujemy za swoje i nie będziemy przez 30 lat mieszkać z hipoteką nad głową , a fajny samochód sobie kiedyś kupimy, a nawet dwa bo mamy taki duży garaż i pojedziemy na Kanray .
    Pozdrownienia dla wszystkich inwestorów i przypominam grunt to pozytywne nastawienie i niestety oszczędność.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar goomisia
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    heh.. no widze ze jestem tu najmlodsza jak do tej pory - 21 :) i mam nadzieje zaczac zanim stuknie 22!

  11. #31

    Domyślnie ILE LAT

    NO CZY NIE ZA DUŻO CHCESZ WIEDZIEĆ ŻARTUJĘ
    MAMY Z MĘŻEM 35 I STAN SUROWY ZAMKNIĘTY DO 36 LAT CHCEMY WPROWADZIĆ SIĘ W PODŁOGI Z PANELAMI IKAFLAMI W ŁAZIENCE ORAZ KUCHNIĘ DO38 - URZĄDZIĆ CAŁKOWICIE WG. GUSTU SRODEK DOMU A JUŻ NA PEWNO DO40 CAŁKOWICIE PRZED DOMEM- PODJAZDY, ŚCIEŻKI TARAS OGRÓD A ...POOOOTEM.....CAŁY ŚWIAT NASZ INASZEJ LATOROŚLI OBY SIĘ NIE PODDAĆ

  12. #32

    Domyślnie

    Mamy 33 i 31 lat córcia 5 .Działke kupiliśmy w 2002r. Rodzice i teściowie nie dołożyli nam ani złotówki (musze tu dodać,że nigdy nie byliśmy u nich na,,garnuszku").Rok 2003 upłynął nam na staraniu się o pozwolenie na budowe.Długo ale skutecznie więc jak tylko stopnieją śniegi ruszamy z budową (znów tylko za swoje pieniądze i bez kredytu) A skąd na to mamy? Z ciężkiej pracy naszych rąk i głów. Pozdrowienia
    Ula

  13. #33

    Domyślnie

    Ja mam 31 lat a druga połówka 29 lat. Działkę zakupiłem mając 29 lat. W domu zamierzam zamieszkać mając 32 lata
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  14. #34

    Domyślnie

    hej
    oboje mamy po 28 lat, dzialke kupilismy w 2003 roku i wtedy tez zaczelismy budowe w tym pamietnym roku (2003) urodzil sie tez Mikolajek, a w tym planujemy sie wprowadzic

    pozdr,

    Zbyszek

  15. #35

    Domyślnie

    Działkę kupiliśmy w wieku 27 lat, budowa rok później, ale jeszcze nie skończyliśmy, a tu juz po trzydziestce.

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    sakus

    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Starogard Gdański - gmina
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    372

    Domyślnie

    decyzja zapadła w listopadzie 2001 (ulga budowlana) gdy ja miałem 26 żona 25, prace ruszyły w kwietniu 2002, a chcemy się wprowadzić jesienią 2004

  17. #37

  18. #38

    Domyślnie

    Działka zakupiona w wielu 29 lat (jesteśmy równieśnikami), rok później rozpoczęcie, rok później planowana wprowadzka
    Ostrzegam przed firmą Mirolet z Bydgoszczy / okna Salamander !!! ŻENADA! czytaj http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24491

  19. #39

    Domyślnie

    Działkę kupiłem w wieku 35 lat budowę rozpocząłem w wieku 39 a żona..parę latek młodsza

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    Działka kupiona w wieku 24 i pół roku, budowa rozpoczęta w wieku prawie 25 lat, zamieszkanie planowane prawie na 26 urodziny
    Mąż równolatek

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony